https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Będzin - podziemia
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=722
Strona 1 z 2

Autor:  moefoe [ sobota, 17 sierpnia 2002, 16:02 ]
Tytuł: 

Witam, <BR>czy ktoś wie co to są za podziemia .. co się w nich znajduje .. ? Czy ktos tam chodził i ma jakiś plan tego kompleksu ? Ja od dziś (17 sierpien 2002r) zacząłem tam chodzić z kolegą i na najbliższych wyprawach porobię tam zdjęcia ... Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś przekazał mi informacje na ten temat jeśli jakieś posiada ...

Autor:  Toper [ sobota, 17 sierpnia 2002, 17:03 ]
Tytuł: 

Zobacz parę tematów niżej. <BR>Będzin /woj. Sląskie/

Autor:  jms-bytom [ czwartek, 22 sierpnia 2002, 23:31 ]
Tytuł: 

Chetnie skocze tam ponownie . <BR>Tylko z czasem-po 10-tym wrzesnia moge dopiero. <BR>Daj znac! <BR>JMS

Autor:  muzzy [ poniedziałek, 16 września 2002, 22:33 ]
Tytuł: 

Witam <BR>JMS - i jak byles? <BR>W jakim stanie znajduje sie nieobetonowana czesc? - ja tam bylem ostatni jakies 8 lat temu. <BR>Muzzy

Autor:  jms-bytom [ piątek, 20 września 2002, 00:37 ]
Tytuł: 

Niestety Muzzy-kol.Moefoe nie odezwal sie wiec nie bylem ponownie. <BR>

Autor:  muzzy [ wtorek, 1 października 2002, 22:57 ]
Tytuł: 

ostatnio znalazlem na sieci zdjecia z podziemi w bedzinie: <!-- BBCode auto-link start --><a href="http://aip.pl/~romek2" target="_blank">http://aip.pl/~romek2</a><!-- BBCode auto-link end --> <BR> <BR>muzzy

Autor:  szczuply [ sobota, 5 października 2002, 07:49 ]
Tytuł: 

<!-- BBCode auto-link start --><a href="http://aip.pl/~romek2" target="_blank">http://aip.pl/~romek2</a><!-- BBCode auto-link end --> to zdjecia moje i moefoe <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> hmm a poza tym jak zwiedzac wspolnie to gg : 1398047 , nastepny zaliczamy swierklaniec i legendy o podziemiu z swierklanca do centrum piekar .Kolego z Jms , mysle ze niedaleko mamy to sie zklikamy i mozemy szarpac razem <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">

Autor:  jms-bytom [ sobota, 5 października 2002, 15:50 ]
Tytuł: 

Zklikamy sie. <BR>A co do Swierklanca to juz zaliczylem te podziemia. <BR>Czyli tunele techniczne ,hehe. <BR> <BR>JMS

Autor:  muzzy [ niedziela, 6 października 2002, 22:47 ]
Tytuł: 

Moefoe i szczuply - jedno pytanie - czy na koncu jednego z korytarzy jest jeszcze wagonik? <BR> <BR>pozdro <BR>Muzzy <BR>

Autor:  Blender [ poniedziałek, 7 października 2002, 08:54 ]
Tytuł: 

tez bylem w tych "podziemiach" swierklanca. nic ciekawego. <BR>pozdrawiam.

Autor:  szczuply [ poniedziałek, 7 października 2002, 13:59 ]
Tytuł: 

Muzzy : tak jest wagonik , jestem nawet na jednym zdjeciu z nim <!-- BBCode auto-link start --><a href="http://www.aip.pl/~romek2/DSCF0081.JPG" target="_blank">http://www.aip.pl/~romek2/DSCF0081.JPG</a><!-- BBCode auto-link end --> <BR> <BR>zdjecie ciemne ale po rozjasnieniu obrazu widac go nawet dobrze [; szkoda ze mialem lipe fotografa <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_razz.gif"> <BR> <BR>Blender: W sumie potwierdziles nam opinie innych , mysle ze nieoplaca nam sie kuc murkow ktorymi zaslepili wejscia.Co innego z wejsciem w piekarach , bo tunel podobno prowadzil az pod siemianowice.

Autor:  Blender [ poniedziałek, 7 października 2002, 18:48 ]
Tytuł: 

chyba wiem o ktory chodzi - wejscie jest zamurowane i przysypane smieciami, oczywiscie o ile to ten. ale czy prowadzi az do siemianowic ? prawde mowiac mnie interesuje glownie poszukiwanie fantow z wykrywaczem, oraz fortyfikacje, wiec raczej na nic sie nie przydam <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> <BR>pozdrawiam.

Autor:  jms-bytom [ sobota, 26 października 2002, 17:58 ]
Tytuł: 

Muzzy-wagonik stoi-dzis sprawdzalem. <BR>Nie znam stanu dawnego podziemi-wiec trudno porownac go z dzisiejszym. <BR>Jest jeden korytarz - w partiach czesciowo obetonowanych- zawalony. <BR>Natomiast porownujac stan podbytomskich sztolni/zblizony typ skaly/ to stany w <BR>Bedzinie sa raczej dobre. <BR> <BR>Natomiast zainteresowaly mnie kolejne dwa jakby wejscia zawalone jednak-znajduja sie na tej samej ulicy,blizej zamku widac betnowe luki wejsc jednak obwaly skal powyzej swiadczyc moga iz bylo to wysadzone. <BR>Wiesz cos na ten temat?.

Autor:  muzzy [ środa, 6 listopada 2002, 03:10 ]
Tytuł: 

Z tego co wiem to dwa wejscia znajdujace sie obok zamku -przy samej drodze nie mialy nic wspolnego z reszta podiemi - tam byly piwnice, w ktorych przechowywal towary miejscowy masarz - ale czy na pewno? - tak twierdzi czlowiek, ktorego rodzina przed wojna mieszkala w okolicy

Autor:  muzzy [ poniedziałek, 11 listopada 2002, 23:28 ]
Tytuł: 

W ostatnich dniach ponownie rozmawialem z w/w czlowiekiem i dowiedzialem sie troche wiecej ciekawostek. - Dom jego rodziny znajdowal sie bardzo blisko tylnego wejscia (od strony cmentarza zydowskiego) i z tego co mowil, to UWAGA - w pierwszych dniach wojny tunel juz byl i byl wykorzystywany jako schron przeciwlotniczy, zreszta w pierwszym dniu wojny niemcy zbombardowali okolice - zniszczony zostal min. dom tego czlowieka, jak tez czesciowo domy znajdujace sie po drugiej stronie gory i zaslaniajace drugie wejscie. Tak wiec oryginalny tunel (czesc obetonowana) jest polski, zas niemcy w czasie wojny postanowil wykonac reszte. Co do piwnic kolo zamku to na 100% byly to chlodnie - w zimie do srodka wstawiano bryly lodu, ktore mialy obnizac potem temperature w pomieszczeniach - lod pomagali transportowac ludzie z browaru znajdujacego sie w okolicy. <BR> <BR>pozdro <BR>Muzzy

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/