https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=129112 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Deathtour [ poniedziałek, 10 marca 2014, 14:05 ] |
| Tytuł: | Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
Pewnie mnie wyśmiejecie ale myślałem o złocie :P Więc tak na polu wyskoczyła bryłka ciemno brązowa z dziwnymi dziurkami :P Wykrywacz jasno pokazywał na metal szlachetny . w domu sztuczka z magnesem pozytywna nie przyciągało . przetarłem pilnikiem złoty błyszczący kolor po włożeniu do kwasku cytrynowego no ten ciemny kolor sie nie zmienił , a miejsce gdzie było przetarte pilnikiem ze złotego na pomarańczowy sie zmieniło . po raz kolejny przetarłem pilnikiem i oto zdjęcia --> ps. proszę o pomoc |
|
| Autor: | MrDezman [ poniedziałek, 10 marca 2014, 16:56 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
mi to na kawałek pospolitego żużla wygląda;p |
|
| Autor: | Deathtour [ poniedziałek, 10 marca 2014, 17:08 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
ciężki jak na żużel . Poza tym z takim sie jeszcze nie spotkałem .i skąd ten złoty kolor w środku. dodatkowe zdj może pomogą identyfikacje . poza tym nie idzie tego złamać ani zgnieść rękoma a wiem że żużel idzie złamać bo tez w środku dziurawy :) |
|
| Autor: | MrDezman [ poniedziałek, 10 marca 2014, 18:19 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
żużle rożne bywają nie każdy da się zgnieść ręką. Jak nie żużel to możne z pożaru coś się stopiło. |
|
| Autor: | Deathtour [ poniedziałek, 10 marca 2014, 18:26 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
Możliwe :)) |
|
| Autor: | f14 [ poniedziałek, 10 marca 2014, 18:29 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
Mi to wygląda na miedź. |
|
| Autor: | Deathtour [ poniedziałek, 10 marca 2014, 22:13 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
Rzeczywiste nie brałem pod uwagę tego a podobnie błyszczy http://www.erytryn.pl/szczegoly-miedz-r ... kaz-4.html i tłumaczyło by zmianę koloru na pomarańczowy po moczeniu w kwasie Wielkie dzięki :) |
|
| Autor: | Kenny [ wtorek, 11 marca 2014, 18:01 ] |
| Tytuł: | Re: Pomoc w identyfikacji złoto ?:PP |
Miedź nie jest żółta tylko "miedziana" a fakt że w reakcji z kwasem "różowieje" jednoznacznie wskazuje na mosiądz. Czyli tzw "glut" mosiężny czyli bryłka metalu powstała właśnie jako efekt pożaru lub odpad przy hutnictwie takowego Pozdro. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|