https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Prosze o zidentyfikowanie silników https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=133659 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | jacor71 [ niedziela, 25 maja 2014, 18:25 ] |
| Tytuł: | Prosze o zidentyfikowanie silników |
Witam kolegów, mam takie dwa silniki i nie wiem od czego są. Może ktoś mi pomoże w ustaleniu gdzie były montowane. Podobno są z czasów II wojny :? |
|
| Autor: | lupo55 [ wtorek, 27 maja 2014, 00:48 ] |
| Tytuł: | Re: Prosze o zidentyfikowanie silników |
Silnik nr 1 (ten dolnozaworowy bez skrzyni biegów) – to Wanderer 2.7 litra. Numer katalogowy 700005-1 dotyczy kadłuba właśnie tego typu silnika, a data odlewu wskazuje, że mógł być zainstalowany w samochodzie Wanderer W-26, lub - co wydaje mi się bardziej prawdopodobne- w popularnym samochodzie wojskowym W23S Kübelwagen. Drugiego silnika nie rozpoznaję, ale to też może być Wanderer, bo skrzynia biegów, obudowa sprzęgła i rodzaj filtra oleju tak mi się jakoś wydają podobne. Jeśli podasz dodatkowe fot. z innymi ujęciami z różnych stron, to może uda się go zidentyfikować. |
|
| Autor: | jacor71 [ wtorek, 27 maja 2014, 20:42 ] |
| Tytuł: | Re: Prosze o zidentyfikowanie silników |
Dziękuje za id. pierwszego silnika i za cenne wskazówki co do jego pochodzenia i zastosowania. Zaś co do silnika 2 postaram się o lepsze fotki które pomogą w dokładniejszym ustaleniu czegokolwiek. |
|
| Autor: | konzo [ wtorek, 27 maja 2014, 23:13 ] |
| Tytuł: | Re: Prosze o zidentyfikowanie silników |
Ten drugi silnik pochodzi najprawdopodobniej od samochodu Opel Bilitz [ img ] |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|