https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Siewierz i pobliskie wsie ??!! https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=20248 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | mafia241 [ wtorek, 27 grudnia 2005, 17:26 ] |
| Tytuł: | Siewierz i pobliskie wsie ??!! |
witam chcialem sie dowiedziec czy podczas 2 wojny byly toczone jakies dzialania wojenne na terenach Siewierza i pobliskich wsi ? może jakas partyzantka albo jakies drobne potyczki ? za wszystkie informacje baddzo dziekuje pozd. |
|
| Autor: | l&m [ wtorek, 27 grudnia 2005, 17:55 ] |
| Tytuł: | |
Mój tata jest z Siewierza :1 W tym rejonie nie bylo walk , partyzantki . Ale w pobliżu można coś wykopać bo były tam zakłady produkujące amunicję ppanc. no i był tam poligon :666 |
|
| Autor: | Hamlet21 [ środa, 1 marca 2006, 03:35 ] |
| Tytuł: | .... |
Przez pare dni w 1945r. coś się w tych okolicach działo.Nawet niedawno rozmawiałem z babcią i opowiadała mi że od strony Siewierza waliła ruska artyleria,kilku niemców i ruskich podobno zgineło.Jednemu martwemu niemcowi nawet jakiś koleś(chłop) odciął palec,bo spodobała mu się obrączka.Kilka chałup też oberwało,w tym były dom mojej babci.Popytaj się starszych ludzi w okolicy,oni coś na pewno wiedzą.Ja wykrywacza jeszcze nie posiadam,ale od jakiegoś czasu zbieram informacje,i mimo że w naszej okolicy za dużo się nie działo to w parę miejsc będę musiał zajrzeć. Ps.kumpel ma niemiecki chełm(stan kiepski) podobno znaleziony w okolicy.A co do ruskich to babcia mówi że byli"dzicy",robili co chcieli.Wpadali do domów i zabierali co im się spodobało,podobno w domu na stole rozpalili ognisko i piekli kurczaka w piórach i bez patroszenia :666 .Babcia mówi że jakby nie oficerowie to niewiadomo co by się działo.Niektórzy wglądali jak "małpy" i tak się zachowywali. |
|
| Autor: | demon21690 [ czwartek, 2 marca 2006, 18:48 ] |
| Tytuł: | |
Lotnisko tam niedaleko było... Testowali tam pociski p.panc --- http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=2569#35338 |
|
| Autor: | DAVID [ piątek, 5 maja 2006, 13:47 ] |
| Tytuł: | WALKI W OKOLICY SIEWIERZA |
JESLI MOGE PODAC NAMIARY NA FANTY błąd ortograficzny!!! REJONIE TO POLECAM PRZECZYCE BYWALEM TAM NA KOLONIACH FAKT BYLY TO LATA 70 ALE Z CZARNEJ PRZEMSZY HELMY WYCIAGALO SIE SPOKO WODA BYLA DO KOLAN JA OSOBISCIE WYCIAGNOLEM PRZESTRZELONEGO RUSKA I NIEMIASZKA W DOBRYM STANIE .WARTO POSZUKAC NA POLACH W OKOLICY SZKOLY JEST TAM TROCHE MILTARKI |
|
| Autor: | Mar [ czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:21 ] |
| Tytuł: | |
Ale której szkoły? |
|
| Autor: | pitbull [ czwartek, 30 kwietnia 2009, 22:13 ] |
| Tytuł: | Re: WALKI W OKOLICY SIEWIERZA |
DAVID napisał(a): JESLI MOGE PODAC NAMIARY NA FANT REJONIE TO POLECAM PRZECZYCE
@Mar Wydaje mi się że w Przeczycach nie ma kilku szkół :drap |
|
| Autor: | Lukas1234 [ piątek, 1 maja 2009, 15:18 ] |
| Tytuł: | |
Wydaje mi się że chodziłem po tym poligonie, było tam mnóstwo ćwiczebnych pocisków, chyba 75 mm. A Amunicję produkowali w okolicach byłej Gumowni. Poza tym, raczej ubogo. |
|
| Autor: | Mar [ sobota, 2 maja 2009, 07:56 ] |
| Tytuł: | |
Tylko że wszystkie szkoły w tym rejonie podlegają pod siewierz, lecz może faktycznie masz rację. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|