https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| kamień do id https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=128634 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kongobongo [ niedziela, 2 marca 2014, 23:58 ] |
| Tytuł: | kamień do id |
Kolejny do kolekcji, który daje sygnał , jednak z czego wykonany i co to za kamień nie mam pojęcia ten jest na tyle ciekawy że ma w środku dziwny błyszczący materiał waga: 42,0 g. Pozdrawiam |
|
| Autor: | mader1111 [ poniedziałek, 3 marca 2014, 07:45 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
koks :) |
|
| Autor: | kongobongo [ wtorek, 4 marca 2014, 00:03 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
czarne ręce gwarantowane :) w tym przypadku tego nie ma |
|
| Autor: | Krzychu_ [ wtorek, 4 marca 2014, 00:33 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
kongobongo napisał(a): czarne ręce gwarantowane :) w tym przypadku tego nie ma Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. :D Na meteoryt nie wygląda, natomiast zadam pytania retoryczne: czy jest porowaty? Czy daje sygnał na kolor czy na żelazo? Pozdrawiam |
|
| Autor: | woziu117 [ wtorek, 4 marca 2014, 19:50 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
Krzychu_ napisał(a): Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. Trochę humoru nikomu nie zaszkodzi. Uśmiałem się prawie do łez :lol: |
|
| Autor: | Kenny [ wtorek, 4 marca 2014, 21:59 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
miałem się nie wypowiadać... ale tak to jest koks... :) |
|
| Autor: | kongobongo [ wtorek, 4 marca 2014, 22:02 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
Krzychu_ napisał(a): Czarne ręce to mogą być gwarantowane u murzyna i to tylko z zewnątrz. :D :lol: :lol: słyszałem o przypadkach że wewnątrz też mają. ;) raczej żelazo, niski sygnał porowaty nie jest; ale za to błyszczy się jak psu... :) czy materiałem w środku ( to czarne ) może być druza ? Pozdro |
|
| Autor: | kongobongo [ wtorek, 4 marca 2014, 22:03 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
Kenny napisał(a): miałem się nie wypowiadać... ale tak to jest koks... :) po czym poznałeś ? może wrzucę na kuchenkę i sprawdzę, hymm ? :) |
|
| Autor: | Kenny [ wtorek, 4 marca 2014, 22:11 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
poznałem po wyglądzie generalnie pospolite znalezisko |
|
| Autor: | kongobongo [ środa, 5 marca 2014, 17:13 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
aha... pokażesz podobny do mojego z tym czymś w środku ? dla pewności zamieszczam foto koksu , i czystość rąk ... mój kamyk nie brudzi i w ogóle nie widzę podobieństwa pozdro |
|
| Autor: | mader1111 [ środa, 5 marca 2014, 17:33 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
to co na rękach to węgiel a koks wcale nie brudzi tak rąk jak piszesz |
|
| Autor: | kongobongo [ środa, 5 marca 2014, 17:49 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
"Koks jest substancją szaro-czarną, porowatą, o charakterystycznym zapachu gazów koksowniczych" jak pisałem wcześniej, nie jest porowaty, barwę owszem ma szaro-czarną (choć jest nie do końca wyczyszczony), również nie posiada charakterystycznego zapachu, jest bezwonny pozdro |
|
| Autor: | mader1111 [ środa, 5 marca 2014, 18:25 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
tylko świeży koks ma zapach |
|
| Autor: | Kenny [ środa, 5 marca 2014, 21:15 ] |
| Tytuł: | Re: kamień do id |
proponuje przepuścić przez piec a następnie wyleżakować kilka lat w ziemi i wtedy porównać czy dalej śmierdzi... Piszesz że materiał nie jest porowaty a zdjęcia mówią dokładnie co innego. Zmierz gęstość kamienia to będziemy dalej dyskutować. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|