https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Bunkier Bytom https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4241 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | puivert [ wtorek, 16 marca 2004, 05:26 ] |
| Tytuł: | Bunkier Bytom |
Hey ! Slyszalem , ze w Bytomiu w bunkrze otworzyli muzeum .Wie ktos o tym cos ? Pozdrowienia :ntp |
|
| Autor: | jms-bytom [ środa, 17 marca 2004, 00:41 ] |
| Tytuł: | |
Nie w samym Bytomiu a na granicy z Chorzowem-vis a vis Tesco. wiem ze mialo byc-a ze otworzyli to pierwsze slysze. |
|
| Autor: | puivert [ środa, 17 marca 2004, 23:51 ] |
| Tytuł: | |
Aaa,wiem gdzie to jest ;) Kiedys bawilem sie tam w wojne :mg: ... Pochodze z Bytomia ,ale pare latek juz tam nie mieszkam ..a o muzeum dowiedzialem sie od kumpla ,pisalo podobno w "Zyciu Bytomskim" Pozdrawiam |
|
| Autor: | jms-bytom [ czwartek, 18 marca 2004, 21:56 ] |
| Tytuł: | |
Wiem ze ten czyscili-muzeum ktore znam jest w bunkrze w Piekarach. W ktorym z moich postow bylo zaproszenie na otwarcie go w sierpniu ubieglego roku. niedlugo szykuje sie tam kolejna impreza-znam tylko zarysy: "Po krótce wymienię to co planujemy zorganizować w tym roku: główny punkt to rekonstrukcja szturmu, "Niemcy" mile widziani BRDM i być może Willys motocykle zabytkowe wystawa broni strzeleckiej konkurs strzelecki z broni pneumatycznej przemarsz kolumny piechoty polsko-niemieckiej przez Piekary... Co będzie więcej? Jeszcze nie wiem... Powyżej i tak są tylko plany, które staramy się na dzień dzisiejszy zrealizować." Te informacje otrzymalem od jednego z organizatorow.jak bede cos wiecej wiedzial poinformuje. JMS |
|
| Autor: | Mecenas [ piątek, 2 kwietnia 2004, 19:41 ] |
| Tytuł: | |
A no chyba wiem o czym mówicie, skądś znam tych ludzi... Sprawa wygląda tak: generalnie muzeum znajduje się tylko w schronie w Dobieszowicach (wyposażenie, rekonstrukacja izby załogi i bojowej, skromna jeszcze ekspozycja). W schronie w Chorzowie prowadzone są dopiero prace rekonstrukcyjne, trzeba przedewszystkim uzupełnić wyposazenie. Kiedy zostaną ukończone nie wiem, pewnie jak pojawi się jakiś bogary sponsor albo krewny z USA. Tak poważnie to nie wiem, jak wszyscy w tym kraju cierpimy na brak gotówki. Całością prac w obu schronach zajmuje się piekarskie stowarzyszenie Pro Fortalicium. Impreza? Będzie impreza 8 maja w Dobieszowicach oraz prawdopodobnie 9 maja w Chorzowie. W programie generalnie to co napisał powyżej Janusz. Jeśli znacie jakichś ludzi w mundurach Wehrmachtu proszę bardzo o poinformowanie ich o tej imprezie a najlepiej także mnie gdyż chcemy zrobić rekonstrukcję szturmu na schron w Dobieszowicach a jest deficyt na "Niemców" (co na Śląsku zdaza się chyba po raz pierwszy...) Poki co zapraszam na www.profort.digi.pl |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|