https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Polskie wiadra kawaleryjskie / owsiaki II RP
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=65177
Strona 1 z 1

Autor:  Kuba [ wtorek, 19 maja 2009, 11:50 ]
Tytuł:  Polskie wiadra kawaleryjskie / owsiaki II RP

Witajcie !

Czy ma ktoś może 100% oryginalne przedwojenne
wiadro kawaleryjskie z okresu II RP ?

Czy był jakiś jeden ustalony wzór czy występowało równolegle parę wzorów ?

Kolejna sprawa to do kiedy po wojnie LWP używało wiader z brezentu ?

W trakcie poszukiwań w rejonie walk 18 P.U. (Krojanty i okolice)
przeszukałem strych opuszczonej chałupy/leśniczówki i znalazłem
takie wiaderko , w pierwszej chwili euforia , po chwili zacząłem się
zastanawiać czy to jednak nie wczesne LWP.

Pozdro

Kuba

fotki już są :

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Autor:  Kowal [ wtorek, 19 maja 2009, 13:34 ]
Tytuł: 

To powojenne wiaderko.

Przedwojenne polskie wiadra polowe były wykonywane w jednym podstawowym wzorze. Były usztywnione dwiema, nie jedną obręczą, rączka była pojedyncza. Na spodzie były trzy wzmacniające konstrukcję paski. Były zwykle bogato ostemplowane. Nie sposób je pomylić z tego typu powojennymi wiaderkami.

Pozdrawiam,

Autor:  Kuba [ wtorek, 19 maja 2009, 16:45 ]
Tytuł: 

Dzięki Kowal :) :piwo

Już myślalem że trafiłem konkretną pamiątkę po potyczkach 18 P.Uł. :)

Ale coś czuję ze warto tam się jeszcze pokręcić i sprawdzać strychy i piwnice.

Pozdro

Kuba :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/