https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| 2 Ausbildung Bataillon O.B. der Luftwaffe z Częstochowy https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=59386 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Młody [ niedziela, 26 października 2008, 19:36 ] |
| Tytuł: | 2 Ausbildung Bataillon O.B. der Luftwaffe z Częstochowy |
Witam, Poszukuję wszelkich informacji na temat 2 Ausbildung Bataillon Oberbefehlshaber der Luftwaffe.Wiem, że batalion ten powstał w styczniu 1945 roku w Częstochowie ( z Luftkriegsschule 9 ).A zdziesiętkowany i rozwiązany 13 lutego 1945 roku w Weichselbogen ( Warka ).Może ktoś wie coś więcej? Pozdrawiam |
|
| Autor: | Jacek [ niedziela, 26 października 2008, 23:13 ] |
| Tytuł: | |
A ten czarny prostokąt to po co ? |
|
| Autor: | Lipek [ poniedziałek, 27 października 2008, 01:07 ] |
| Tytuł: | |
Pewnie był tam napis MADE IN CHINA :) A tak na serio to żeby różne cwaniaki nie robiły potem kopii na wzór tej blaszki. |
|
| Autor: | Arystrach Murłykin [ czwartek, 30 października 2008, 21:19 ] |
| Tytuł: | |
To nie 2 Ausbildungs Bataillon Oberbefehlshaber der Luftwaffe tylko 2 Ausbildungs Bataillon (Offiziers-Bewerber) der Luftwaffe,Ofiziers-Bewerber=kandydat na oficera=podchorąży,była to zapewne jednostka utworzona na szybko (1945 rok) z kursantów którzy jeszcze nie ukończyli szkół oficerskich Lw. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|