https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

METEORYT??
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=128344
Strona 1 z 1

Autor:  mateo25 [ czwartek, 27 lutego 2014, 20:19 ]
Tytuł:  METEORYT??

może ktoś mi pomóc (poprawiony ort.!) w identyfikacji? jest to mateoryt czy jakiś kamyk? wykrywacz daje sygnal, magnes się lepi:) waga 5,4kg I te dziwne zielone ''narosle''?

Autor:  Krzychu_ [ czwartek, 27 lutego 2014, 20:50 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

Na pierwszy rzut oka - na meteoryt niestety nie wygląda

Autor:  botanik [ czwartek, 27 lutego 2014, 20:57 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

Może to bazalt z oliwinami? Bazalty mogą przyciągać magnes a te "zielone narośla" to mogą być oliwiny.

Autor:  Kenny [ czwartek, 27 lutego 2014, 21:33 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

obstawiał bym raczej coś z metamorficznych łupek albo amfibolit. Bazalt miał by bardziej szarą zwietrzelinę z wierzchu

Pozdrawiam.

Autor:  tomasir [ piątek, 28 lutego 2014, 16:08 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

Mateo - przecież dwa dni temu pytałeś o to samo na moim forum i dostałeś informację, iż nie jest to meteoryt. Czy spodziewasz się, że od leżenia nagle się stał meteorytem? Czy też po prostu odpowiedź się nie spodobała ...

Autor:  mateo25 [ sobota, 1 marca 2014, 19:49 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

wybacz tomasir nie sprawdzałem postu na twoim forum :) już sprawdzam... czyli lipa, to nie meteoryt?

Autor:  mateo25 [ sobota, 1 marca 2014, 20:11 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

ok mam tu jeszcze cos na co działa wykrywka... cos podobne do metkow z grupy mighei...? długość 8cm. szer 3x4, waga ok. 5 dag, chropowaty, jak pumeks :)

Autor:  Krzychu_ [ niedziela, 2 marca 2014, 02:15 ]
Tytuł:  Re: METEORYT??

Podobnie jak nr 1

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/