https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Bunkier na urlopik... https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4696 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Żywcu [ środa, 21 kwietnia 2004, 12:12 ] |
| Tytuł: | Bunkier na urlopik... |
Proponuję coś w rodzaju rankingu..., Jakie są Wasze propozycje na spędzenie urlopiku..., Oczywiście najlepszym miejscem jest miejsce posiadające wiele atrakcji, nie tylko same fortyfikacje ale np.: czyste jezioro, dogodny dojazd, itp.. Czekam na propozycje... |
|
| Autor: | Pit stary [ środa, 21 kwietnia 2004, 13:03 ] |
| Tytuł: | |
Proponuje kompleks - wyspa Sobieszewska/ mierzeja wislana - a w zasiegu jednodniowego wypadu inne atrakcje. |
|
| Autor: | Żywcu [ środa, 21 kwietnia 2004, 13:31 ] |
| Tytuł: | |
Jakieś zdjęcia... Jeśli posiadacie to proszę zamieszczajcie przy opisach. Dzięki i pozdrawiam. |
|
| Autor: | Pit stary [ środa, 21 kwietnia 2004, 21:54 ] |
| Tytuł: | |
poszukaj chocby na Odkrywcy - mierzeja to temat rzeka - w skrocie - odosobniony punkt oporu Niemcow az do kapitulacji Berlina - miejsce ewakuacji tysiecy z Prus wschodnich . |
|
| Autor: | Dario [ środa, 30 czerwca 2004, 19:04 ] |
| Tytuł: | |
Prosiłbym o jakieś konkretnejsze wskazówki do poszukiwań na tym terenie . Pozdro :D |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 30 czerwca 2004, 23:37 ] |
| Tytuł: | |
Akurat walczę pod Jastarnią |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 30 czerwca 2004, 23:38 ] |
| Tytuł: | |
Trochę ocalało |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 30 czerwca 2004, 23:47 ] |
| Tytuł: | |
Schron |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 30 czerwca 2004, 23:53 ] |
| Tytuł: | |
Chyba "Saragossa" |
|
| Autor: | wiciu_r [ czwartek, 1 lipca 2004, 00:01 ] |
| Tytuł: | |
Fotek można więcej ale szkoda serwera, bunkry są ogólnie znane, wyczyszczone dla turystów, nawet nie do końca rozszabrowane. Ale jeśli ktoś chciałby powalczyć z wykrywką to teren ciekawy: dzisiaj na plaży sygnet (niestety tylko tombak) i pierścionek srebrny za to w terenie około 240 sztuk amunicji mauserowskiej na jednek kupce, nie brałem bo były kompletne a mam w aucie przyszłość rodu więc za duże ryzyko. Dołek po sobie oczywiście zakopałem. Nie powiem wprost gdzie szukać ale jak ktoś ma mapę zatoki to pewnie znajdzie stare przejście przez zatokę na stały ląd pomiędzy Jastarnią a Kuźnicą, jak sądzę niejeden wojak próbował tamtędy bryknąć a po co do wody brać złom :) Pozdrawiam |
|
| Autor: | wiciu_r [ czwartek, 1 lipca 2004, 00:06 ] |
| Tytuł: | |
DO MODERATORA :Zdaje się macie problem z miejscem na serwerze więc za miesiąc zlikwiduj te fotki bo mnie to przerasta a i pamięć już nie ta. A tak a propos ile Gb rocznie idzie na obsługę forum ? Może zamiast dysków SCSI stosować RAID-owe ATA, wyjdzie znacznie taniej. |
|
| Autor: | Dario [ czwartek, 1 lipca 2004, 06:24 ] |
| Tytuł: | |
Witaj ! No to pięknie :D Dzięki za sugestie i foty - szkoda, że ten sygnet to tylko tombak :( trochę by Ci się wyprawa zwróciła :jump Pozdro ! |
|
| Autor: | M40 [ czwartek, 1 lipca 2004, 11:51 ] |
| Tytuł: | |
Proponuję okolice mojego rodzimego miasta Łomży. Położone jest ono nad narwią (niezbyt czysta rzeka ale ujdzie) jestplaża miejska, ryneczek, katedra z przełomu średniowiecz i baroku. Jeśli chodzi o obiekty militarne to: 1. Forty carskie (aut. słownik - korzystać przez rz!) przez rosjan w I wś, potem przez Polaków w wojnie z bolszewikami i II wś. 2. Fragment umocnień SGO Narew, dokładnie linia "Nowogród" (12 km od miasta Łomża). Ok. 20 nieźle zachowanych bunkrów i schronów bojowych z 1939, dotego ok. 10 zburzonych przez Niemców w 1944 (kidy wiali przed ruskimi). 3. Linia umocnień niemieckich w Zbójnej (15 km od Łomży). Ponad 30 małych schronów (tu uwaga, poniewż po wojnie schowano w nich toksyczne opryski do ziemniaków), całe szeregi okopów i potężny bunkier z płytami pancernymi i wieżyczką obserwacyjną. 4. Linia Mołotowa (pola koło Śniadowa i Zambrowa ok. 30 km od Łomży). Bunkry ruskie, często dwu kondygnacyjne. 5. Pole bitwy "pod Wizną" (Wizna, ok. 25 km od Łomży) w 1939 roku broniła się tam 792 osobowa załoga na którą nacierała szwabska dywizja pancerna. Mający na wyposażeni 2 ckm, 3rkm, i 1lkm oraz 1 schron i linię okopów oddział miał się bronić 7 godzin, jednak walki trwały tydzień. Naprawdę ciekawe miejsce. do tego w tych okolicach znajduje się ok. 450 fortyfikacji (wystarczy popytać miejscowych) pozdr. M40 Stalhelm ;) |
|
| Autor: | india [ piątek, 2 lipca 2004, 16:19 ] |
| Tytuł: | |
Witam. W dziale Bunkry i podziemia..fotki pojawiaja sie tak rzadko- że proponowalabym żeby ich nie zdejmowac. Jakby nie był sa zobrazowaniem tematów o ktorych tu piszecie. Pozdrawiam India. |
|
| Autor: | Dario [ piątek, 2 lipca 2004, 16:46 ] |
| Tytuł: | |
Witam ! Panie M40 - nie omieszkam powiadomić gdy będę w okolicach - może razem zrobimy wypad ? Pozdro ! :za |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|