https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Ścinawa i okoliczne bunkry.......... https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3935 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | TYmon [ niedziela, 8 lutego 2004, 13:28 ] |
| Tytuł: | Ścinawa i okoliczne bunkry.......... |
Cześc jestem nowy na forum, mieszkam w Lubinie.Ostatnio postanowiłem zwiedzić linie bunkrów wzdłurz ODry.Wszystkie zostały wysadzone, widnieją tylko sterty betonu.Interesuje mnie przebieg działań wojennych na tym terenie.Prosze o wszelkie informacje.Wiele z tych bunkrów jest strasznie zaśmiecone, ale są i takie co są doskonałym miejscem do poszukiwań(niestety na razie nie posiadam wykrywki :( ) POzdrawiam!! |
|
| Autor: | past [ poniedziałek, 9 lutego 2004, 16:11 ] |
| Tytuł: | |
Ścinawa jest przekopana , szczególnie grupy z Lubina i Głogowa , ale zawsze warto szukać . Co do bunkrów poszukaj w jakiejśwyszukiwarce jest fajna strona o fortyfikacjach jest tam teżopis Ścinawy. Najlepiej skontaktuj sięz ludzmi z Lubina pomogą (na forum odkrywcy w "poznajmy się lub tu) |
|
| Autor: | TYmon [ poniedziałek, 9 lutego 2004, 20:01 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki za podpowiedz.Znam miejsca niedaleko Scinawy gdzie wątpie żeby ktoś szukał, teren raczej trudno dostępny.Chętnie pogadam z osobami z Lubina jak coś to pisac na gg 3760436 Pozdrawiam!! |
|
| Autor: | necroskop [ czwartek, 15 lipca 2004, 17:53 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Z tymi wszystkimi wysadzonymi schronami to bym przychamował, bowiem nie wszystkie były wysadzone. Nie możemy gebneralizować umocnień nad Odrą. A do tego Odra przy Ścinawie zachowała dość duże skupisko nie wysadzonych schronów wchodzących w skład Oderstellung Pozdrawiam z Rawicza Marek |
|
| Autor: | M40 [ wtorek, 27 lipca 2004, 22:48 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Ja ostatnio byłem i trochę zwiedzałem bunkrów koło Głogowa. W samym głogowie jest jeden ładnie zachowany bunkierek (kopać raczej nie wypada, bo niedaleko domy :D ). Są także fortyfikacje na rondzie (także nie warto i nie wypada kopać. Tylko do zwiedzania). Za miejscowością Serby (zaraz obok Głogowa) jest zarośnięty schronik. Do tego kilka w niezłym stanie nad samą Odrą (2 czy 3 w gąszczu krzaków). pozdr.M40 :bond |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|