Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zegarek SS-LSSAH BZURA SOCHACZEW
PostNapisane: sobota, 18 lipca 2009, 23:57 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2003, 15:52
Posty: 850
Lokalizacja: Frysztak
Znalazłem go dziś na hiszpańskim forum - co sądzicie o nim - oryginał z epoki? kopia? Jak to jest z takimi "nagrodowo-pamiątkowo-grawerowanymi" zegarkami?

[ img ]

A tu inny z serii, już nieco mniej ciekawy
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 13:01 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 28 grudnia 2004, 17:02
Posty: 2039
Zwłaszcza ten pierwszy pachnie lipą. Oddziały Waffen SS zostały utworzone w maju 1940 rozkazem Himmlera, wcześniej istniało kilka elitarnych pułków funkcjonujących w ramach SS (SS-Verfügungstruppen, SS-VT), które walczyły w kampanii wrześniowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:16 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 3 grudnia 2006, 23:33
Posty: 487
Lokalizacja: śląsk
oczywiście że to podróba - to standartowy szwajcarski zegarek z lat 60tych z wygrawerowanymi głupotami na kopercie. identyczne zegarki dostawali górnicy za 25 lat pracy - prosze poszukac na allegro doxa, lanco, cortebert, moser itp - zobaczycie że wszystkie są niemal identyczne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 22:55 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 23:59
Posty: 134
Lokalizacja: Warszawa
Z tego co wiem nigdy nie było polskich oddziałów Waffen SS, ktoś po prostu miał bujną fantazję i zielonego pojęcia o historii :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 23:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 28 grudnia 2004, 11:39
Posty: 2339
Lokalizacja: Καλισία
ale leibstandarte ss adolf hitler brała udział w wojnie w '39, kojarzę z jakiejś mapy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 01:03 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2003, 15:52
Posty: 850
Lokalizacja: Frysztak
Araneus napisał(a):
Z tego co wiem nigdy nie było polskich oddziałów Waffen SS, ktoś po prostu miał bujną fantazję i zielonego pojęcia o historii :)

?
??
???
osochozi?
czytanie ze zrozumieniem :) heheh
Co do samego zegarka - czy mogły być rozpowszechniane np w latach '60 czy '70 wśród środowisk byłych wojskowych giermańskich? ma ktoś jakieś info na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 09:45 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5177
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
eme5 napisał(a):
ale leibstandarte ss adolf hitler brała udział w wojnie w '39, kojarzę z jakiejś mapy...

Owszem brała , podobnie jak pułk SS Germania . ktory nota bene zakonczył swoja kariere wlasnie we Wrzesniu 39 w dosc kompromitujacych okoliczniosciach :666, co nie zmienia faktu ze moim zdaniem zegarek jest bardzo lipny, nie podoba mi sie zwlaszcza ( to znaczy w moim odczuciu sie to zwyczajnie kupy nie trzyma) zestawienie tej dosc nachalnej i oczywistej dedykacji "elektrycznej" z widocznym na czwartej fotce godłem panstwowym RP ...a tak na marginesie uwazam ze ostatnio usługi grawerskie sa stanowczo za tanie :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zegarek SS-LSSAH BZURA SOCHACZEW
PostNapisane: środa, 29 lipca 2009, 07:42 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 20 września 2006, 07:33
Posty: 188
Lokalizacja: Zabrze
MKF napisał(a):
Znalazłem go dziś na hiszpańskim forum - co sądzicie o nim - oryginał z epoki? kopia? Jak to jest z takimi "nagrodowo-pamiątkowo-grawerowanymi" zegarkami?



ciekawe czy firma TISSOT moglaby podać rok produkcji zegarka na podstawie nr ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 12:54 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 20:13
Posty: 407
nie ma co sie rozpisywać lipa straszna z pięć lat temu ktoś mi proponował kupno trzech takich zegarków każdy dla osobnego rodzaju wojsk - uśmiałem sie wtedy co nie miara -pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL