|
Witam.
Nadanie szkole imienia jest doniosłym aktem. Nie odbywa się więc w zaciszu – wręcz przeciwnie – rozgłos nadają nie tylko władze szkoły, lecz przede wszystkim władze założycielskie, organizacje terenowe (nie koniecznie partyjne), miejscowa prasa, radio, TV. Śladów takiej uroczystości z pewnością można znaleźć wiele.
W szkole zapewne prowadzona jest kronika. W gminie zapisy urzędowe. W kuratorium również.
Jesteś poważnie zainteresowany tym tematem, to spróbuj tam zasięgnąć wiedzy. Jeśli rzeczywiście „władze szkoły”- jak piszesz nie potrafią nic powiedzieć na ten temat, to wydają bardzo złą opinię samym sobie. Ich podstawowa rola jako edukatora w takim przypadku powinna być zweryfikowana przez przełożonych, albo społeczność miejscową. Chyba, że zasięgałeś informacji u osób niekompetentnych, lecz wtedy nie powinno się tu znaleźć użyte przez Ciebie słowo. Warto więc dla samego wyjaśnienia (i poprawienia) imienia Patrona podjąć trud badacza. Pozdrawiam.
|