https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Poszukiwanie w okopach sowieckich
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=66181
Strona 1 z 1

Autor:  tadeklobo [ środa, 24 czerwca 2009, 14:42 ]
Tytuł:  Poszukiwanie w okopach sowieckich

Ostatnimi czasy natrafiłem na fragment okopów sowieckich. Podczas poszukiwań na jednym z dawnych traktów (zbierałem monetki) zauważyłem, że mnóstwo w tej okolicy łusek "pepeszy" i odnalazłem okopy i transzeje sowieckie zasypane mnóstwem łusek. Z tych okopów po godzinnym poszukiwaniu udało mi się wyciągnąć jedną monetę 5 kopiejek 1940r
Mam takie pytanko co trafia się w takich sowieckich okopach??? Czy można znaleźć w takich transzejach ciekawe odznaczenia, inne drobiazgi żołnierskie. Pytanie kieruje do poszukiwaczy militarystów szukających w takich okopach i transzejach. Ja jestem drobnicowcem i monetkowcem i nie mam rozeznania w poszukiwaniach w takich miejscach.
Na pewno w tym miejscu były walki (jakby zaczął zbierać łuski byłoby tego mnóstwo) a okop raczej nie był penetrowany przez poszukiwaczy. Czy warto tam zajrzeć ponownie????

Autor:  Jacoby [ środa, 24 czerwca 2009, 14:48 ]
Tytuł: 

Witam
Szczególnie bogate mogą być okopy rosyjskie przy byłej zachodniej granicy :1
Żołnierze tej nacji mieli w zwyczaju "zabieranie pamiątek" od ludności niemieckiej.
Ale traf na takie....;)
Znam przypadek znalezienia talara XVII-wiecznego
(o wszelakich częściach zegarków czy sztućcach nie wspomnę)
na ziemiankach .:)
Na pewno warto zawsze dokladnie sprawdzić,
zachowując szczególną ostrożność
z powodów wiadomych . :usta
Pozdrawiam

Autor:  tadeklobo [ środa, 24 czerwca 2009, 15:10 ]
Tytuł: 

Okopy są na linii Bugu więc zdobycze wojenne w postaci fantów zabranych przez sowietów raczej nie będą duże. Jak kopiejka wyszła to może i wyjdzie inne ciekawe znalezisko. Jak mówiłeś trzeba uważać na "urwiłapki" ciekaw jestem co jeszcze mogę zastać w tym okopie - czas pokaże. ;)

Autor:  kedziort [ środa, 24 czerwca 2009, 16:20 ]
Tytuł: 

Witam!! Uwierz mi że możesz znaleźć dosłownie wszystko. Rosjanie kochali zegarki i srebro ;). Ja u siebie często oprócz łusek trafiam łyżki(zazwyczaj mosiężne). Zdenazyfikowane klamry niemieckie. Ja znalazłem w tym roku w jednej z takich ziemianek manierkę polską Światowit- Myszków z września 39. Na terenie Dolnego Śląska. Leżała baaardzo głęboko w piasku.

Autor:  tadeklobo [ czwartek, 25 czerwca 2009, 12:20 ]
Tytuł: 

Wrócę w te miejsce na pewno. Może coś uda mi się trafić więcej. A jeszcze jedno takie pytanko ma ktoś jakieś informacje o okopach sowieckich. Czy był jakiś system ich tworzenia posiada może ktoś schemat itp.

Autor:  wiesiol44 [ czwartek, 25 czerwca 2009, 12:33 ]
Tytuł: 

Zerknij tu http://www.fortification.ru/library/befestigung/

Autor:  Sopel74 [ czwartek, 25 czerwca 2009, 16:35 ]
Tytuł: 

osobiście nie lubie biegać po radzieckich ziemiankach sporo tam łusek od pepeszy ,rozrwek i innego rodzaju śmiecia,ale raz udało mi się trafić srebrny medal za odwage w komplecie,poza tym rosjanie mieli rozkaz niszczyć lub zakopywać zdobyczną niemiecką broń więc przy odrobinie szczęścia może uda Ci się na nia trafić

Autor:  Leszel [ czwartek, 25 czerwca 2009, 18:41 ]
Tytuł: 

Ja sie generalnie zgadzam z sopelem. Raz mi sie udalo zegarek w agonalnym stanie znaleźć, a tak to same łuski od ppszki lub mosina (czasem z ogniwami od taśmy), gaciaki, rozrywki i resztki blaszek po konserwach + wspolczesny i późnoPRLowski złom.

Autor:  antios [ piątek, 26 czerwca 2009, 09:00 ]
Tytuł:  Poszukiwanie w okopach sowieckich

Moim najciekawszym trafieniem z ziemianek rosyjskich był ok półtorametrowy kawałek miedzianej rynny ;)

Autor:  boysss [ środa, 2 września 2009, 07:31 ]
Tytuł: 

No to i ja wsadze swoje trzy grosze :) na rosyjskich pozycjach znajdowałem przeruzne ciekawostki od monet poczawszy po przez bizutrie nawet ta "czarna" po wyposazenie wojskowe a ostatnio trafiłem cheły niemieckie z wymalownymi gwiazdami rosyjskimi-pozdrawiam

Autor:  [BS] Wolf [ środa, 2 września 2009, 11:46 ]
Tytuł: 

Ostatnio byłem na pozycjach radzieckich przy zachodniej granicy , oj kiepściutko tam bylo pokopane wszystko straszliwie....

Autor:  Jacoby [ środa, 2 września 2009, 12:00 ]
Tytuł: 

[BS] Wolf napisał(a):
Ostatnio byłem na pozycjach radzieckich przy zachodniej granicy , oj kiepściutko tam bylo pokopane wszystko straszliwie....

Witam
Niestety-spóźniłeś się jakieś 3,4 lata.
Kiedy ja tam bywałem-były już przeryte.
pozostały już tylko pola-one są niewyczepranym źródłem fantów :1
Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/