https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

kamień do id
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=128634
Strona 1 z 1

Autor:  kongobongo [ niedziela, 2 marca 2014, 23:58 ]
Tytuł:  kamień do id

Kolejny do kolekcji, który daje sygnał , jednak z czego wykonany i co to za kamień nie mam pojęcia
ten jest na tyle ciekawy że ma w środku dziwny błyszczący materiał

waga: 42,0 g.

Pozdrawiam

Autor:  mader1111 [ poniedziałek, 3 marca 2014, 07:45 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

koks :)

Autor:  kongobongo [ wtorek, 4 marca 2014, 00:03 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

czarne ręce gwarantowane :)
w tym przypadku tego nie ma

Autor:  Krzychu_ [ wtorek, 4 marca 2014, 00:33 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

kongobongo napisał(a):
czarne ręce gwarantowane :)
w tym przypadku tego nie ma


Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. :D
Na meteoryt nie wygląda, natomiast zadam pytania retoryczne: czy jest porowaty? Czy daje sygnał na kolor czy na żelazo?

Pozdrawiam

Autor:  woziu117 [ wtorek, 4 marca 2014, 19:50 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

Krzychu_ napisał(a):
Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz.


Trochę humoru nikomu nie zaszkodzi. Uśmiałem się prawie do łez :lol:

Autor:  Kenny [ wtorek, 4 marca 2014, 21:59 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

miałem się nie wypowiadać... ale tak to jest koks... :)

Autor:  kongobongo [ wtorek, 4 marca 2014, 22:02 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

Krzychu_ napisał(a):
Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. :D


:lol: :lol: słyszałem o przypadkach że wewnątrz też mają. ;)

raczej żelazo, niski sygnał
porowaty nie jest; ale za to błyszczy się jak psu... :)

czy materiałem w środku ( to czarne ) może być druza ?

Pozdro

Autor:  kongobongo [ wtorek, 4 marca 2014, 22:03 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

Kenny napisał(a):
miałem się nie wypowiadać... ale tak to jest koks... :)


po czym poznałeś ?
może wrzucę na kuchenkę i sprawdzę, hymm ? :)

Autor:  Kenny [ wtorek, 4 marca 2014, 22:11 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

poznałem po wyglądzie generalnie pospolite znalezisko

Autor:  kongobongo [ środa, 5 marca 2014, 17:13 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

aha...
pokażesz podobny do mojego z tym czymś w środku ?

dla pewności zamieszczam foto koksu , i czystość rąk ... mój kamyk nie brudzi
i w ogóle nie widzę podobieństwa

pozdro

Autor:  mader1111 [ środa, 5 marca 2014, 17:33 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

to co na rękach to węgiel a koks wcale nie brudzi tak rąk jak piszesz

Autor:  kongobongo [ środa, 5 marca 2014, 17:49 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

"Koks jest substancją szaro-czarną, porowatą, o charakterystycznym zapachu gazów koksowniczych"
jak pisałem wcześniej, nie jest porowaty, barwę owszem ma szaro-czarną (choć jest nie do końca wyczyszczony), również nie posiada charakterystycznego zapachu,
jest bezwonny

pozdro

Autor:  mader1111 [ środa, 5 marca 2014, 18:25 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

tylko świeży koks ma zapach

Autor:  Kenny [ środa, 5 marca 2014, 21:15 ]
Tytuł:  Re: kamień do id

proponuje przepuścić przez piec a następnie wyleżakować kilka lat w ziemi i wtedy porównać czy dalej śmierdzi...

Piszesz że materiał nie jest porowaty a zdjęcia mówią dokładnie co innego. Zmierz gęstość kamienia to będziemy dalej dyskutować.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/