Teraz jest wtorek, 23 czerwca 2026, 15:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szukajcie, a znajdziecie...
PostNapisane: wtorek, 26 października 2004, 19:17 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Szukamy fortyfikacji.... to nasza pasja... potrafimy przejechać pół Polski, aby znaleźć jakiś schronik... ale może takie militarne budowle nie są wcale tak daleko od nas... Przed chwilą dowiedziałem się, że kopiec, który jest przy domu koło mojej szkoly to... schron obserwacyjny z kopułą przerobiony na szambo....
albo: budyneczek przy hurtowni na jednej z głównych ulic to jest bunkier bojowy, w który dziś służy za magazynek (uff... całe szczęście, że właściciel posesji dba o niego) w którym trzymane są zabawki :ups:

A tak poza tematem: Co wy na to, aby w prawdziwym schronie otworzyć knajpe :D Wszędzie powywieszać hełmy, karabiny bagnety... kelnerzy w mundurach :D hehe. Rosjanie zrobili klub a la Łagry, to my polacy też się wyróżnijmy! :D :lol:
pozdrawiam M40


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 października 2004, 20:10 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 17 marca 2004, 18:37
Posty: 105
Lokalizacja: Poznań
W Poznaniu jest bar w schronie :) fajne ma podziemia ale nie ma militariów na ścianach i kelnerów w mundurkach ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 października 2004, 21:52 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
A jedyny bunkier bojowy (któy kiedyś widawał mi się piwnicą) w Legnicy jest na wpół zasypany, cały w sadzy i się rozpada. Jest jeszcze taki mały okrągły bunkierek-strzelnica na działce- widać że zadbany, a drugi taki został ścięty i jest tylko fundament bo budowali parking...
Na Lotnisku jest trochę malutkichj prefabrykowanych bunkrów.
Wie ktoś co zrobić, żeby uzyskać opiekę nad bunkrem, tak jak ci wszyscy co je odmalowują i urządzają? (Nie kupują ich)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 października 2004, 22:28 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 00:43
Posty: 411
Lokalizacja: neverland
HeHe ja bym na Twoim miejscu sie za to nie bral, zeby przebrnac przez polskie prawo to trzeba miec stalowe nerwy ;)
U nas na Śląsku sa schrony, ale za to nie ma co pokopac (militaria) :n

http://www.profort.digi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 października 2004, 15:38 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
W tej chwili nie mam zamiaru się za to brać, ale jak patrze na ten schron i myślę co się z nim może stać to się zastanawiam czy w przyszłości nie spróbować...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 października 2004, 19:23 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 29 czerwca 2003, 00:00
Posty: 180
Lokalizacja: Kraków
Jak chcecie się brać za jakiekolwiek schrony to lepiej wyrobić sobie jakieś dobre "plecy" i znajomości...
Dopóki nie będziesz miał na papierku, że schron jest Twój albo masz dzierżawę na określony czas, to jak sobie wysprzątasz i odmalujesz, to nagle się znajdzie inny własciciel po znajomości z urzędu...
Tak było z fortem w Krakowie za który się wzieliśmy, ale Kraków to zupełnie inny temat....

do MP40: kiedy fotki?????;)

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL