https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Siewierz i pobliskie wsie ??!!
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=20248
Strona 1 z 1

Autor:  mafia241 [ wtorek, 27 grudnia 2005, 17:26 ]
Tytuł:  Siewierz i pobliskie wsie ??!!

witam
chcialem sie dowiedziec czy podczas 2 wojny byly toczone jakies dzialania wojenne na terenach Siewierza i pobliskich wsi ? może jakas partyzantka albo jakies drobne potyczki ? za wszystkie informacje baddzo dziekuje
pozd.

Autor:  l&m [ wtorek, 27 grudnia 2005, 17:55 ]
Tytuł: 

Mój tata jest z Siewierza :1 W tym rejonie nie bylo walk , partyzantki . Ale w pobliżu można coś wykopać bo były tam zakłady produkujące amunicję ppanc. no i był tam poligon :666

Autor:  Hamlet21 [ środa, 1 marca 2006, 03:35 ]
Tytuł:  ....

Przez pare dni w 1945r. coś się w tych okolicach działo.Nawet niedawno rozmawiałem z babcią i opowiadała mi że od strony Siewierza waliła ruska artyleria,kilku niemców i ruskich podobno zgineło.Jednemu martwemu niemcowi nawet jakiś koleś(chłop) odciął palec,bo spodobała mu się obrączka.Kilka chałup też oberwało,w tym były dom mojej babci.Popytaj się starszych ludzi w okolicy,oni coś na pewno wiedzą.Ja wykrywacza jeszcze nie posiadam,ale od jakiegoś czasu zbieram informacje,i mimo że w naszej okolicy za dużo się nie działo to w parę miejsc będę musiał zajrzeć. Ps.kumpel ma niemiecki chełm(stan kiepski) podobno znaleziony w okolicy.A co do ruskich to babcia mówi że byli"dzicy",robili co chcieli.Wpadali do domów i zabierali co im się spodobało,podobno w domu na stole rozpalili ognisko i piekli kurczaka w piórach i bez patroszenia :666 .Babcia mówi że jakby nie oficerowie to niewiadomo co by się działo.Niektórzy wglądali jak "małpy" i tak się zachowywali.

Autor:  demon21690 [ czwartek, 2 marca 2006, 18:48 ]
Tytuł: 

Lotnisko tam niedaleko było... Testowali tam pociski p.panc --- http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=2569#35338

Autor:  DAVID [ piątek, 5 maja 2006, 13:47 ]
Tytuł:  WALKI W OKOLICY SIEWIERZA

JESLI MOGE PODAC NAMIARY NA FANTY błąd ortograficzny!!! REJONIE TO POLECAM PRZECZYCE BYWALEM TAM NA KOLONIACH FAKT BYLY TO LATA 70 ALE Z CZARNEJ PRZEMSZY HELMY WYCIAGALO SIE SPOKO WODA BYLA DO KOLAN JA OSOBISCIE WYCIAGNOLEM PRZESTRZELONEGO RUSKA I NIEMIASZKA W DOBRYM STANIE .WARTO POSZUKAC NA POLACH W OKOLICY SZKOLY JEST TAM TROCHE MILTARKI

Autor:  Mar [ czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:21 ]
Tytuł: 

Ale której szkoły?

Autor:  pitbull [ czwartek, 30 kwietnia 2009, 22:13 ]
Tytuł:  Re: WALKI W OKOLICY SIEWIERZA

DAVID napisał(a):
JESLI MOGE PODAC NAMIARY NA FANT REJONIE TO POLECAM PRZECZYCE


@Mar
Wydaje mi się że w Przeczycach nie ma kilku szkół :drap

Autor:  Lukas1234 [ piątek, 1 maja 2009, 15:18 ]
Tytuł: 

Wydaje mi się że chodziłem po tym poligonie, było tam mnóstwo ćwiczebnych pocisków, chyba 75 mm. A Amunicję produkowali w okolicach byłej Gumowni. Poza tym, raczej ubogo.

Autor:  Mar [ sobota, 2 maja 2009, 07:56 ]
Tytuł: 

Tylko że wszystkie szkoły w tym rejonie podlegają pod siewierz, lecz może faktycznie masz rację.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/