https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Kawałek kamyka? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=127226 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | meskar [ środa, 12 lutego 2014, 00:19 ] |
| Tytuł: | Kawałek kamyka? |
Jest lekko magnetyczny,jest bardzo drobno ziarnisty. Czy ma ciekawe wnętrze? Czy widoczne są oliwiny? |
|
| Autor: | Kenny [ czwartek, 13 lutego 2014, 09:10 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
jakaś zwietrzelina z pogranicza bazaltu i diabazu makro foto potrzebne. |
|
| Autor: | meskar [ niedziela, 23 lutego 2014, 20:13 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
Rozpoznanie chondry w tym kawałku nie powinno stanowić problemu.Ciekawe jest to jaki to typ chondry? |
|
| Autor: | tomasir [ poniedziałek, 24 lutego 2014, 10:59 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
Rzeczywiście nie powinno, bo to nie jest chondra. A kamolem na 99% jest bazalt, bo w nim takie twory są często spotykane. |
|
| Autor: | meskar [ wtorek, 25 lutego 2014, 20:43 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
Ja odwrócił bym proporcje i je zmniejszył.Że jest to kamol należy dać 0,01% a reszta należy do meteorytu.Czy to jest chondra,nie będę polemizował. Rzecz w tym że chcę się nauczyć rozróżnić typy chondr i dlatego ją wstawiłem z myślą że ktoś może wie jaki to typ? |
|
| Autor: | Kenny [ wtorek, 25 lutego 2014, 22:32 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
to nie jest chondra... więc nie widzę sensu rozpoznawania jej "typu" |
|
| Autor: | meskar [ środa, 26 lutego 2014, 20:24 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
A jednak jest. Rozpoznawać występowanie chondr w cieście skalnym przychodzi mi co raz łatwiej,trzeba tylko opanować rozpoznawanie typów chondr.W cieście skalnym chondra [bo jak inaczej ją nazwać?]widoczna na zdjęciach poniżej. |
|
| Autor: | Kenny [ czwartek, 27 lutego 2014, 17:10 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
ziarno lub sferula ale nie chondra, i to nie jest chondryt.... |
|
| Autor: | meskar [ sobota, 1 marca 2014, 23:14 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
Zgadzam się,to jest ziarenko spełniające formę kulistości a że występują chondry ziarniste [o czym można poczytać] to pokażę trzy kawałki na zdjęciu 1. Maluteńkie kuleczki metalu można nazwać mikrometeorytami lub chondrami metalicznymi [też o tym piszą] widoczne na zdjęciu 2.Sferule-maluteńkie kuleczki szkliwa na zdjęciu 3. Dodam również nie przeobrażone ziarna minerałów i kawałki skał na zdjęciu 4. Pisałem wcześniej że spotyka się w tym samym cieście skalnym metal w kształcie blaszek a tu w opracowaniach piszą że występują w kształcie płytek[czy to nie to samo?]. |
|
| Autor: | Kenny [ poniedziałek, 3 marca 2014, 20:39 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
co ja mam Ci napisać... Sferule szkliste powstały w warunkach grawitacji (wydłużone a nie idealnie koliste) odłamki kamyków jak to odłamki kamyków nic nie wnoszą... masę argumentów że obiekt nie pochodzi z kosmosu ale za tydzień albo 2 znowu będziesz przekonywał "a może jednak" ? |
|
| Autor: | meskar [ poniedziałek, 3 marca 2014, 22:14 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
Kenny-tematu węglaków poruszał już nie będę. Nie wierzę by ktoś mógł [ktokolwiek] pokazać w swoich betonach,żużlach,spiekach hutniczych i jeszcze nie wiem jak to nazwać -to co ja pokazałem w cieście skalnym Wam.Czy mógł bym nauczyć się czegoś na giełdach albo zwiedzając muzea lub uczelnie [przecież byłem]?. Nikt nie da mi do ręki bym obejrzał wizualnie,pod lupą,przez mikroskop chondrytu węglistego typu ci,cm,c-ungr bo go nie ma a jeżeli już to w mg.Poza tym,nie jestem jeszcze osobą rozpoznawalną?. By się uczyć,kupiłem kilka węglaków[ma się rozumieć że z certyfikatami i pewniaki],to nie koniec zakupów.Szukam i widzę cechy wspólne. Zapytałem o typ chondry z CV3 i niczego się nie dowiedziałem. Wrzucę zdjęcie z CM2 i zapytam:co to za minerały te biało mleczne w cieście skalnym chondrytu CM2?. |
|
| Autor: | Kenny [ wtorek, 4 marca 2014, 22:08 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
nie wiem nie jestem jasnowidzem daj mi to pod mikroskop (normalny nie z allegro na usb) to będziemy rozmawiać pozdrawiam. |
|
| Autor: | tomasir [ środa, 5 marca 2014, 11:53 ] |
| Tytuł: | Re: Kawałek kamyka? |
ale obojętnie co Kenny napiszesz - i tak go nie przekonasz. Mnie tylko zastanawia, że skoro na 100% jest pewny swego - czemu nie da kamoli do klasyfikacji. Przecież wtedy by nam pięknie usta zamknął i udowodnił swoją rację. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|