https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Bunkry polskie z '39-Nowogród (zdjęcia) https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=6533 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | M40 [ sobota, 21 sierpnia 2004, 19:45 ] |
| Tytuł: | Bunkry polskie z '39-Nowogród (zdjęcia) |
Załączam kilka zdjęć bunkrów na linii obrony Narwi w '39. Znajdują się one między miejscowościami Nowogród-Szablak. W 1939 był to jeden z odcinków obrony Łomży. Schrony i bunkry stoją zaniedbane, a złomiarze powoli się do niech dobierają (niestety... :( :cry: ). Teren jest przekopany i przeryty przez miejscowych, ale można coś znaleźć, szczególnie koło bunkrów (miejscowi mówią, że ludzie wyciągają z ziemi Mauserki, łuski, granaty, czasem zdarz się hełm). Ogólnie teren ciekawy, zresztą cieszyłbym się gdyby jakaś grupa zainteresowałaby się tym miejscem (wtedy byłaby iskierka nadziei na uratowanie linii). Łącznie w okolicy 12 schronów (jednego nie odnalazłem) w tym 5-6 wysadzonych przez zwiewających w '44 niemców. Więcej informacji o bunkrach z '39 w Łomży i okolicach możecie dowiedzieć się z linku: www.schrony.prv.pl Pozdrawiam M40 I obiecane zdjęcia: |
|
| Autor: | M40 [ sobota, 21 sierpnia 2004, 19:50 ] |
| Tytuł: | |
następne zdjęcie... |
|
| Autor: | M40 [ sobota, 21 sierpnia 2004, 19:57 ] |
| Tytuł: | |
następne zdjęcie... |
|
| Autor: | M40 [ sobota, 21 sierpnia 2004, 20:02 ] |
| Tytuł: | |
następne (ostatnie) zdjęcie... ...Coś na deser- rumer seryjny (?? niee jestem do końca pewny czy to numer seryjny, w karzdym razie to jakieś sygnatury??) na kopule (dokładnie w otworze strzelniczym). |
|
| Autor: | Grzebiuszka [ środa, 6 października 2004, 00:18 ] |
| Tytuł: | |
witam serdecznie. Bardzo ciekawe zdjęcia. Mam do Ciebie prośbę. Czy możesz powiedzieć ile jest wszystkich kopuł na tych obiektach? A jeżeli mógłbyś odpisac i wrzucić tu ich sygnatury ,to by było super.Sygnatury umieszczone są najczęściej między strzelnicami wewnątrz kopuły. Sa dwa ich rodzaje: jedne wykonane w Zakladach Ostrowieckich w Ostrowcu świetokrzyskim,drugie w Hucie Witkowice.Sygnatury wygladaja mniej wiecej tak: WI-1938 113 ___ 29 tak znaczyły Witkowice, a tak Ostrowiec ZO 1937 27 Oczywiscie rok produkcji i numer podałem przypadkowy. Może znajdziesz i uda Ci się je przepisać. Pozdrawiam ,Grzebiuszka |
|
| Autor: | M40 [ środa, 6 października 2004, 16:35 ] |
| Tytuł: | |
Wszystkich bunkrów jest 16 (zachowanych ok. 7-8), kopuł łącznie jest ok. 5 (jeszcze rok temu było 6, a 2 kopuły należą do bardzo ciekawego "podwójny" pisze się przez "ó" - błąd ortograficzny!!! schronu). Gdzieś widzałem artykuł, gdzie napisano zkąd konkretnie sprowadzono kopuły. Ciekawy jest także obiekt-schron, wysadzony przez niemców. pozdrawaim M40 |
|
| Autor: | Darula [ czwartek, 7 października 2004, 12:43 ] |
| Tytuł: | |
Kilka ciekawych fotek Nowogrodu jest tu http://149.156.142.12/fotki/nowogrod/g25.htm A i sygnatura ciekawa: |
|
| Autor: | M40 [ piątek, 8 października 2004, 20:16 ] |
| Tytuł: | |
Jakby ktoś chciał, to mogę przekazać więcej informacji, bo na tych bunkrach się w końcu wychowałem :) Moge dać jeszcze jakieś ujęcia. pozdrawiam M40 |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|