Teraz jest piątek, 17 maja 2024, 21:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 10:22 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5068
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Widze po Waszych postach ze decyzja, by iść w porze emisji tego gniota na browara, była z wszech miar słuszna :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 10:31 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Można połączyć jedno z drugim ;) A tak ominęły Cię tak wiekopomne obrazki, jak ten poniżej :D Ten zbir po lewej do dowódca oddziału AK - ps. "Łowca blaszek" :ups:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 10:41 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 marca 2013, 21:46
Posty: 161
Cyniczne podsumowanie graficzne.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 10:44 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5068
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Lipek napisał(a):
Można połączyć jedno z drugim ;) A tak ominęły Cię tak wiekopomne obrazki, jak ten poniżej :D Ten zbir po lewej do dowódca oddziału AK - ps. "Łowca blaszek" :ups:



O qrva :o .............. faktycznie :ups: ..... ostatni raz takie cos widzialem na Bekartach Wojny (na marginesie najsłabszy film Tarantino jaki widzialem)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 13:00 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Lipek rozśmieszasz mnie czepiając się opaski i brody.Przecież to film fabularny,a nie dokument.Co powiesz o prawdzie historycznej w filmach o Rambo,o dzielnym Janku Kosie,który z kolegami dzielnie tłucze Niemców,że o Westerplatte nie wspomnę?
Rozumiem,że twoim zdaniem nieprawdopodobne są sceny strzelania przez chłopów do Żyda i chęć wydania Żyda.Mnie,to nie oburza,bo tak było.Chyba,że uważasz że Jedwabnego nie było i szmalcowników wśród Polaków też nie było.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 13:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Zdzisiek jak zwykle nie kuma, o co chodzi. Specjalnie mnie to nie dziwi :h Zdzisiu, wytłumaczę Ci w jednym zdaniu, bo jak widzę nie łykasz dłuższych wywodów: ten serial jest szkodliwy z polskiego punktu widzenia, bo w świat idzie obraz Polaków - antysemitów, których ulubionym zajęciem w czasie wojny były polowania na Żydów.

Ja wiem, ze dziś gorąco i słońce grzeje, ale z tym "Rambo" to zupełnie nie wiem, o co Ci chodziło :666 Co Ty w ogóle porównujesz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 13:40 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
zdzicho napisał(a):
Na razie nie dostrzegłem niczego co by było fałszem,

zdzicho napisał(a):
I drugi odcinek za nami.Przyznam ,ze jestem zdziwiony hałasem wokół serialu,bo na razie nic mnie specjalnie nie zdziwiło,nic mnie nie oburzyło ani mną nie wstrząsnęło.Może ten trzeci odcinek jest powodem wrzawy?Ot taki sobie serial fabularny


Pewnie w pełni byłbyś szczęśliwy, gdyby do kompletu rosjanie nakręcili film o zwalczaniu partyzantki radzieckiej przez AK i NSZ, a ukraińcy film o mordach na ludności ukraińskiej, jakich dokonywały polskie bojówki na Wołyniu :666 .
...bo filmy o eksterminacji narodu żydowskiego przez polaków to już sami potrafimy nakręcić :D .

...a tak poważnie, jeszcze raz, ja p(#$%^&*)le, co Ty wypisujesz, skąd Ci się to bierze :polbie :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 14:30 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Lipek napisał(a):
Zdzisiek jak zwykle nie kuma, o co chodzi. Specjalnie mnie to nie dziwi :h Zdzisiu, wytłumaczę Ci w jednym zdaniu, bo jak widzę nie łykasz dłuższych wywodów: ten serial jest szkodliwy z polskiego punktu widzenia, bo w świat idzie obraz Polaków - antysemitów, których ulubionym zajęciem w czasie wojny były polowania na Żydów.

Ja wiem, ze dziś gorąco i słońce grzeje, ale z tym "Rambo" to zupełnie nie wiem, o co Ci chodziło :666 Co Ty w ogóle porównujesz?


