Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bunkry w okolicach Malborka
PostNapisane: wtorek, 24 lutego 2004, 22:32 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 24 lutego 2004, 21:43
Posty: 329
Lokalizacja: Malbork
Ostatnio zrobiłem kilka fotek bunkrów w okolicy Malborka. Jeśli ktoś będzie chętny obejrzeć to wrzucę na forum albo prześlę na meila.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 lutego 2004, 03:13 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 2 listopada 2002, 01:00
Posty: 141
Lokalizacja: ŚLĄSK
Witam :D
wyslij Robiemu fotki,a on je wstawi do galeri i wtedy wszyscy sobie beda mogli pooglądać
POzdr :8) gucio


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 lutego 2004, 13:23 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2002, 01:00
Posty: 1098
Lokalizacja: Poznań
Fajnie!

Przeslij je prosze Robiemu na robi@poszukiwanieskarbow.com

Dzieki
Bacchus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 lutego 2004, 22:01 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 24 lutego 2004, 21:43
Posty: 329
Lokalizacja: Malbork
Ok dzięki za info. Jak tylko poprawię je troszkę to wysyłam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2004, 20:17 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Teren bardzo ciekawy-z tego punktu widzenia-oprowadzil nas po nich w zeszlym roku Johnny40-on rodowity Malborczanin
A trafiles tam cos ciekawego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2004, 23:57 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 24 lutego 2004, 21:43
Posty: 329
Lokalizacja: Malbork
Niestety jeszcze nic nie trafiłem bo dopiero za parę dni kupuję wykrywkę :666 ale zbieram materiały historyczne aby nie iść w ciemno. Z wypowiedzi kulku moich "kopiących" ziomali teren jest przekopany. Ja jednak sądze, że wykrywacz wykrywaczowi nie równy. Myślę, że ta ziemia wiele fantów jeszcze kryje, począwszy od krzyżaków aż po krwawą obronę miasta w styczniu i lutym 1945. Myślę, że dobrze zrobiłem udając się na rekonesans wokół Malborka. Raz , że wiem gdzie szukać a poza tym okolica ciekawa i ładna :D .
Poza tym czuję się jak małe dziecko hehe czekając na swój pierwszy wykrywacz.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 marca 2004, 03:30 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 7 maja 2002, 00:00
Posty: 272
Lokalizacja: EU
Witam
Jak juz wczesniej JMS wpomnial pochodze z malborka .znam te tereny jak wlasna kieszen .
bonkrow jest sporo ale z fantami nie za bardzo ,jak chcesz cos poczytac o przewalkach w czysie zdobywania malborka to JMS ma kilka ciekawych ksiazek na ten temat i w sumie dosyc precyzyjnie jest opisane gdzie od ktorej strony malbork zostal podbity.
moge ci napomknac ze w czasie wyzwalania malborka Ruskie wojska pancerne weszly od strony piaskow .


Pozdrawiam i zycze wielu fantow
johnny40


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 marca 2004, 23:11 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 24 lutego 2004, 21:43
Posty: 329
Lokalizacja: Malbork
Johnny jeśli kiedyś będziesz miał ochotę połazić po naszych okolicach to daj znać. Pojutrze odbieram rutuska i muszę mu zrobić chrzest bojowy :) Co do miejsc poszukiwania to powiem ci, że mimo iż okolice Malbrka są przekopane to troszkę połażę bo jako początkujący musze się obyć z wykrywką. Mam w planach wyspę sobieszewską. Jeśli byś reflektował to daj znać.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 marca 2004, 23:52 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
Coś mi wpadło w oko na temat ciekawych książek dotyczących zdobywania Malborka. Czy moglibyście koledzy rzucić tytułami? Mieszkam w Malborku ale nie słyszałem o jakis ksiązkach dotyczących II Wojny u nas, poza oczywiście Dziejami Malborka p. Jedlińskiego i wzmiankami w lokalnej prasie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 24 marca 2004, 00:00 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
Wracając do bunkrów malborskich, czy moze znasz kolego Johnny 40 przeznaczenie małego bunkra znajdującego sie jakieś 300 metrów od drogi zjazdowej do śluzy ,w kierunku cmentarza? Znalazłem tam sporo łusek od mauzera. Czy nie jest to pozostałośc po stalagu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 24 marca 2004, 09:38 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Traper nie ma takiego słowa w języku polskim !!! ale przez rok od czasu gdy Johnny przegladal moje ksiazki przeszlo przez moje lapki kilka tysiecy kolejnych.Nie jestem w stanie zapamietac wszystkich ,zwlaszcza ze jest to dla mnie nieszczegolnie interesujacy temat.
Zajzyj do mojego abtykwariatu-moze cos tam dla siebie znajdziesz-adres www w dziale firmy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 24 marca 2004, 20:44 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
Kolego JMS, przepraszam bardzo, ale napisz jeszcze raz gdzie mam szukać tego adresu. Dziekuję i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 24 marca 2004, 22:26 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 24 lutego 2004, 21:43
Posty: 329
Lokalizacja: Malbork
Traper polecam książkę W. Jedlińskiego "Dzieje Malborka". Jest tam całkiem dokładny opis walk oraz kilka fotek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Adres JMS-a
PostNapisane: środa, 24 marca 2004, 22:50 
Offline
Kapitan Petersen

Dołączył(a): czwartek, 9 stycznia 2003, 01:00
Posty: 1486
Lokalizacja: Stare Dunajczyska
Traper

Adres www JMS-a znajdziesz w wykazie firm udzielających rabatu, na dole tej strony.

Test


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL