https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Zaginiony fort XIV Marywil z Twierdzy Warszawa https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4034 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | czekson [ środa, 18 lutego 2004, 04:15 ] |
| Tytuł: | Zaginiony fort XIV Marywil z Twierdzy Warszawa |
:mg: "W wyniku decyzji o kasacji twierdzy z 31 stycznia 1909 r. fort został rozbrojony i fizycznie zniszczony latem 1913 r. Jest to jeden z nielicznych obiektów fortecznych zniszczonych wówczas prawie całkowicie." Czy całkowicie tego bym nie stwierdził,byłem tam kilka dni temu lecz niestety śnieg spowodował zlanie się krajobrazu w jedność i ciężko było coś tam dostrzec ,ale było tam kilka wzniesień ,trochę pozostałości po murach,głębokie rowy na terenach prywatnych :cop Sądze że chociaż fort został całkowicie rozebrany to nadal można tam coś znaleźć,jeśli ktoś jest zainteresowany szukaniem daje kilka linków: http://www.varsovia.pl/varsovia/ tak ten link opisuje obecnie gdzie i na jakich terenach znajdował się fort ,chociaż niepokrywa się z mapami http://www.forty.phg.pl/home.php tutaj trochę więcej o samej Twierdzy Warszawa Jeśli ktoś ma więcej materiałów na ten temat to niech zamieści linki,albo coś tam wyskrobie. Jak na razie niepotrafie dokładnie nanieść fortu na mapę ,niezgadza się co do opisu ulic z pierwszego linku. Według mapy był on położony nieco północny-wschód. |
|
| Autor: | Chudzin [ środa, 18 lutego 2004, 14:11 ] |
| Tytuł: | |
Zaszalałeś z tą mapką. I z tym "zaginionym". Po prostu został zniszczony i tyle. Skoro nie wiesz gdzie dokładnie był, to gdzie ty widziałeś te resztki murów i wałów??? I czego tam szukać, cegieł? Porównując różne mapy wychodzi na to, że szyja fortu znajdowała się tam gdzie na ten twojej mapce (reprint planu z 1935 prawda?) jest plac Annopolski. Poniżej fragment mapy z pruskiej/rosyjskiej z okolic Iwś zapewne, i fragment reprintu mapy z 1934 roku. |
|
| Autor: | czekson [ środa, 18 lutego 2004, 17:47 ] |
| Tytuł: | No trochę przesadziłem |
Z tym zaginionym :ups: to rzeczywiście lekka przesada ale są tam wymienione przezemnie pozostałości dokładnie na północny zachód ,w lasku dosłownie obok zakładu przemysłowego. A co do tego że piszę nienakłada mi się opis na mapkę to tylko dlatego aby dowiedzieć się czy moje przypuszczenia są słuszne że te pozostałości mogą właśnie być cząstką dawnego fortu. Niedługo odbiorę cyfrówkę i wrzucę tu kilka zdjęć. B+ Dzięki za odpowiedź. :1 |
|
| Autor: | czekson [ środa, 18 lutego 2004, 17:49 ] |
| Tytuł: | aha jeszcze jedno |
Jeśli się nie mylę .fort został zbudowany na miejscu dawnego targu. Jeżeli się niepomyliłem to sądze że jest tam czego szukać :D |
|
| Autor: | krecik [ środa, 18 lutego 2004, 23:58 ] |
| Tytuł: | |
Ja bym sobie nie robil specjalnych nadziei na forteczne fanty. Lazilem z wykrywka po innym rozebranym forcie carskim i byl bardzo dokladnie wysprzatany. Byc moze przy zalesianiu terenu wybrano wieksze rzeczy a drobniejsze przekopano tak, ze sa teraz poza zasiegiem wykrywki. Jedyne co znalazlem to kilka hakow i pare niezidentyfikowanych wulgaryzm. Wygladalo to tak jakby fort rozebrano do fundamentow. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|