https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Spacer do wraku Hellcat-a
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=134480
Strona 1 z 1

Autor:  kristo [ piątek, 13 czerwca 2014, 20:20 ]
Tytuł:  Spacer do wraku Hellcat-a

Postanowiliśmy wraz z kolegą wybrać się i odszukać wraku samolotu.Wszystko pięknie,ładnie ale to drugie podejście,pierwsze było rok wcześniej.Teren dość trudny ale jakoś się udało.Jest to wrak Hellcat-a zestrzelonego w 1943 na Północy Norwegii przez niemiecką obronę przeciwlotniczą,pilot nie przeżył.Pozdrowienia z chłodniej Północy.

Autor:  spicpl [ piątek, 13 czerwca 2014, 22:54 ]
Tytuł:  Re: Spacer do wraku Hellcat-a

pięknie szkoda że u nas nie ma takich widoków :1

Autor:  arys27 [ sobota, 14 czerwca 2014, 14:36 ]
Tytuł:  Re: Spacer do wraku Hellcat-a

Dobrze że nie ma.Już dawno by wylądował na złomie.

Autor:  kristo [ sobota, 14 czerwca 2014, 15:35 ]
Tytuł:  Re: Spacer do wraku Hellcat-a

Na samym szczecie góry natrafiliśmy na coś takiego jak świece dymne,rozciągały się na całym grzbiecie.Odpalane były przy nalotach.Może ktoś wie jaka jest ich nazwa? Pozdrawiam.

Autor:  Sopel74 [ sobota, 14 czerwca 2014, 19:13 ]
Tytuł:  Re: Spacer do wraku Hellcat-a

Kriosto, bardzo ciekawe foty :za
Popatrz na tą norewską stronę
http://ktsorens.tihlde.org/flyvrak/
naprawdę warto.

Autor:  kristo [ sobota, 14 czerwca 2014, 21:45 ]
Tytuł:  Re: Spacer do wraku Hellcat-a

Dzięki za stronkę Sople74,trochę już ją znam.W moich okolicach jak na razie razie odwiedziłem stary pas startowy w Kautokeino gdzie rozbił się Junkers Ju 52/3m,ale niewiele części się ostał.Jak dobrze pójdzie to może w tym roku zahaczę o Adamsfjord,(byłem już może setki razy ,ale nigdy nie było czasu) gdzie rozleciał się Messerschmitt Bf 109 G-2.Więc pozostaje tylko czekać na fotki z wyprawy.Pozdrawiam.

Autor:  rafal601 [ sobota, 14 czerwca 2014, 21:50 ]
Tytuł:  Re: Spacer do wraku Hellcat-a

Piękne miejsce :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/