https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Co można znaleźć w bunkrach???????? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=6105 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | M40 [ poniedziałek, 26 lipca 2004, 16:31 ] |
| Tytuł: | Co można znaleźć w bunkrach???????? |
Witam wszystkich szanownych poszukiwaczy! Kiedy tak łażę sobie po schronach i bunkrach (rosyjskich, polskich i niemieckich) zastanawiam się czy można jeszcze coś w nich znaleźć. Słyszałem o górach łusek i pocisków walających się po schronie (były to lata 60- 70), jednak to już było. :cry: . Widziałem także aukcję na Allegro, w której był opis "granat znaleziony w bunkrze". Jeszcze raz ponawiam swoje pytanie: Czy można coś znaleźć, czy ni??? :? pozdr. M40 |
|
| Autor: | Dr. Blant [ wtorek, 27 lipca 2004, 20:25 ] |
| Tytuł: | |
Witam Kolego teraz to juz nic nie znajdziesz w bunkrach. Czasem mozna natknac sie na kilka monet albo tak jak mowisz lusek. Kiedys po wojnie mozna bylo tam błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" wspaniale rzeczy ale teraz to zostalo wszystko wyniesoine. Watpie zebys znalazl jakis bunkier w ktorym bylo by umundurowanie, albo stara bron. |
|
| Autor: | Kuba [ czwartek, 29 lipca 2004, 10:29 ] |
| Tytuł: | |
dokładnie teraz juz nic......ale czasami jakaś pogięta łuska.......odłamek.......a na swięto Matki Boskiej Leśnej:))))) jakąś monetę....... i oczywiście nietoperze.......bez tych zwierzątek bunkry nie miały by tego klimatu:)))))0 |
|
| Autor: | HUBERTUS1660 [ środa, 4 sierpnia 2004, 16:56 ] |
| Tytuł: | |
Nie jest tak źle,czasem niewypałek się trafi czasami troche wyposażenia schronu,masz szanse na ciekawe łuseczki lub częściej ich destrukty ale przekrój amunicji z całej wojny i kilku krajów gdyż w schronach po wojnie saperzy często detonowali amunicje całymi skrzyniami.Szukaj obiektów częściowo zasypanych tam fanty są najlepsze. Pozdrawiam |
|
| Autor: | piotrex [ wtorek, 10 sierpnia 2004, 16:36 ] |
| Tytuł: | |
No własnie tak jak powiedzieli moi przedmówcy trzeba szukać w bunkrach częściowo zasypanych. Można wydobyć fajne rzeczy :o np. puszki po maskach lub same maski, łuski, kawałki pasków od szelek WH i inne cuda. Znam parę fajnych bunkrów co takie cuda udało sie znaleźć. Ale trzeba dobrze szukać bo czasami są puste i nie potrzebnie sie nakopiemy. :dnc :ups: :argumenty Pozdrawia PIOTREX :afr |
|
| Autor: | HUBERTUS1660 [ środa, 11 sierpnia 2004, 00:05 ] |
| Tytuł: | |
Od razu tam niepotrzebnie,każdy kto odkopie schron ma dużego plusa w towarzystwie,nie niszcz zapału innych. Pozdrawiam Hubertus |
|
| Autor: | piotrex [ środa, 11 sierpnia 2004, 08:29 ] |
| Tytuł: | |
W sumie racja najważniejsze EFEKTY!!!!!!!! :lol: |
|
| Autor: | piotrex [ środa, 11 sierpnia 2004, 08:31 ] |
| Tytuł: | |
i zapał kopania :1 |
|
| Autor: | Sniper [ środa, 11 sierpnia 2004, 19:11 ] |
| Tytuł: | |
W Poznaniu na fortach to tylko można znaleźć: taśmy do MG42, MG151, ammo Mauzer,Flak 2cm, MG151, działka MG151 :D (Sam znalazłem 4 :) ) , okucia od skrzyń drewnianych, części do samolotów, lotki itp. raz tylko mi się udało znaleźć przybornik do Mauzera ale w fatalnym stanie. Niestety jeszcze się nie spotkałem z innymi fantami :cry: Pozdro Sniper |
|
| Autor: | heikal [ wtorek, 17 sierpnia 2004, 23:38 ] |
| Tytuł: | |
pozdrawiam a posilam tyto linky na rossijske bunkry s fantami... http://lukiland.ru/poisk/blindaz.html http://klad.hobby.ru/milarch.htm ---je to v sekcii expedicii/Май 2001 г. a tady starszy WW1 http://www.diggers.be/ ---- photoalbum. |
|
| Autor: | M40 [ sobota, 28 sierpnia 2004, 12:26 ] |
| Tytuł: | |
Załączam skana mojego ostatniego fantu-znaleziony w bunkrze polskim z września '39. pozdrawiam M40 :zdr |
|
| Autor: | [BS] Wolf [ wtorek, 7 września 2004, 15:31 ] |
| Tytuł: | |
Yhm bez urazy ale szukanie w bunkrach dla znalezienia takiej jednej lodeczki to troche musialo byc rozczarowanie.... w ogole jak ktos zaczyna dopiero to mozna mu pokazywac bunkry i tak jakos nakrecac na to ale szukanie tam dla poczatkujacych to raczej nie.... |
|
| Autor: | M40 [ wtorek, 7 września 2004, 16:01 ] |
| Tytuł: | |
Łódeczkę znalazłem naprawdę przypadkowo, szukać jeszcze nie próbowałem (w mojej okolicy najwięcej znajdzie się w ziemi i na złomach, bunkry są w większości oczyszczone więc ciężko coś w nich zanleść). pozdrawiam M40 |
|
| Autor: | Łukasz [ czwartek, 16 września 2004, 20:55 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Kolega pisze parę postów wyżej, że znalezienie jedynie łudeczki musi wparwić w rozczarowanie. Pozwólcie, że się nie zgodzę :). Wojna skończyła się 59 lat temu, masa fantów poszła, ostatki nadal idą na złom. Znalezienie czegoś na wsi graniczy z cudem (szukam już parę dobrych lat...). Bunkry od zawsze przyciągały polską młodzież. Młody człowiek to ciekawski człowiek. No jak to by wyglądało stać u podnóża betonowego kolosa i do niego nie wejść?! :) A jak jeszcze w środku może coś leży?! A jak leży to trzeba podnieść, zabrać do domu albo (niestety) wyrzucić... I tak powoli od roku 1945 fanty z bunkrów "wychodziły". Później pojawili się kolekcjonerzy-bukrowcy, którzy swoje fanty zdobywali właśnie z eksploracji schronów. I tak przez prawię 60 lat ludność sprzątała ciemne, cuchnące stęchlizną wojenne budowle. Nie wspomnę tu o "polskim chłopie", któremu przecież na gospodarce wszystko może się przydać. W ogóle dziwię się, że M40 coś jeszcze trafił! M40, jak możesz napisz, gdzie łudka leżała? Czy gdzieś w okolicy okienka strzelniczego? Czy może w jakimś zapomnianym zakamarku? Ot, tyle ode mnie. :) |
|
| Autor: | pifko [ czwartek, 16 września 2004, 21:13 ] |
| Tytuł: | |
w Świętochłowicach w parku stoi sobie bunkier z zaspawanym wejściem (park, niedaleko osiedle szkoła itp) więc na wszelki wypadek żeby sie nic tam nikomu nie stało zaspawano wejścia (lata 50,60). Ciekawe co w takim obiekcie sobie siedzi ?? ilekroć koło niego przechodze zawsze mnie to nurtuje. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|