https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Spacer do wraku Hellcat-a https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=134480 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kristo [ piątek, 13 czerwca 2014, 20:20 ] |
| Tytuł: | Spacer do wraku Hellcat-a |
Postanowiliśmy wraz z kolegą wybrać się i odszukać wraku samolotu.Wszystko pięknie,ładnie ale to drugie podejście,pierwsze było rok wcześniej.Teren dość trudny ale jakoś się udało.Jest to wrak Hellcat-a zestrzelonego w 1943 na Północy Norwegii przez niemiecką obronę przeciwlotniczą,pilot nie przeżył.Pozdrowienia z chłodniej Północy. |
|
| Autor: | spicpl [ piątek, 13 czerwca 2014, 22:54 ] |
| Tytuł: | Re: Spacer do wraku Hellcat-a |
pięknie szkoda że u nas nie ma takich widoków :1 |
|
| Autor: | arys27 [ sobota, 14 czerwca 2014, 14:36 ] |
| Tytuł: | Re: Spacer do wraku Hellcat-a |
Dobrze że nie ma.Już dawno by wylądował na złomie. |
|
| Autor: | kristo [ sobota, 14 czerwca 2014, 15:35 ] |
| Tytuł: | Re: Spacer do wraku Hellcat-a |
Na samym szczecie góry natrafiliśmy na coś takiego jak świece dymne,rozciągały się na całym grzbiecie.Odpalane były przy nalotach.Może ktoś wie jaka jest ich nazwa? Pozdrawiam. |
|
| Autor: | Sopel74 [ sobota, 14 czerwca 2014, 19:13 ] |
| Tytuł: | Re: Spacer do wraku Hellcat-a |
Kriosto, bardzo ciekawe foty :za Popatrz na tą norewską stronę http://ktsorens.tihlde.org/flyvrak/ naprawdę warto. |
|
| Autor: | kristo [ sobota, 14 czerwca 2014, 21:45 ] |
| Tytuł: | Re: Spacer do wraku Hellcat-a |
Dzięki za stronkę Sople74,trochę już ją znam.W moich okolicach jak na razie razie odwiedziłem stary pas startowy w Kautokeino gdzie rozbił się Junkers Ju 52/3m,ale niewiele części się ostał.Jak dobrze pójdzie to może w tym roku zahaczę o Adamsfjord,(byłem już może setki razy ,ale nigdy nie było czasu) gdzie rozleciał się Messerschmitt Bf 109 G-2.Więc pozostaje tylko czekać na fotki z wyprawy.Pozdrawiam. |
|
| Autor: | rafal601 [ sobota, 14 czerwca 2014, 21:50 ] |
| Tytuł: | Re: Spacer do wraku Hellcat-a |
Piękne miejsce :) |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|