Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 00:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bunkry / umocnienia kolo Tarnowskich Gór
PostNapisane: poniedziałek, 26 lipca 2004, 15:09 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2003, 00:00
Posty: 2
Lokalizacja: Zabrze
Cześć,

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat bunkrów / umocnień które znajdują się na wschód niedaleko Tarnowskich Gór - przy drodze 910. Jeden znajduje się kilkadziesiąt metrów kolo drogi (ma nawet odmalowaną na "moro" wieżyczkę obserwacyjną), drugi widzialem prawie dokladnie na poludnie na wzgórzu. Jadąc przez pobliskie wioski zauważylem jeszcze kilka kopól obserwacyjnych wystających z ziemi.

Codziennie jadę tą drogą do pracy i po prostu jestem ciekaw co to jest. Czy to tylko te kilka bunkrów czy może część większej calości? Ktoś się tym zajmuje? - no bo skoro jedna wieżyczka jest odmalowana....

Pozdro,
R.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 lipca 2004, 17:55 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 17:48
Posty: 148
Lokalizacja: Festung Krakau
Pewnie chodzi o punkt oporu "Niezdara" wchodzącego w skład Obszaru Warownego Śląsk i niemieckie umocnienia polowe ("kopuły wystające z ziemi") - zobacz tutaj http://149.156.142.12/ows/index.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Bunkry / umocnienia kolo Tarnowskich Gór
PostNapisane: wtorek, 27 lipca 2004, 07:59 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2003, 00:00
Posty: 2
Lokalizacja: Zabrze
No to by się zgadzalo. Dzięki za namiary na tą stronę.

R.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL