haden napisał(a):
jakiego sprzetu urzyc przy schodzeniu? Pozdrawiam.
Najwygodniejsza byłaby zwykła drabinka sznurowa. Albo zestaw: lina taternicka, uprząż, ósemka lub rolka do zjazdu. Jeszcze ważniejsze, aby mieć konieczne do podchodzenia na linie w górę (powrót) dwa przyrządy zaciskowe np. shunt plus "małpa", w ostateczności można zastąpić je węzłami Prusika, ale to mniej komfortowe i wymaga umiejętnosci wiązania węzłów.
Myślę, jednak, że skoro pytasz, to nie masz do tego sprzętu dostępu, więc pozostaje drabinka. Można ją zrobić samemu, można pożyczyć od dekarzy, albo kominiarzy, ewentualnie pogadać z grotołazami. A JESZCZE LEPIEJ z użytkownikami z tego forum którzy łażą po bunkrach.
Dlatego uważam, że najlepiej, gdyby ten wątek został przeniesiony do działu poświęconemu penetracji podziemi.
Test [/list]