https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| METEORYT?? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=128344 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | mateo25 [ czwartek, 27 lutego 2014, 20:19 ] |
| Tytuł: | METEORYT?? |
może ktoś mi pomóc (poprawiony ort.!) w identyfikacji? jest to mateoryt czy jakiś kamyk? wykrywacz daje sygnal, magnes się lepi:) waga 5,4kg I te dziwne zielone ''narosle''? |
|
| Autor: | Krzychu_ [ czwartek, 27 lutego 2014, 20:50 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
Na pierwszy rzut oka - na meteoryt niestety nie wygląda |
|
| Autor: | botanik [ czwartek, 27 lutego 2014, 20:57 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
Może to bazalt z oliwinami? Bazalty mogą przyciągać magnes a te "zielone narośla" to mogą być oliwiny. |
|
| Autor: | Kenny [ czwartek, 27 lutego 2014, 21:33 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
obstawiał bym raczej coś z metamorficznych łupek albo amfibolit. Bazalt miał by bardziej szarą zwietrzelinę z wierzchu Pozdrawiam. |
|
| Autor: | tomasir [ piątek, 28 lutego 2014, 16:08 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
Mateo - przecież dwa dni temu pytałeś o to samo na moim forum i dostałeś informację, iż nie jest to meteoryt. Czy spodziewasz się, że od leżenia nagle się stał meteorytem? Czy też po prostu odpowiedź się nie spodobała ... |
|
| Autor: | mateo25 [ sobota, 1 marca 2014, 19:49 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
wybacz tomasir nie sprawdzałem postu na twoim forum :) już sprawdzam... czyli lipa, to nie meteoryt? |
|
| Autor: | mateo25 [ sobota, 1 marca 2014, 20:11 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
ok mam tu jeszcze cos na co działa wykrywka... cos podobne do metkow z grupy mighei...? długość 8cm. szer 3x4, waga ok. 5 dag, chropowaty, jak pumeks :) |
|
| Autor: | Krzychu_ [ niedziela, 2 marca 2014, 02:15 ] |
| Tytuł: | Re: METEORYT?? |
Podobnie jak nr 1 |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|