https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| czy to możliwe ???!!! https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=60789 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | antios [ czwartek, 11 grudnia 2008, 10:59 ] |
| Tytuł: | czy to możliwe ???!!! |
nie wiem,czy to właściwe forum ale... Znalazłem szkołę pod patronatem " 5 pułk strzelców kołobrzeskich " jest nawet w tej miejscowości pewien bohater (obwieszony medalami), który rany odniósł w jego szeregach... bynajmniej jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tej przedwojennej jednostki. Proszę o pomoc!!!! |
|
| Autor: | Argo [ czwartek, 11 grudnia 2008, 12:23 ] |
| Tytuł: | |
Pewnie ze mozliwe, zaznaczam ze nie jestem specem od LWP, najwidoczniej ten pulk odznaczyl sie w walakch o Kolobrzeg w 1945 i z tego tytulu dostal taki przydomek, ot i cala filozofia. Aha i nie jest to jednostka przedwojenna. |
|
| Autor: | rob_k [ czwartek, 11 grudnia 2008, 19:55 ] |
| Tytuł: | |
Może to http://pl.wikipedia.org/wiki/5_Ko%C5%82obrzeski_Pu%C5%82k_Piechoty??? |
|
| Autor: | antios [ poniedziałek, 2 marca 2009, 11:06 ] |
| Tytuł: | czy to możliwe ???!!! |
Jeszcze raz ożywiam post w nadziei na jakieś konkretne informacje ponieważ do tej pory nie znalazłem niczego o "5 pułku strzelców kołobrzeskich" poza szkołą jego imienia. |
|
| Autor: | yapi66 [ poniedziałek, 2 marca 2009, 14:17 ] |
| Tytuł: | |
Zapewne chodzi o 5 Pułk Piechoty a "strzelcy " może lepiej brzmieli lub poprawna nazwa na tablicy się nie mieściła. Sprawdź od kiedy jest ta nazwa , jeśli "od wojny" to zapewne dla jakiegoś urzędasa piechota i strzelcy to jedno licho . Może chodziło o 5 Pułk Strzelców Konnych ? tylko komuś się pomnieliło ;) . |
|
| Autor: | antios [ poniedziałek, 2 marca 2009, 14:55 ] |
| Tytuł: | czy to możliwe ???!!! |
Raczej wątpię by o nich chodziło. Szkoła znajduje się w miejscowości Kozłówek na podkarpaciu. W miejscowości tej żyje także bohater, który służył w tym pułku i stracił nogę podczas walk toczonych przez tą jednostkę do której przyłączył się ponoć podczas jej przemarszu przez podkarpacie. |
|
| Autor: | antios [ poniedziałek, 2 marca 2009, 14:58 ] |
| Tytuł: | czy to możliwe ???!!! |
Zapomniałem dodać, że przyłączył się on do tej jednostki podczas ofensyfy radzieckiej, a nie w 1939. Przydomek "kołobrzeski" może być od walk o kołobrzeg lub po prostu go tak zazwali (brak mi innych pomysłów). |
|
| Autor: | antios [ środa, 4 marca 2009, 10:02 ] |
| Tytuł: | czy to możliwe ???!!! |
Udało mi się już wyjaśnić sprawę :) Bohaterski kombatant faktycznie należał do 5 KOŁOBRZESKIEGO PUŁKU PIECHOTY, a nie do 5 PUŁKU STRZELCÓW KOŁOBRZESKICH (taka jednostka chyba nigdy nie istniała) natomiast władze szkoły imienia "5 Pułku Strzelców Kołobrzeskich" nie potrafią powiedzieć niczego na temat nazwy swojej szkoły :n :n :n czemu zresztą się dziwię skoro taka jednostka nie istniała ciekaw jestem kto i dlaczego przekręcił imię szkoły ;) |
|
| Autor: | lupo55 [ wtorek, 14 kwietnia 2009, 13:36 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Nadanie szkole imienia jest doniosłym aktem. Nie odbywa się więc w zaciszu – wręcz przeciwnie – rozgłos nadają nie tylko władze szkoły, lecz przede wszystkim władze założycielskie, organizacje terenowe (nie koniecznie partyjne), miejscowa prasa, radio, TV. Śladów takiej uroczystości z pewnością można znaleźć wiele. W szkole zapewne prowadzona jest kronika. W gminie zapisy urzędowe. W kuratorium również. Jesteś poważnie zainteresowany tym tematem, to spróbuj tam zasięgnąć wiedzy. Jeśli rzeczywiście „władze szkoły”- jak piszesz nie potrafią nic powiedzieć na ten temat, to wydają bardzo złą opinię samym sobie. Ich podstawowa rola jako edukatora w takim przypadku powinna być zweryfikowana przez przełożonych, albo społeczność miejscową. Chyba, że zasięgałeś informacji u osób niekompetentnych, lecz wtedy nie powinno się tu znaleźć użyte przez Ciebie słowo. Warto więc dla samego wyjaśnienia (i poprawienia) imienia Patrona podjąć trud badacza. Pozdrawiam. |
|
| Autor: | antios [ poniedziałek, 11 maja 2009, 13:20 ] |
| Tytuł: | czy to możliwe ???!!! |
Trud podjąłem i w efekcie ku niezadowoleniu szefostwa placówki nazwę szkoły zmieniono na właściwą :) |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|