https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| kradną bunkry!!! https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4993 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | tomekzkatowic [ sobota, 15 maja 2004, 16:08 ] |
| Tytuł: | kradną bunkry!!! |
Witam, znalazłem dziś w aktualnościach na interii, wrzucam całość. * * * Chcieli ukraść bunkier 15.05.2004 14:54 (aktualizacja 15:31) Złodzieje złomu grasujący na granicy Świętochłowic i Bytomia próbowali ukraść ważący 7 ton fragment wojskowego bunkra. Przypadek sprawił, że zabytkową budowlę udało się odzyskać. Złodziejom waga kopuły pancernego bunkra jednak nie sprawiała żadnego problemu. Odcięli ją palnikami i przygotowali do transportu. Poza tym, żeby łatwo było dotrzeć do bunkra w lesie wycinali drzewa i zarośla. Dewastację jednak odkryto i kopułę z lasu wywieziono, ale już legalnie. Zdemontowana kopuła przedwojennego bunkra trafiła na teren Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach. I już pytali o nią pracownicy śląskich muzeów. Zniszczenie zabytkowego bunkra to kolejny przypadek, kiedy po złom sięgają zorganizowane grupy. - Są to grupy kilkuosobowe, a nawet kilkunastoosobowe, które są doskonale przygotowane. Wiedzą, w które miejsce przyjechać, z jakim sprzętem przyjechać, żeby dane elementy metalowe zdemontować, ukraść, wywieźć. Kilka tygodni temu jedna z takich grup systematycznie kradła setki metrów torowiska. Złodzieje byli na tyle zuchwali, że robili to w czasie, kiedy tuż obok pracownicy kolei legalnie rozkręcali tory. (RMF) |
|
| Autor: | radzio22 [ sobota, 15 maja 2004, 16:12 ] |
| Tytuł: | |
to już czyste nowożytne barbarzyństwo, chyba pojade zobaczyć co pozostawili , w koncu to niedaleko ;) narka |
|
| Autor: | BOLEK [ sobota, 15 maja 2004, 21:21 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Juz kiedyś się zastanawiałem dlaczego jeszcze złomiarze nie zainteresowali się obiektami militarnymi.Przecież to dla nich niezła gradka-kopuły,drzwi,okiennice,klapy itp.Jak tak dalej "pójść" pisze się przez "ó" - błąd ortograficzny!!! to bunkry i inne obiekty zawierające w swojej konstrukcji metal będziemy mogli oglądać tylko na zdjęciach.ZGROZA!!! Ajak jeszcze zaczną skupować gruz betonowy to........ Pozdrawiam |
|
| Autor: | Muszal [ sobota, 15 maja 2004, 22:59 ] |
| Tytuł: | |
Coraz częsciej słychać jak złomiarze rozwalają nam zabytki :n Trzeba coś z tym zrobić :fon tak dalej być nie może :no :anty |
|
| Autor: | jms-bytom [ niedziela, 16 maja 2004, 00:13 ] |
| Tytuł: | |
Na Odkrywcy jest to od kilku dni-i wiem ze ludzie stamtad zareagowali ostro-do wladz i uratowano odcieta czesc. |
|
| Autor: | Kryniooo [ niedziela, 16 maja 2004, 08:29 ] |
| Tytuł: | |
Hmmmm Polak wszystko potrafi ,a tak przy okazji w mojej okolicy złomiarze buchneli tory kolejowe w sumie około 3 km |
|
| Autor: | Kuba [ czwartek, 27 maja 2004, 12:26 ] |
| Tytuł: | |
powinni jak w średniowieczu obcinac uszy,ręce,nogi albo palic na stosie...może wtedy paru idiotów by pomyslało i dało sobie spokój....... w gdańsku złomiarze rozkradli oryginalne słupy i płot z obozu maćkowy.........widziałem ich w akcji....koszmar..najpierw wykopuja słupy betonowe potem je rozpieprzają w pył żeby zabrac 4 pręty zbrojeniowe.........koszmar...... |
|
| Autor: | joseph [ wtorek, 15 czerwca 2004, 21:41 ] |
| Tytuł: | |
Kolejny gdański przykład - wieża ciśnień/ujęcie wody w Oliwie w okolicach Kwietnej. Wykopane z ziemi wszystkie żeliwne rury (od ujęcia i do oliwy) oraz przewody zasilające. Teraz gdy nie ma czego szukać na zewnątrz wybili otwory w betonowych podłogach zbiorników i kopią tunele pod zbirnkiem (!!) w typowo "plażowym", niestabilnym piasku (!!) szukając żeliwnych elementów pod tą konstrukcją. Sądząc po non stop przybywających świeczkach, nawet w okolicach wejścia - muszą działać w nocy, zresztą za dnia przechodząc tamtędy na nikogo się nie naciełem. |
|
| Autor: | M40 [ sobota, 19 czerwca 2004, 18:48 ] |
| Tytuł: | |
Normalka. Złomiarze potrafią nieźle dewastować. Przykład: W Nowgrodzie nad narwią znajduje się ponad 20 bunkrów z września 1939. Jest kilka wysadzonych, lecz są i zachowane w stanie niezłym. "Biedacy nie mający na chleb" (jak określają często złomiarzy media) tnął i jakoś przetransportowują warzące po kilka ton płyty i kopuły pancerne. Zresztą... oni są prawie bezkarni! |
|
| Autor: | berezol [ sobota, 19 czerwca 2004, 22:25 ] |
| Tytuł: | |
Nic dziwnego skoro ostatnio znacznie podrożał złom, a w bunkrze jak nigdzie indziej jest mnustwo stali. Dla przyk
|
|
| Autor: | SuChAmAsA [ niedziela, 20 czerwca 2004, 02:36 ] |
| Tytuł: | |
joseph napisał(a): Kolejny gdański przykład - wieża ciśnień/ujęcie wody w Oliwie w okolicach Kwietnej.
wtracajac sie to tez to widzialem. najciekawsze jest to ze pytajac sie okolicznych mieszkancow dowiedzielismy sie ze oni sami dobrze o tym wiedzieli i stwierdzili "ze bezdomni na chleb zarabiaja". dla mnie to lekka przesada :/ oprocz tego w pobliskich lasach (ktore w sumie naleza do "Trojmiejskiego parku przyrody") jest wiele "ziemianek" ktore jak twierdza ow mieszkancy kopia dzieci! nie no spoleczenstwo! opanowac sie! troche szacunku! tam kiedys ludzie gineli a teraz to plac zabaw! n\c |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|