Lipeczku kochany :) To były przykłady na to,że film fabularny ma się nijak do prawdy historycznej.Czepianie się brody,opaski,itp nie ma w filmie fabularnym sensu.Teraz kumasz o co mi chodzi?
Na podstawie dwóch scen/chłop strzela do złodziei -może nawet nie wie,że jeden to Żyd i drugiej w której chłop chce donieść na Żyda/strzelasz z grubej rury:"w świat idzie obraz Polaków"..A przecież syn donosiciela uciekinierów ratuje..Po drugie,to świat doskonale wie,że antysemitów u nas dostatek.Może takie filmy nam są potrzebne abyśmy przestali sie oszukiwać jacy to tolerancyjni jesteśmy?Nie widzisz na murach napisów "żydzi do gazu"i powieszonej gwiazdy Dawida?Różnych bzdurnych wpisów na tym forum nie czytałeś?Nie znasz środowisk w których Żyd jest winien wszystkiemu złu tego świata?.Nie będę się rozpisywał,bo zaraz będzie,że nie na temat.I jestem ciekaw ilu "prawdziwych"i tolerancyjnych Polaków mnie opluje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 14:35 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
frank napisał(a):
co Ty wypisujesz, skąd Ci się to bierze :polbie :666


No właśnie.Skąd ci się to bierze.Na zaczepki nie odpowiadam.Rozmawiamy o filmie :calus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 14:36 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 06:10
Posty: 2777
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Ciekawe czy wątek dotrwa do emisji 3 części :lol: bo jak widać jak zwykle robi się powoli zbyt emocjonalnie,
i tylko czekać aż znowu zacznie się rzucanie mięchem.
Chyba lepiej poczekać na ową debatę "specjalistów i historyków" w TV po emisji 3 części.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 14:43 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 15 maja 2011, 18:42
Posty: 554
Loslau napisał(a):
Ciekawe czy wątek dotrwa do emisji 3 części :lol: bo jak widać jak zwykle robi się powoli zbyt emocjonalnie,
i tylko czekać aż znowu zacznie się rzucanie mięchem.
Chyba lepiej poczekać na ową debatę "specjalistów i historyków" w TV po emisji 3 części.



Chyba nie dotrwa, na prawie wszystkich podobnych wątkach wiszą kłódki. Jak widać sarmacki charakter w Polakach pozostał, tylko zamiast szabli - "rzucanie mięsem." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 15:05 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Zdzichu, niestety dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu :) Operujesz bzdurnymi stereotypami i ogólnikami. Fakty do Ciebie nie docierają, więc zdania nie zmienisz. Bywaj zdrów w takim razie :zdr Jeżeli uważasz Polaków za naród antysemitów, to tylko Twój problem. Ciekawe co myślisz w takim razie o Ukraińcach, Francuzach czy Bałtach :666

Nie rozumiesz też po co powstał ten serial i jakie oddziaływanie na postrzeganie historii we współczesnym świecie mają takie produkcje. Pamiętaj, że dziś 90% ludzi nie czyta się książek - dziś ogląda się TV i stamtąd czepie "wiedzę". Na potwierdzenie artykuł mówiący o tym, przez pryzmat jakich wydarzeń jesteśmy postrzegają nas za granicą:

http://wyborcza.pl/1,75477,14128429,Co_ ... lady_.html

Cytuj:
Matthew Brown, młody filmowiec z Seattle, zaczyna i kończy swoją podróż po naszym kraju w Auschwitz. "Bo z tym właśnie kojarzy się wielu ludziom Polska".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14128429,Co_ ... z2WfVMu6Sw


Z 1000-letniej historii naszego Kraju najważniejszym wydarzeniem jest kilkuletni epizod obozów koncentracyjnych prowadzonych przez niemieckich okupantów. Dramat...
Serial taki jak omawiany w tym wątku utrwala tylko ten skrót myślowy - mówisz Polska, myślisz Auschwitz. Za 50 lat nikt nie będzie pamiętał, że to był obóz niemiecki.

