https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Goczałków - Strzegom
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=416
Strona 1 z 1

Autor:  Krzysiek(?) [ niedziela, 2 czerwca 2002, 17:22 ]
Tytuł: 

Witam <BR>Czy ktoś może coś mi powiedzieć na temat prawdopodobnie fabryki zbrojeniowej w Goczałkowie koło Strzegomia? <BR>Będę wdzięczny za pomoc. <BR> <BR>Pozdrawiam Krzysiek(?)

Autor:  Perkun [ środa, 5 czerwca 2002, 14:57 ]
Tytuł: 

Witam!!! <BR>Jeżeli chodzi o fabrykę to najprawdopodobniej wejścia są zawalone?? <BR>W Goczałkowie górnym znajdowały się magazyny amunicyjne,które niemcy wysadzili zostały resztki obiektów!! <BR>Pozdrawiam

Autor:  Goczał [ sobota, 22 marca 2003, 23:38 ]
Tytuł: 

Witam!mieszkam w Goczalkowie Dolnym -fabryki o ktorych wspominasz sa w lesie w Goczalkowie Gornym.Jest to bardzo interesujaca sprawa.Wejsci faktycznie sa wysadzone,ale nikt tego dokladnie nie badal.Dodam ze teren jest bardzo duzy.W calym lesie znajduja sie bunkry,tunele,dziwne instalacje wojskowe,pozostalosci z osiedla w ktorym mieszkala obsluga fabryki,asfaltowe uliczi porozsadzane korzeniami drzew,a nawet cmentarz-robi to duze wrazenie i nie spotykany klimat. Szczerze mowiac nikt sie tym nigdy ni zajal a sprawa jest naprawde interesujaca.Duzym niebezpieczenstwem jest wielka ilosc amunicji wszelkiego kalibru walajaca sie po calym lesie. Podobno nikt nie dostal sie do srodka w obawie przed zaminowaniem przez niemcow. cos wiecej nastepnym razem!

Autor:  past [ poniedziałek, 24 marca 2003, 13:20 ]
Tytuł: 

w okolicy Strzegomia niemcy przeprowadzili ofensywe i zdobyli okolice od ruskich więc mieli czas by poniszczyć co sę da , na 100% wiem że dość ciężkie walki toczyły się w okolicy dzisuejszej"Góry Zwycięstwa" <BR>ale ma może ktoś szczegóły???????<BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: past dnia 2003-03-24 12:36 ]</font>

Autor:  past [ wtorek, 24 czerwca 2003, 08:04 ]
Tytuł: 

odgrzebuje troche ten temat ale mam trochę informacji z "terenu" <BR> <BR>Laski między Strzegomiem a Goczałkowem były miejscem dość ciężkich walk , więc w terenie łusek jak grzybków , spotkać też można inne fanty. <BR>Co do "bunkrowania" w okolicy wg moich informacji były 2 obiekty <BR>pierwszy wspomniana koło Goczałkowa magazyny nie fabryka -- pozostałości do dziś <BR>drugie - fabryka z wysadzonymi wejściami w dzisiejszej górze zwycięstwa i tu kilka ciekawostek <BR>Podobno obiekt niedostępny ale na tym terenie jest kamieniołom podobno za komuny pracowali tam więźniowie , w lesie w okolicy są jakieśdziwne resztki budowli , część powojenna a część wygląda na wcześniejsze. Teren oddalony od magazynów w Goczałkowie o kilka km więc?????? warto jeszcze sprawdzić <BR> <BR>ZA KILKA DNI PODEŚLĘ BACHUSOWI MAPKI WSPÓŁCZESNE I Z WWII WSTĘPNIE OBIECAŁ ŻE ZAMIEŚCI WIĘC ZAPRASZAM NA WSPÓLNĄ EKSPOLORACJE <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR> <BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: past dnia 2003-06-24 08:05 ]</font><BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: past dnia 2003-06-24 08:05 ]</font>

Autor:  wicek [ niedziela, 29 czerwca 2003, 15:00 ]
Tytuł: 

może ktoś mi powiedzieć w której części lasu jest wspomniany cmentarz bo byłem tam dużo razy i niczego takiego nie widziałem <BR> <BR>w jednym z bunkrów trafia się amunicja której chyba nie powinno tam być np.nabój od maxima z 1914 roku <BR> <BR>znalazł ktoś może jakieś ciekawe militaria w okolicach strzegomia np. na górze zwycięstwa

Autor:  past [ poniedziałek, 30 czerwca 2003, 07:48 ]
Tytuł: 

byłem tam niedawno - łuski , coś cięższego , podkowy <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">itd , dużo śladów kopania w okopach , cmentarza nie znalazłem bo i nie szukałem , ciekawe jest to że np koło góry łusek odmosina leżą łuski od niemieckiego mauzera !! albo było ciężko albo jedna z armii używała trofiejnej broni

Autor:  Sabat_prv [ wtorek, 30 września 2003, 09:36 ]
Tytuł:  Goczalkow

Cmentarz znajduje sie w lasku po prawej stronie drogi, jadac z Goczalkowa Grn w strone dzisiejszej fermy strusi (czy czegos takiego, wczesniej byla tam jednostka). W l;asku tym sa fragmenty prawdopodobnie staraznic i troche lejow. Sam cmentarz nie jest cmentarzem wojennym (chyba ze jest tam kilka) i nalezal do rodziny z pobliskiego dworku. Dzisiaj jest juz calkowicie "spenetrowany" przez miejscowa ludnosc. Szukanie w lasku pancernym (za Goczaklowem, na przeciwko drogi, przy ktorej znajduje sie stara stodola) z wykrywaczem raczej nie ma sensu. Tam wyje wszystko :1 Wystarcza dwa ruchy nozem w okopie, by znalezc fanty (glownie "rozrywkowe" bajery").
Po wojnie czesc zabudowan niemieckich zajelo WP (teraz wspomniana ferma).
Szukal ktos przy samej jenostce wojskowej?

Autor:  past [ środa, 1 października 2003, 07:52 ]
Tytuł: 

niestety po wysadzeniu przez niemców magazynów niespodzianki z rodzaju tych rozrywkowych :mad: porozrzucane są po bliższej i dalszej okolicy

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/