https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Armia Czerwona w WAŁBRZYCHU
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=58575
Strona 1 z 1

Autor:  kizu [ sobota, 4 października 2008, 11:35 ]
Tytuł:  Armia Czerwona w WAŁBRZYCHU

Na stronie http://www.karkonosze.ws/najwieksza_taj ... ul_18.html przeczytałem artykuł, w którym znalazłem informację „…w rejonie Wałbrzycha bardzo interesowała się Armia Czerwona. Rosjanie przez kilka lat utrzymywali w mieście 15-tysięczny garnizon z dowódcą spod Stalingradu, generałem Pawłem Batowem…” . Na stronie http://historicus.umk.pl/modules/wfsect ... =12&page=1 znalazłem informację „…Jedną z największych operacji wycofywania części sił PGW z Polski było - pomijając demobilizację 1945-1946 - odesłanie do ZSRR gen. Pawła Batowa wraz z dowodzoną przez niego od 1942 r. 65 Armią. Siedzibą Sztabu armii Batowa po 1945 r. był Wałbrzych. W 1947 wojska radzieckie zajmowały w mieście ponad 200 domów, w tym 40% stanowiły wille …” . Mam pytanie czy ktoś orientuje się może gdzie na terenie Wałbrzycha było rozlokowane te 15 tys. wojska? W których dzielnicach ewentualnie, w których domach mieszkali?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/