P.S. Poza jednym epizodem nikt tu "mięsem" nie rzuca, dyskusja jest generalnie na temat, więc czemu moderator miałby ją zamykać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 16:06 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Ja napisałem:"antysemitów u nas dostatek",ty przeczytałeś,że uważam Polaków za antysemitów. :nicnie
Ale aby wątek dotrwał to tyle :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 17:01 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 09:47
Posty: 986
Lipek napisał(a):
Nic? :) A przedstawienie AK jako bandy leśnych, obleśnych dziadów o wyglądzie rabusiów? Zacięte, pełne nienawiści brudne i zarośnięte gęby... Nie wspominając o tych kuriozalnych opaskach z wielkimi napisami AK (coby widz nie miał wątpliwości, kim są te obdartusy) czy przedstawieniu dowódcy oddziału jako prymitywnego psychopaty obwieszonego niemieckimi nieśmiertelnikami (ktoś się naoglądał za dużo "Bękartów Wojny"), który obwąchuje jeńca, czy przypadkiem nie czuć od niego Żydem...


Z ciekawości obejrzałem...... Oj tam Lipek nie bądź taki surowy blaszki ładnie się prezentowały coś jak łańcuszki członka murzyńskiego gangu. Liczyłem jeszcze na jakieś skalpy na ścianie albo obcięte opuszki uszu, zawiodłem się strasznie, choć zmasakrowane przywiązane do drzewa ciało konfidenta nieco zrekompensowało niedosyt, wszak nie od dziś wiadomo o tym niecnym procederze komórek likwidacyjnych AK.
Aaaaaa Polki, byłbym zapomniał, Polki to niewątpliwie paskudne zołzy od partyzantów albo te lepsze zbrzuchacone co najmniej raz przez Niemca bidusia, bo żona nie dała potomka, a invitra, wtedy nie było, przecie to zrozumiałe.
W końcu dzielni zołnierze, zmęczeni ideologicznie oficerowie wehrmachtu toż nie od dzis wiadomo jakoby mieli do dyspozycji w sąsiedztwie frontu opuszczone domki wypoczynkowe, gdzie można było odpocząć, połowić rybki w stawie, może jakiś bimberek skosztowac, do momentu przybycia uprzejmych i grzecznych zresztą jak zwykle w stosunku do rosyjskich chłopów chłopców z żandarmerii. Myślę, że gdyby nie te nieszczęsne buty po wypiciu kawki, grzecznym podziękowaniu za gościne, dzielny antyfaszysta w spokoju mógłby sobie wieść życie na rosyjskiej wsi uprawiając ogródek. Na pewno lepsze to by było niż strzelanie z ramienia PzF, choć tym razem ruscy mieli ten niewątpliwy zaszczyt.
Reasumując film bardzo fajny, idealny na gillowanie.
W zamian skoro ZDF chce jeszcze kręcić film o polskim podziemiu, w podzięce nasza TVP powinna naszym przyjaciołom ulżyć sprzedając nasz super hit exportowy "Cichodajni chłopcy, ich rozterki miłosne i fantastyczne boje" bardziej znany jako "Czas honoru"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: "Dyplomatyczna wojna" między Polską a Niemcami
PostNapisane: środa, 19 czerwca 2013, 17:17 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 22 stycznia 2012, 01:36
Posty: 591
Loslau napisał(a):
Ciekawe czy wątek dotrwa do emisji 3 części :lol: bo jak widać jak zwykle robi się powoli zbyt emocjonalnie,
i tylko czekać aż znowu zacznie się rzucanie mięchem.
Chyba lepiej poczekać na ową debatę "specjalistów i historyków" w TV po emisji 3 części.


Ale specjalistów i historyków mamy już tutaj, w wątku. PiSarzy i POpleczników też:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL