https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Zambrowski odcinek linii Mołotowa- czy warto szukać???? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=6104 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | M40 [ poniedziałek, 26 lipca 2004, 16:07 ] |
| Tytuł: | Zambrowski odcinek linii Mołotowa- czy warto szukać???? |
Witam wszystkich poszukiwaczy. Mam pytanko co do zambrowskiego odcinka linii Mołotowa, czy warto szukać koło bunkrów na tym odcinku. Słyszałem, że ten odcinek linii w '41 roku nie był nawet dobrze obsadzony przez załogi. Z góry pozdrawiam za posty M40 :? |
|
| Autor: | saruman kd [ czwartek, 5 sierpnia 2004, 16:46 ] |
| Tytuł: | |
co do lini mołotowa radze sie zapoznać z książką w.suworowa "lodołamacz " jaest tam o niej troche napisane ale w skrócie moge powiedzieć linia mołotowa w momencie wybuchu wojny nie była i nie miala być gotowa wiec zbyt zaciekle nie byla broniona |
|
| Autor: | HUBERTUS1660 [ czwartek, 5 sierpnia 2004, 18:35 ] |
| Tytuł: | |
Jeżeli chodzi o książki Suworowa radziłbym nie czytać ich w kwestii fortyfikacji,w końcu to książki eks-szpiega który musiał jakoś zarabiać na chleb na zachodzie po swej ucieczce.Autor nie tłumaczy jednak dlaczego dowódcy radzieccy przygotowani do ataku nie potrafili dowodzic swymi oddziałami i często nie potrafili czytać map.Nikt nawet Sowieci nie budowaliby kilkuset schronów tylko dla maskowania wrogich zamiarów,autor zachwala też linie Stalina ,niektóre obiekty przedstawiono w "Fortecy" poczytaj o kopułach skręcanych na śruby a sam się przekonasz jakim fachowcem jest W Suworow. |
|
| Autor: | gobo [ czwartek, 5 sierpnia 2004, 21:36 ] |
| Tytuł: | |
A czy można gdzieś zdobyć choć fragmentaryczne mapy/szkice/schematy odcinka zambrowskiego i osowieckiego linii Mołotowa? Prawdą jest, że w tych fragmentach wojna "poszła szybko". Znalezisk bym się nie spodziewał. Ciekawi mnie raczej myśl przewodnia fortyfikacji - olbrzymia liczba punktów obronnych, różne rodzaje (niektóre dość ciekawe), ale oglądając w terenie czasem trudno znaleźć uzasadnienie lokalizacji i kierunku ostrzału. Toć jakiś inżynier musiał pomyśleć. Może nie wszystkie bunkry powstały w tych stronach przed 1941r.? |
|
| Autor: | M40 [ sobota, 21 sierpnia 2004, 22:48 ] |
| Tytuł: | |
Ostatnio wraz z kolegą i jego ojcem (były saper jednostki w Czerwonym Borze :D , zresztą ma dwa fajne wykrywacze) zrobiliśmy sobie wypad na linie mołotowa za Śniadowem (5 bunkrów i okop). Ogólnie Zero sygnału "po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! NIC!!! :mad: Pozdrawiam M40 (i nierzyczyłbym nikomu takich NICÓW :mad: :D ) |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|