Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 12:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bunkier Bytom
PostNapisane: wtorek, 16 marca 2004, 05:26 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 12 marca 2004, 01:57
Posty: 10
Hey !
Slyszalem , ze w Bytomiu w bunkrze otworzyli muzeum .Wie ktos o tym cos ?
Pozdrowienia :ntp


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 marca 2004, 00:41 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Nie w samym Bytomiu a na granicy z Chorzowem-vis a vis Tesco.
wiem ze mialo byc-a ze otworzyli to pierwsze slysze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 marca 2004, 23:51 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 12 marca 2004, 01:57
Posty: 10
Aaa,wiem gdzie to jest ;) Kiedys bawilem sie tam w wojne :mg: ...
Pochodze z Bytomia ,ale pare latek juz tam nie mieszkam ..a o muzeum dowiedzialem sie od kumpla ,pisalo podobno w "Zyciu Bytomskim"
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2004, 21:56 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Wiem ze ten czyscili-muzeum ktore znam jest w bunkrze w Piekarach.
W ktorym z moich postow bylo zaproszenie na otwarcie go w sierpniu ubieglego roku.
niedlugo szykuje sie tam kolejna impreza-znam tylko zarysy:

"Po krótce wymienię to co planujemy zorganizować w tym roku:
główny punkt to rekonstrukcja szturmu, "Niemcy" mile widziani
BRDM i być może Willys
motocykle zabytkowe
wystawa broni strzeleckiej
konkurs strzelecki z broni pneumatycznej
przemarsz kolumny piechoty polsko-niemieckiej przez Piekary...
Co będzie więcej? Jeszcze nie wiem... Powyżej i tak są tylko plany, które staramy się na dzień dzisiejszy zrealizować."


Te informacje otrzymalem od jednego z organizatorow.jak bede cos wiecej wiedzial poinformuje.
JMS


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 kwietnia 2004, 19:41 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 2 kwietnia 2004, 19:31
Posty: 2
A no chyba wiem o czym mówicie, skądś znam tych ludzi... Sprawa wygląda tak: generalnie muzeum znajduje się tylko w schronie w Dobieszowicach (wyposażenie, rekonstrukacja izby załogi i bojowej, skromna jeszcze ekspozycja). W schronie w Chorzowie prowadzone są dopiero prace rekonstrukcyjne, trzeba przedewszystkim uzupełnić wyposazenie. Kiedy zostaną ukończone nie wiem, pewnie jak pojawi się jakiś bogary sponsor albo krewny z USA. Tak poważnie to nie wiem, jak wszyscy w tym kraju cierpimy na brak gotówki. Całością prac w obu schronach zajmuje się piekarskie stowarzyszenie Pro Fortalicium.

Impreza? Będzie impreza 8 maja w Dobieszowicach oraz prawdopodobnie 9 maja w Chorzowie. W programie generalnie to co napisał powyżej Janusz. Jeśli znacie jakichś ludzi w mundurach Wehrmachtu proszę bardzo o poinformowanie ich o tej imprezie a najlepiej także mnie gdyż chcemy zrobić rekonstrukcję szturmu na schron w Dobieszowicach a jest deficyt na "Niemców" (co na Śląsku zdaza się chyba po raz pierwszy...)

Poki co zapraszam na www.profort.digi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL