https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Armia Czerwona w WAŁBRZYCHU https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=58575 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kizu [ sobota, 4 października 2008, 11:35 ] |
| Tytuł: | Armia Czerwona w WAŁBRZYCHU |
Na stronie http://www.karkonosze.ws/najwieksza_taj ... ul_18.html przeczytałem artykuł, w którym znalazłem informację „…w rejonie Wałbrzycha bardzo interesowała się Armia Czerwona. Rosjanie przez kilka lat utrzymywali w mieście 15-tysięczny garnizon z dowódcą spod Stalingradu, generałem Pawłem Batowem…” . Na stronie http://historicus.umk.pl/modules/wfsect ... =12&page=1 znalazłem informację „…Jedną z największych operacji wycofywania części sił PGW z Polski było - pomijając demobilizację 1945-1946 - odesłanie do ZSRR gen. Pawła Batowa wraz z dowodzoną przez niego od 1942 r. 65 Armią. Siedzibą Sztabu armii Batowa po 1945 r. był Wałbrzych. W 1947 wojska radzieckie zajmowały w mieście ponad 200 domów, w tym 40% stanowiły wille …” . Mam pytanie czy ktoś orientuje się może gdzie na terenie Wałbrzycha było rozlokowane te 15 tys. wojska? W których dzielnicach ewentualnie, w których domach mieszkali? |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|