Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 06:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolejny złodziej...
PostNapisane: piątek, 24 października 2003, 18:33 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): czwartek, 10 października 2002, 00:00
Posty: 31
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17217263

Pozdrawiam
Dominik Kasprzak
http://www.schrony.gobielsko.prv.pl
http://www.schrony.armiakrakow.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 października 2003, 12:58 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Dominik -moze i zlodziej-ale nie sadzisz ze lepiej by trafily one do kogos kto sie tym odpowiednio zajmie niz do pieca hutniczego-przez zlomiarzy.

Zobacz ile ostatnio jest niszczonych/przez zubozaly narod/pamiatek militarnych.
Ile czolgow,i innej broni trafia na zlom...

Przykladow mozna przytaczac setki-sam zapewne potrafilbys wiele wskazac.


Druga sprawa-wracajac do slupkow-byly nieuzywane-wiec moze gosc trafil je gdzies w gospodarstwie lub w ziemi-dlacego wiec go oczerniac.
ps-Nie znam goscia sprzedajacego!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 października 2003, 16:14 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 16:16
Posty: 75
Lokalizacja: Gdańsk
Co z tym naszym krajem sie !@#$(wulgaryzm)dzieje !!!!!!

W zadnym bunkrze nie znajdziecie drzwi stalowych ! Nigdzie filtrow ! Nigdzie plyt pancernych !

Sam durny zelbet ktorego nie da sie spieniezyc. Wszystko co zelazne ogolocone , zabilbym zlodzieji.
Na wale atlantyckim nawet "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! HES-y sa czesto.
U mnie na poligonie w jasieniu w Gdansku to staly 2 amfibie i jakis duzy transporter( mgliscie pamietam ).
Jedna 76-ka p-panc. Postawili to po tym jak wojsko sobie poszlo. W lesie do tego zostala stalowa makieta T55 na szynach.

I co ? 2-3 lata i !@#$% (wulgaryzm) jeden :mg: ( juz chyba wiem kto ) pocial wszystko i na zlom sprzedal !!!!!! Gnoj !@#$(wulgaryzm)!!! .
:gun: :mad: :mad: :gil :szu

Smierc zlomiarzom i zlodziejom militarnym ! :gil


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 listopada 2003, 21:23 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): czwartek, 23 maja 2002, 00:00
Posty: 28
KleryK napisał(a):
Co z tym naszym krajem sie !@#$(wulgaryzm)dzieje !!!!!!
W zadnym bunkrze nie znajdziecie drzwi stalowych ! Nigdzie filtrow ! Nigdzie plyt pancernych !
U mnie na poligonie w jasieniu w Gdansku to staly 2 amfibie i jakis duzy transporter( mgliscie pamietam ).
Jedna 76-ka p-panc. Postawili to po tym jak wojsko sobie poszlo. W lesie do tego zostala stalowa makieta T55 na szynach.

I co ? 2-3 lata i !@#$% (wulgaryzm) jeden ( juz chyba wiem kto ) pocial wszystko i na zlom sprzedal !!!!!! Gnoj !@#$(wulgaryzm)!!! .
Smierc zlomiarzom i zlodziejom militarnym !


Oryginalne stalowe drzwi czasami można spotkać jeszcze w niektórych fortach tw. Modlin. Co do złomiarzy itp. - należy pamiętać, że samo LWP po wojnie demontowało takie elementy - powód prosty, kraj w ruinie a tutaj masz niepotrzebne nikomu tony dobrej stali. Takie działania zawsze się opłacały - przykładem jest podpierd##$ przez Armię Czerwoną prawie wszystkich stalowych kopół obserwacyjnych z twierdzy Bojen. Pozr.

PS. Używajmy mniej tych "znaczków", to znacznie ułatwia cytowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 stycznia 2004, 22:51 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 17:48
Posty: 148
Lokalizacja: Festung Krakau
Wydaje mi się, że to już ostani moment na zobaczenia resztek wyposażenia fortyfikacji w naszym kraju. Przez tyle lat wszystko było na swoim miejscu. Ciekawe, że fala ogałacania fortów, schronów itp. nastąpiła w połowie lat 90. Tak, tak, bieda i bezrobocie coraz większe. A desperaci z pragnienia i głodu(chyba raczej nie z głodu) więcej wkładają energii i czasu w degradację zabytków niż dostaną za złom w skupie. Np. jaki sens ma odpalenie kopuły pancernej (OWS) bioprąc pod uwagę jej grubość, ile poszło na to butli, koszt transportu itp. Czy naprawdę pare jabcoków jest tego warte...
Inna sprawa jest z kolekcjonerami - czy usprawiedliwia ich fakt "jak nie odkręcę, to inny to zrobi". Z tego co zauważyłem wyrosło nam nowe pokolenie ludzi zainteresowanych fortyfikacją, którym już nie wystarcz zobaczyć, pragną to mieć. Tylko czy w imię zachowania dla następnych pokoleń, czy tylko dla własnej satysfakcji. Bo gdzie można zobaczyć "uratowane zabytki" ????? Kiedyś wypłyną na giełdzie staroci lub zostaną zlicytowane za duże pieniądze.

Fajnie, ze są jeszcze takie miejsca jak schron w Dobieszowicach, gdzie można zobaczyć wyposażenie obiektów OWS, choć wymontowane z innych schronów, ale uratowane i dostępne dla każdego...
Pozdrawiam
Dariusz Krzyształowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2004, 12:50 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 16 lipca 2003, 00:00
Posty: 39
Lokalizacja: Pisz
Rosjanie gdy zdobywali forty,bunkry demontowali co ciekawsze elementy i wywozili do siebi w celu zbadania(skopiowania) rozwiazań :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL