https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| pytanko https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4530 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | haden [ środa, 7 kwietnia 2004, 22:19 ] |
| Tytuł: | pytanko |
Witam! Jakies 2 tygodnie temu w okolicach mojej dzialki mieszczacej sie w Nowej Rudzie w Kotlinie Klodzkiej grupa gosci wypuszczala wode ze stawu. Woda spowodowala otwarcie sie jakiego wlotu ktory ma okolo 10 m wysokosci i okolo 3-4m szerokosci, a dnie widac wyraznie odchodzacy chodnik. Wszystko to bylo zabetonowane oraz pokryte ziemia. Czesc osob stwierdzilo, ze moze to byc "odpowietrznik" z kopalni, jednak dlaczego byl zabetonowany. Calosc zastanawia mnie tym bardziej ze w poblizu w czasie wojny mieszkal jeden z bogatszych ludzi w okolicy. Mam pytanie czy ktos kiedys spotkal sie juz z czyms takim? jakiego sprzetu urzyc przy schodzeniu? Pozdrawiam. |
|
| Autor: | Test [ środa, 7 kwietnia 2004, 23:00 ] |
| Tytuł: | Re: pytanko |
haden napisał(a): jakiego sprzetu urzyc przy schodzeniu? Pozdrawiam.
Najwygodniejsza byłaby zwykła drabinka sznurowa. Albo zestaw: lina taternicka, uprząż, ósemka lub rolka do zjazdu. Jeszcze ważniejsze, aby mieć konieczne do podchodzenia na linie w górę (powrót) dwa przyrządy zaciskowe np. shunt plus "małpa", w ostateczności można zastąpić je węzłami Prusika, ale to mniej komfortowe i wymaga umiejętnosci wiązania węzłów. Myślę, jednak, że skoro pytasz, to nie masz do tego sprzętu dostępu, więc pozostaje drabinka. Można ją zrobić samemu, można pożyczyć od dekarzy, albo kominiarzy, ewentualnie pogadać z grotołazami. A JESZCZE LEPIEJ z użytkownikami z tego forum którzy łażą po bunkrach. Dlatego uważam, że najlepiej, gdyby ten wątek został przeniesiony do działu poświęconemu penetracji podziemi. Test [/list] |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|