https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

kradną bunkry!!!
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4993
Strona 1 z 1

Autor:  tomekzkatowic [ sobota, 15 maja 2004, 16:08 ]
Tytuł:  kradną bunkry!!!

Witam,
znalazłem dziś w aktualnościach na interii,
wrzucam całość.

* * *

Chcieli ukraść bunkier
15.05.2004 14:54 (aktualizacja 15:31)
Złodzieje złomu grasujący na granicy Świętochłowic i Bytomia próbowali ukraść ważący 7 ton fragment wojskowego bunkra. Przypadek sprawił, że zabytkową budowlę udało się odzyskać.

Złodziejom waga kopuły pancernego bunkra jednak nie sprawiała żadnego problemu. Odcięli ją palnikami i przygotowali do transportu. Poza tym, żeby łatwo było dotrzeć do bunkra w lesie wycinali drzewa i zarośla. Dewastację jednak odkryto i kopułę z lasu wywieziono, ale już legalnie.

Zdemontowana kopuła przedwojennego bunkra trafiła na teren Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach. I już pytali o nią pracownicy śląskich muzeów.

Zniszczenie zabytkowego bunkra to kolejny przypadek, kiedy po złom sięgają zorganizowane grupy. - Są to grupy kilkuosobowe, a nawet kilkunastoosobowe, które są doskonale przygotowane. Wiedzą, w które miejsce przyjechać, z jakim sprzętem przyjechać, żeby dane elementy metalowe zdemontować, ukraść, wywieźć.

Kilka tygodni temu jedna z takich grup systematycznie kradła setki metrów torowiska. Złodzieje byli na tyle zuchwali, że robili to w czasie, kiedy tuż obok pracownicy kolei legalnie rozkręcali tory.

(RMF)

Autor:  radzio22 [ sobota, 15 maja 2004, 16:12 ]
Tytuł: 

to już czyste nowożytne barbarzyństwo, chyba pojade zobaczyć co pozostawili , w koncu to niedaleko ;)
narka

Autor:  BOLEK [ sobota, 15 maja 2004, 21:21 ]
Tytuł: 

Witam!
Juz kiedyś się zastanawiałem dlaczego jeszcze złomiarze nie zainteresowali się obiektami
militarnymi.Przecież to dla nich niezła gradka-kopuły,drzwi,okiennice,klapy itp.Jak tak
dalej "pójść" pisze się przez "ó" - błąd ortograficzny!!! to bunkry i inne obiekty zawierające w swojej konstrukcji metal będziemy
mogli oglądać tylko na zdjęciach.ZGROZA!!!
Ajak jeszcze zaczną skupować gruz betonowy to........
Pozdrawiam

Autor:  Muszal [ sobota, 15 maja 2004, 22:59 ]
Tytuł: 

Coraz częsciej słychać jak złomiarze rozwalają nam zabytki :n
Trzeba coś z tym zrobić :fon tak dalej być nie może :no :anty

Autor:  jms-bytom [ niedziela, 16 maja 2004, 00:13 ]
Tytuł: 

Na Odkrywcy jest to od kilku dni-i wiem ze ludzie stamtad zareagowali ostro-do wladz i uratowano odcieta czesc.

Autor:  Kryniooo [ niedziela, 16 maja 2004, 08:29 ]
Tytuł: 

Hmmmm Polak wszystko potrafi ,a tak przy okazji w mojej okolicy złomiarze buchneli tory kolejowe w sumie około 3 km

Autor:  Kuba [ czwartek, 27 maja 2004, 12:26 ]
Tytuł: 

powinni jak w średniowieczu obcinac uszy,ręce,nogi albo palic na stosie...może wtedy paru idiotów by pomyslało i dało sobie spokój.......


w gdańsku złomiarze rozkradli oryginalne słupy i płot z obozu maćkowy.........widziałem ich w akcji....koszmar..najpierw wykopuja słupy betonowe potem je rozpieprzają w pył żeby zabrac 4 pręty zbrojeniowe.........koszmar......

Autor:  joseph [ wtorek, 15 czerwca 2004, 21:41 ]
Tytuł: 

Kolejny gdański przykład - wieża ciśnień/ujęcie wody w Oliwie w okolicach Kwietnej. Wykopane z ziemi wszystkie żeliwne rury (od ujęcia i do oliwy) oraz przewody zasilające. Teraz gdy nie ma czego szukać na zewnątrz wybili otwory w betonowych podłogach zbiorników i kopią tunele pod zbirnkiem (!!) w typowo "plażowym", niestabilnym piasku (!!) szukając żeliwnych elementów pod tą konstrukcją. Sądząc po non stop przybywających świeczkach, nawet w okolicach wejścia - muszą działać w nocy, zresztą za dnia przechodząc tamtędy na nikogo się nie naciełem.

Autor:  M40 [ sobota, 19 czerwca 2004, 18:48 ]
Tytuł: 

Normalka. Złomiarze potrafią nieźle dewastować. Przykład: W Nowgrodzie nad narwią znajduje się ponad 20 bunkrów z września 1939. Jest kilka wysadzonych, lecz są i zachowane w stanie niezłym. "Biedacy nie mający na chleb" (jak określają często złomiarzy media) tnął i jakoś przetransportowują warzące po kilka ton płyty i kopuły pancerne. Zresztą... oni są prawie bezkarni!

Autor:  berezol [ sobota, 19 czerwca 2004, 22:25 ]
Tytuł: 

Nic dziwnego skoro ostatnio znacznie podrożał złom, a w bunkrze jak nigdzie indziej jest mnustwo stali. Dla przyk
    adu takie drzwi stalowe. Moim zdaniem bunkrów nie obrabiają ludzia najbiedniejsi tylko miejscowi, którzy znają teren i dysponują transportem.

Autor:  SuChAmAsA [ niedziela, 20 czerwca 2004, 02:36 ]
Tytuł: 

joseph napisał(a):
Kolejny gdański przykład - wieża ciśnień/ujęcie wody w Oliwie w okolicach Kwietnej.


wtracajac sie to tez to widzialem. najciekawsze jest to ze pytajac sie okolicznych mieszkancow dowiedzielismy sie ze oni sami dobrze o tym wiedzieli i stwierdzili "ze bezdomni na chleb zarabiaja". dla mnie to lekka przesada :/ oprocz tego w pobliskich lasach (ktore w sumie naleza do "Trojmiejskiego parku przyrody") jest wiele "ziemianek" ktore jak twierdza ow mieszkancy kopia dzieci! nie no spoleczenstwo! opanowac sie! troche szacunku! tam kiedys ludzie gineli a teraz to plac zabaw! n\c

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/