https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Polskie wiadra kawaleryjskie / owsiaki II RP https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=65177 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Kuba [ wtorek, 19 maja 2009, 11:50 ] |
| Tytuł: | Polskie wiadra kawaleryjskie / owsiaki II RP |
Witajcie ! Czy ma ktoś może 100% oryginalne przedwojenne wiadro kawaleryjskie z okresu II RP ? Czy był jakiś jeden ustalony wzór czy występowało równolegle parę wzorów ? Kolejna sprawa to do kiedy po wojnie LWP używało wiader z brezentu ? W trakcie poszukiwań w rejonie walk 18 P.U. (Krojanty i okolice) przeszukałem strych opuszczonej chałupy/leśniczówki i znalazłem takie wiaderko , w pierwszej chwili euforia , po chwili zacząłem się zastanawiać czy to jednak nie wczesne LWP. Pozdro Kuba fotki już są : [ img ] [ img ] [ img ] [ img ] |
|
| Autor: | Kowal [ wtorek, 19 maja 2009, 13:34 ] |
| Tytuł: | |
To powojenne wiaderko. Przedwojenne polskie wiadra polowe były wykonywane w jednym podstawowym wzorze. Były usztywnione dwiema, nie jedną obręczą, rączka była pojedyncza. Na spodzie były trzy wzmacniające konstrukcję paski. Były zwykle bogato ostemplowane. Nie sposób je pomylić z tego typu powojennymi wiaderkami. Pozdrawiam, |
|
| Autor: | Kuba [ wtorek, 19 maja 2009, 16:45 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki Kowal :) :piwo Już myślalem że trafiłem konkretną pamiątkę po potyczkach 18 P.Uł. :) Ale coś czuję ze warto tam się jeszcze pokręcić i sprawdzać strychy i piwnice. Pozdro Kuba :) |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|