Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 22:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: piątek, 13 czerwca 2014, 20:20 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2012, 15:14
Posty: 122
Postanowiliśmy wraz z kolegą wybrać się i odszukać wraku samolotu.Wszystko pięknie,ładnie ale to drugie podejście,pierwsze było rok wcześniej.Teren dość trudny ale jakoś się udało.Jest to wrak Hellcat-a zestrzelonego w 1943 na Północy Norwegii przez niemiecką obronę przeciwlotniczą,pilot nie przeżył.Pozdrowienia z chłodniej Północy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: piątek, 13 czerwca 2014, 22:54 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 2 marca 2013, 14:15
Posty: 183
Lokalizacja: Zachód
pięknie szkoda że u nas nie ma takich widoków :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: sobota, 14 czerwca 2014, 14:36 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 6 grudnia 2012, 22:35
Posty: 889
Dobrze że nie ma.Już dawno by wylądował na złomie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: sobota, 14 czerwca 2014, 15:35 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2012, 15:14
Posty: 122
Na samym szczecie góry natrafiliśmy na coś takiego jak świece dymne,rozciągały się na całym grzbiecie.Odpalane były przy nalotach.Może ktoś wie jaka jest ich nazwa? Pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: sobota, 14 czerwca 2014, 19:13 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 12 listopada 2008, 08:11
Posty: 1675
Lokalizacja: Lubelskie.
Kriosto, bardzo ciekawe foty :za
Popatrz na tą norewską stronę
http://ktsorens.tihlde.org/flyvrak/
naprawdę warto.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: sobota, 14 czerwca 2014, 21:45 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2012, 15:14
Posty: 122
Dzięki za stronkę Sople74,trochę już ją znam.W moich okolicach jak na razie razie odwiedziłem stary pas startowy w Kautokeino gdzie rozbił się Junkers Ju 52/3m,ale niewiele części się ostał.Jak dobrze pójdzie to może w tym roku zahaczę o Adamsfjord,(byłem już może setki razy ,ale nigdy nie było czasu) gdzie rozleciał się Messerschmitt Bf 109 G-2.Więc pozostaje tylko czekać na fotki z wyprawy.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Spacer do wraku Hellcat-a
PostNapisane: sobota, 14 czerwca 2014, 21:50 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): poniedziałek, 25 marca 2013, 12:36
Posty: 447
Lokalizacja: warszawa
Piękne miejsce :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL