https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Zegarek SS-LSSAH BZURA SOCHACZEW https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=66801 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | MKF [ sobota, 18 lipca 2009, 23:57 ] |
| Tytuł: | Zegarek SS-LSSAH BZURA SOCHACZEW |
Znalazłem go dziś na hiszpańskim forum - co sądzicie o nim - oryginał z epoki? kopia? Jak to jest z takimi "nagrodowo-pamiątkowo-grawerowanymi" zegarkami? [ img ] A tu inny z serii, już nieco mniej ciekawy [ img ] |
|
| Autor: | SZZ [ niedziela, 19 lipca 2009, 13:01 ] |
| Tytuł: | |
Zwłaszcza ten pierwszy pachnie lipą. Oddziały Waffen SS zostały utworzone w maju 1940 rozkazem Himmlera, wcześniej istniało kilka elitarnych pułków funkcjonujących w ramach SS (SS-Verfügungstruppen, SS-VT), które walczyły w kampanii wrześniowej. |
|
| Autor: | tomekb [ poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:16 ] |
| Tytuł: | |
oczywiście że to podróba - to standartowy szwajcarski zegarek z lat 60tych z wygrawerowanymi głupotami na kopercie. identyczne zegarki dostawali górnicy za 25 lat pracy - prosze poszukac na allegro doxa, lanco, cortebert, moser itp - zobaczycie że wszystkie są niemal identyczne |
|
| Autor: | Araneus [ wtorek, 21 lipca 2009, 22:55 ] |
| Tytuł: | |
Z tego co wiem nigdy nie było polskich oddziałów Waffen SS, ktoś po prostu miał bujną fantazję i zielonego pojęcia o historii :) |
|
| Autor: | eme [ wtorek, 21 lipca 2009, 23:11 ] |
| Tytuł: | |
ale leibstandarte ss adolf hitler brała udział w wojnie w '39, kojarzę z jakiejś mapy... |
|
| Autor: | MKF [ środa, 22 lipca 2009, 01:03 ] |
| Tytuł: | |
Araneus napisał(a): Z tego co wiem nigdy nie było polskich oddziałów Waffen SS, ktoś po prostu miał bujną fantazję i zielonego pojęcia o historii :)
? ?? ??? osochozi? czytanie ze zrozumieniem :) heheh Co do samego zegarka - czy mogły być rozpowszechniane np w latach '60 czy '70 wśród środowisk byłych wojskowych giermańskich? ma ktoś jakieś info na ten temat? |
|
| Autor: | Argo [ środa, 22 lipca 2009, 09:45 ] |
| Tytuł: | |
eme5 napisał(a): ale leibstandarte ss adolf hitler brała udział w wojnie w '39, kojarzę z jakiejś mapy...
Owszem brała , podobnie jak pułk SS Germania . ktory nota bene zakonczył swoja kariere wlasnie we Wrzesniu 39 w dosc kompromitujacych okoliczniosciach :666, co nie zmienia faktu ze moim zdaniem zegarek jest bardzo lipny, nie podoba mi sie zwlaszcza ( to znaczy w moim odczuciu sie to zwyczajnie kupy nie trzyma) zestawienie tej dosc nachalnej i oczywistej dedykacji "elektrycznej" z widocznym na czwartej fotce godłem panstwowym RP ...a tak na marginesie uwazam ze ostatnio usługi grawerskie sa stanowczo za tanie :666 |
|
| Autor: | jacekzabrze [ środa, 29 lipca 2009, 07:42 ] |
| Tytuł: | Re: Zegarek SS-LSSAH BZURA SOCHACZEW |
MKF napisał(a): Znalazłem go dziś na hiszpańskim forum - co sądzicie o nim - oryginał z epoki? kopia? Jak to jest z takimi "nagrodowo-pamiątkowo-grawerowanymi" zegarkami?
ciekawe czy firma TISSOT moglaby podać rok produkcji zegarka na podstawie nr ? |
|
| Autor: | prezka [ poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 12:54 ] |
| Tytuł: | |
nie ma co sie rozpisywać lipa straszna z pięć lat temu ktoś mi proponował kupno trzech takich zegarków każdy dla osobnego rodzaju wojsk - uśmiałem sie wtedy co nie miara -pozdro |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|