Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 18:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Resztki leśnej budowli
PostNapisane: środa, 2 czerwca 2004, 12:52 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 30 kwietnia 2004, 11:46
Posty: 15
Lokalizacja: Katowice
Przed kilkoma dniami natknąłem się w lesie na resztki jakiejś budowli z cegły.

W głębokim lesie, w czymś co wygląda jak wyschnięty zbiornik wodny (np. ppoż) - kształtu owalnego wymiary 20 m x 7 m x 1,5 m głęb. znajdują się wysokie na 1,5 m resztki jakiegoś obiektu o wymiarach ok. 2 x 2 m. Są też ślady jakiegoś murku w kierunku drugiego brzegu "zbiornika". Wygląda na to, że był podzielony na 2 części.
W pobliżu nie ma innych śladów działalności człowieka. Około 150 m dalej i 20 metrów poniżej, prostopadle do dłuższego boku tego "zbiornika", płynie mały strumyczek, który mógł odbierać wodę (jeśli takie było przeznaczenie obiektu).
Do obiektu dochodzi ledwie widoczna leśna droga (w znacznym stopniu zarośnięta trawą).
Zasięgnąwszy języka u starszych autochtonów (mało kto wiedział o jakie miejsce mi chodzi, ale w końcu znalazłem) dowiedziałem się, że jest to odkąd pamiętają (czyli ok 60 lat).

Może ktoś z kolegów/koleżanek spotkał się z czym takim i zna przeznaczenie takiego obiektu.

Jeśli komuś to pomoże w identyfikacji to dodam, że jest to w rejonie południowo-wschodniej części Katowic (lasy Murckowskie)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 czerwca 2004, 13:14 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 13 marca 2004, 10:20
Posty: 129
Lokalizacja: Belfast/Cieszyn
Witam!
Czy tylko u mnie nie widać zdjęcia? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 czerwca 2004, 13:14 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 13 marca 2004, 10:20
Posty: 129
Lokalizacja: Belfast/Cieszyn
Witam!
Czy tylko u mnie nie widać zdjęcia? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 czerwca 2004, 13:33 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 17:43
Posty: 188
Lokalizacja: Mazovia
Hmmm nic niewidać problem ze zdjęciem potwierdzony , moze lesniczowka ja bym tam połaził troszke a moze cos będzie ciekawego


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Zdjęcie
PostNapisane: środa, 2 czerwca 2004, 13:53 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 30 kwietnia 2004, 11:46
Posty: 15
Lokalizacja: Katowice
Przepraszam wszystkich. Szkic nie chce się podczepić i ukazać.
Wprawdzie starałem się wiernie oddać na nim rys sytuacyjny, ale nie jest to dzieło sztuki

Jak złapię w rękę jakąś cyfrówke to załącze normalne zdjęcie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 czerwca 2004, 21:49 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Ten podzial na polowy-nasuwa sie skojarzenie z szmbem czy osadnikiem.maly budyneczek to pompownia?
Lasy Murckowskie-sa jednak silnie uprzemyslowione-mogl tam kiedys stac jakis szyb czy inny zaklad przemyslowy.
Szyby-stal sie rozbieralo a otwor czopowalo,potem niwelacja terenu...i ani sladu obiekty nieatrakcyjne/do odzysku/zostawiano
Znam np.takie miejsce gdzie szyb znajduje sie pod dosc ruchliwa ulica.../Zabrze/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Wyniki rekonesansu z wykrywką
PostNapisane: poniedziałek, 7 czerwca 2004, 08:26 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 30 kwietnia 2004, 11:46
Posty: 15
Lokalizacja: Katowice
No i zrobiłem mały rekonesans z wykrywką (dodam że mam wykrywkę własnej roboty, więc osiągów nie ma rewelacyjnych i pewnie trochę rzeczy w ziemi zostało).
Dwie monety (rocznik 1923) i trochę współczesnego żelastwa (kapsle, puszki po konserwach itp)

Możliwe więc, że zgodnie z przypszczeniami JMS był to fragment jakiegoś zlikwidowanego obiektu przemysłowego.
Strzyga


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL