https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Poszukiwanie w okopach sowieckich https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=66181 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | tadeklobo [ środa, 24 czerwca 2009, 14:42 ] |
| Tytuł: | Poszukiwanie w okopach sowieckich |
Ostatnimi czasy natrafiłem na fragment okopów sowieckich. Podczas poszukiwań na jednym z dawnych traktów (zbierałem monetki) zauważyłem, że mnóstwo w tej okolicy łusek "pepeszy" i odnalazłem okopy i transzeje sowieckie zasypane mnóstwem łusek. Z tych okopów po godzinnym poszukiwaniu udało mi się wyciągnąć jedną monetę 5 kopiejek 1940r Mam takie pytanko co trafia się w takich sowieckich okopach??? Czy można znaleźć w takich transzejach ciekawe odznaczenia, inne drobiazgi żołnierskie. Pytanie kieruje do poszukiwaczy militarystów szukających w takich okopach i transzejach. Ja jestem drobnicowcem i monetkowcem i nie mam rozeznania w poszukiwaniach w takich miejscach. Na pewno w tym miejscu były walki (jakby zaczął zbierać łuski byłoby tego mnóstwo) a okop raczej nie był penetrowany przez poszukiwaczy. Czy warto tam zajrzeć ponownie???? |
|
| Autor: | Jacoby [ środa, 24 czerwca 2009, 14:48 ] |
| Tytuł: | |
Witam Szczególnie bogate mogą być okopy rosyjskie przy byłej zachodniej granicy :1 Żołnierze tej nacji mieli w zwyczaju "zabieranie pamiątek" od ludności niemieckiej. Ale traf na takie....;) Znam przypadek znalezienia talara XVII-wiecznego (o wszelakich częściach zegarków czy sztućcach nie wspomnę) na ziemiankach .:) Na pewno warto zawsze dokladnie sprawdzić, zachowując szczególną ostrożność z powodów wiadomych . :usta Pozdrawiam |
|
| Autor: | tadeklobo [ środa, 24 czerwca 2009, 15:10 ] |
| Tytuł: | |
Okopy są na linii Bugu więc zdobycze wojenne w postaci fantów zabranych przez sowietów raczej nie będą duże. Jak kopiejka wyszła to może i wyjdzie inne ciekawe znalezisko. Jak mówiłeś trzeba uważać na "urwiłapki" ciekaw jestem co jeszcze mogę zastać w tym okopie - czas pokaże. ;) |
|
| Autor: | kedziort [ środa, 24 czerwca 2009, 16:20 ] |
| Tytuł: | |
Witam!! Uwierz mi że możesz znaleźć dosłownie wszystko. Rosjanie kochali zegarki i srebro ;). Ja u siebie często oprócz łusek trafiam łyżki(zazwyczaj mosiężne). Zdenazyfikowane klamry niemieckie. Ja znalazłem w tym roku w jednej z takich ziemianek manierkę polską Światowit- Myszków z września 39. Na terenie Dolnego Śląska. Leżała baaardzo głęboko w piasku. |
|
| Autor: | tadeklobo [ czwartek, 25 czerwca 2009, 12:20 ] |
| Tytuł: | |
Wrócę w te miejsce na pewno. Może coś uda mi się trafić więcej. A jeszcze jedno takie pytanko ma ktoś jakieś informacje o okopach sowieckich. Czy był jakiś system ich tworzenia posiada może ktoś schemat itp. |
|
| Autor: | wiesiol44 [ czwartek, 25 czerwca 2009, 12:33 ] |
| Tytuł: | |
Zerknij tu http://www.fortification.ru/library/befestigung/ |
|
| Autor: | Sopel74 [ czwartek, 25 czerwca 2009, 16:35 ] |
| Tytuł: | |
osobiście nie lubie biegać po radzieckich ziemiankach sporo tam łusek od pepeszy ,rozrwek i innego rodzaju śmiecia,ale raz udało mi się trafić srebrny medal za odwage w komplecie,poza tym rosjanie mieli rozkaz niszczyć lub zakopywać zdobyczną niemiecką broń więc przy odrobinie szczęścia może uda Ci się na nia trafić |
|
| Autor: | Leszel [ czwartek, 25 czerwca 2009, 18:41 ] |
| Tytuł: | |
Ja sie generalnie zgadzam z sopelem. Raz mi sie udalo zegarek w agonalnym stanie znaleźć, a tak to same łuski od ppszki lub mosina (czasem z ogniwami od taśmy), gaciaki, rozrywki i resztki blaszek po konserwach + wspolczesny i późnoPRLowski złom. |
|
| Autor: | antios [ piątek, 26 czerwca 2009, 09:00 ] |
| Tytuł: | Poszukiwanie w okopach sowieckich |
Moim najciekawszym trafieniem z ziemianek rosyjskich był ok półtorametrowy kawałek miedzianej rynny ;) |
|
| Autor: | boysss [ środa, 2 września 2009, 07:31 ] |
| Tytuł: | |
No to i ja wsadze swoje trzy grosze :) na rosyjskich pozycjach znajdowałem przeruzne ciekawostki od monet poczawszy po przez bizutrie nawet ta "czarna" po wyposazenie wojskowe a ostatnio trafiłem cheły niemieckie z wymalownymi gwiazdami rosyjskimi-pozdrawiam |
|
| Autor: | [BS] Wolf [ środa, 2 września 2009, 11:46 ] |
| Tytuł: | |
Ostatnio byłem na pozycjach radzieckich przy zachodniej granicy , oj kiepściutko tam bylo pokopane wszystko straszliwie.... |
|
| Autor: | Jacoby [ środa, 2 września 2009, 12:00 ] |
| Tytuł: | |
[BS] Wolf napisał(a): Ostatnio byłem na pozycjach radzieckich przy zachodniej granicy , oj kiepściutko tam bylo pokopane wszystko straszliwie....
Witam Niestety-spóźniłeś się jakieś 3,4 lata. Kiedy ja tam bywałem-były już przeryte. pozostały już tylko pola-one są niewyczepranym źródłem fantów :1 Pozdrawiam |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|