Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 02:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co można znaleźć w bunkrach????????
PostNapisane: poniedziałek, 26 lipca 2004, 16:31 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Witam wszystkich szanownych poszukiwaczy!
Kiedy tak łażę sobie po schronach i bunkrach (rosyjskich, polskich i niemieckich) zastanawiam się czy można jeszcze coś w nich znaleźć. Słyszałem o górach łusek i pocisków walających się po schronie (były to lata 60- 70), jednak to już było. :cry: . Widziałem także aukcję na Allegro, w której był opis "granat znaleziony w bunkrze". Jeszcze raz ponawiam swoje pytanie: Czy można coś znaleźć, czy ni??? :?
pozdr. M40


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 lipca 2004, 20:25 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 18:41
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Witam
Kolego teraz to juz nic nie znajdziesz w bunkrach. Czasem mozna natknac sie na kilka monet albo tak jak mowisz lusek. Kiedys po wojnie mozna bylo tam błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" wspaniale rzeczy ale teraz to zostalo wszystko wyniesoine. Watpie zebys znalazl jakis bunkier w ktorym bylo by umundurowanie, albo stara bron.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 lipca 2004, 10:29 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2004, 01:23
Posty: 1642
dokładnie teraz juz nic......ale czasami jakaś pogięta łuska.......odłamek.......a na swięto Matki Boskiej Leśnej:))))) jakąś monetę.......

i oczywiście nietoperze.......bez tych zwierzątek bunkry nie miały by tego klimatu:)))))0


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 sierpnia 2004, 16:56 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): sobota, 24 grudnia 2005, 19:05
Posty: 36
Lokalizacja: KARCZEW
Nie jest tak źle,czasem niewypałek się trafi czasami troche wyposażenia schronu,masz szanse na ciekawe łuseczki lub częściej ich destrukty ale przekrój amunicji z całej wojny i kilku krajów gdyż w schronach po wojnie saperzy często detonowali amunicje całymi skrzyniami.Szukaj obiektów częściowo zasypanych tam fanty są najlepsze.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2004, 16:36 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 22 kwietnia 2004, 13:49
Posty: 315
Lokalizacja: LONDON - ANGLIA -MAZURY
No własnie tak jak powiedzieli moi przedmówcy trzeba szukać w bunkrach częściowo zasypanych.
Można wydobyć fajne rzeczy :o np. puszki po maskach lub same maski, łuski, kawałki pasków od szelek WH i inne cuda.
Znam parę fajnych bunkrów co takie cuda udało sie znaleźć.
Ale trzeba dobrze szukać bo czasami są puste i nie potrzebnie sie nakopiemy. :dnc :ups: :argumenty

Pozdrawia

PIOTREX :afr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 sierpnia 2004, 00:05 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): sobota, 24 grudnia 2005, 19:05
Posty: 36
Lokalizacja: KARCZEW
Od razu tam niepotrzebnie,każdy kto odkopie schron ma dużego plusa w towarzystwie,nie niszcz zapału innych.
Pozdrawiam Hubertus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 sierpnia 2004, 08:29 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 22 kwietnia 2004, 13:49
Posty: 315
Lokalizacja: LONDON - ANGLIA -MAZURY
W sumie racja najważniejsze EFEKTY!!!!!!!! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 sierpnia 2004, 08:31 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 22 kwietnia 2004, 13:49
Posty: 315
Lokalizacja: LONDON - ANGLIA -MAZURY
i zapał kopania :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 sierpnia 2004, 19:11 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 17 marca 2004, 18:37
Posty: 105
Lokalizacja: Poznań
W Poznaniu na fortach to tylko można znaleźć: taśmy do MG42, MG151, ammo Mauzer,Flak 2cm, MG151, działka MG151 :D (Sam znalazłem 4 :) ) , okucia od skrzyń drewnianych, części do samolotów, lotki itp. raz tylko mi się udało znaleźć przybornik do Mauzera ale w fatalnym stanie. Niestety jeszcze się nie spotkałem z innymi fantami :cry:
Pozdro
Sniper


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 sierpnia 2004, 23:38 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2004, 18:07
Posty: 30
Lokalizacja: czech republik
pozdrawiam a posilam tyto linky na rossijske bunkry s fantami...
http://lukiland.ru/poisk/blindaz.html
http://klad.hobby.ru/milarch.htm ---je to v sekcii expedicii/Май 2001 г.
a tady starszy WW1
http://www.diggers.be/ ---- photoalbum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2004, 12:26 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Załączam skana mojego ostatniego fantu-znaleziony w bunkrze polskim z września '39.
pozdrawiam M40 :zdr


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 września 2004, 15:31 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 8 maja 2004, 10:27
Posty: 824
Lokalizacja: POLSKI WROCŁAW
Yhm bez urazy ale szukanie w bunkrach dla znalezienia takiej jednej lodeczki to troche musialo byc rozczarowanie.... w ogole jak ktos zaczyna dopiero to mozna mu pokazywac bunkry i tak jakos nakrecac na to ale szukanie tam dla poczatkujacych to raczej nie....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 września 2004, 16:01 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Łódeczkę znalazłem naprawdę przypadkowo, szukać jeszcze nie próbowałem (w mojej okolicy najwięcej znajdzie się w ziemi i na złomach, bunkry są w większości oczyszczone więc ciężko coś w nich zanleść).
pozdrawiam M40


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 16 września 2004, 20:55 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2003, 12:58
Posty: 558
Lokalizacja: Białystok
Witam! Kolega pisze parę postów wyżej, że znalezienie jedynie łudeczki musi wparwić w rozczarowanie. Pozwólcie, że się nie zgodzę :). Wojna skończyła się 59 lat temu, masa fantów poszła, ostatki nadal idą na złom. Znalezienie czegoś na wsi graniczy z cudem (szukam już parę dobrych lat...). Bunkry od zawsze przyciągały polską młodzież. Młody człowiek to ciekawski człowiek. No jak to by wyglądało stać u podnóża betonowego kolosa i do niego nie wejść?! :) A jak jeszcze w środku może coś leży?! A jak leży to trzeba podnieść, zabrać do domu albo (niestety) wyrzucić... I tak powoli od roku 1945 fanty z bunkrów "wychodziły". Później pojawili się kolekcjonerzy-bukrowcy, którzy swoje fanty zdobywali właśnie z eksploracji schronów. I tak przez prawię 60 lat ludność sprzątała ciemne, cuchnące stęchlizną wojenne budowle. Nie wspomnę tu o "polskim chłopie", któremu przecież na gospodarce wszystko może się przydać. W ogóle dziwię się, że M40 coś jeszcze trafił! M40, jak możesz napisz, gdzie łudka leżała? Czy gdzieś w okolicy okienka strzelniczego? Czy może w jakimś zapomnianym zakamarku? Ot, tyle ode mnie. :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 16 września 2004, 21:13 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2004, 02:56
Posty: 326
Lokalizacja: Silesia Superior
w Świętochłowicach w parku stoi sobie bunkier z zaspawanym wejściem (park, niedaleko osiedle szkoła itp) więc na wszelki wypadek żeby sie nic tam nikomu nie stało zaspawano wejścia (lata 50,60). Ciekawe co w takim obiekcie sobie siedzi ?? ilekroć koło niego przechodze zawsze mnie to nurtuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL