https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Bunkry / umocnienia kolo Tarnowskich Gór
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=6102
Strona 1 z 1

Autor:  Rafax [ poniedziałek, 26 lipca 2004, 15:09 ]
Tytuł:  Bunkry / umocnienia kolo Tarnowskich Gór

Cześć,

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat bunkrów / umocnień które znajdują się na wschód niedaleko Tarnowskich Gór - przy drodze 910. Jeden znajduje się kilkadziesiąt metrów kolo drogi (ma nawet odmalowaną na "moro" wieżyczkę obserwacyjną), drugi widzialem prawie dokladnie na poludnie na wzgórzu. Jadąc przez pobliskie wioski zauważylem jeszcze kilka kopól obserwacyjnych wystających z ziemi.

Codziennie jadę tą drogą do pracy i po prostu jestem ciekaw co to jest. Czy to tylko te kilka bunkrów czy może część większej calości? Ktoś się tym zajmuje? - no bo skoro jedna wieżyczka jest odmalowana....

Pozdro,
R.

Autor:  Darula [ poniedziałek, 26 lipca 2004, 17:55 ]
Tytuł: 

Pewnie chodzi o punkt oporu "Niezdara" wchodzącego w skład Obszaru Warownego Śląsk i niemieckie umocnienia polowe ("kopuły wystające z ziemi") - zobacz tutaj http://149.156.142.12/ows/index.htm

Autor:  Rafax [ wtorek, 27 lipca 2004, 07:59 ]
Tytuł:  Bunkry / umocnienia kolo Tarnowskich Gór

No to by się zgadzalo. Dzięki za namiary na tą stronę.

R.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/