https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Cóż to takiego
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=34221
Strona 1 z 1

Autor:  arekride [ wtorek, 31 października 2006, 22:46 ]
Tytuł:  Cóż to takiego

znalazłem na polu
jakiś kolorowy metal ma różowe przebarwienia co trochę widać na przekroju
jego patyna ma połysk gdy się patrzy pod światło
na pierwszy rzut oka myślałem że to kamionek
co to może być????
Może to zdjęcie będzie pomocne przy ID
[ img ]
[ img ]
[ img ]

pozdrawiam

arekride

Autor:  Bax21 [ środa, 1 listopada 2006, 00:19 ]
Tytuł: 

Witam!

póki nie zjawi się spec od minerałów:
powiedz gdzie to znalazłeś i daj jakies zdjecie przekroju.

Autor:  Bax21 [ środa, 1 listopada 2006, 00:28 ]
Tytuł: 

jak dla mnie to troche wygląda na antropogen. Moze ktoś inny się jeszcze wypowie.

Autor:  Kenny [ środa, 1 listopada 2006, 23:26 ]
Tytuł: 

jakis zuzel z huty metali kolorowych albo co :) przynajmniej tak wyglonda

Autor:  skarbnik [ czwartek, 2 listopada 2006, 09:00 ]
Tytuł: 

Albo odłamek, fragment po pocisku

Autor:  Kenny [ czwartek, 2 listopada 2006, 21:46 ]
Tytuł: 

oj odlamek to to na pewno nie jest nie ten ksztalt odlamki sa bardziej poszarpane nie maja oblych krawedzi

Autor:  Bax21 [ piątek, 3 listopada 2006, 00:19 ]
Tytuł: 

i nie posiadał by tych dziurek charakterystycznych dla żuzla.

Autor:  kuczman [ piątek, 3 listopada 2006, 01:22 ]
Tytuł: 

Bax21 napisał(a):
i nie posiadał by tych dziurek charakterystycznych dla żuzla.

Albo meteorytu! ;)

Autor:  Bax21 [ piątek, 3 listopada 2006, 01:30 ]
Tytuł: 

hehe! ;)

z tym,że u meteorytów "dziurkowanie" jest bardzo charakterystyczne.

Autor:  arekride [ sobota, 12 września 2009, 20:42 ]
Tytuł: 

Odświeżam ten post pokazując drugą stronę ponieważ irytuje mnie czy to może być meteoryt jest bardzo twardy i ma dziwny metaliczny połysk magnes na niego nie oddziaływuje


POZDRAWIAM

Autor:  Kenny [ poniedziałek, 14 września 2009, 10:16 ]
Tytuł: 

no to sam sobie udzieliłeś odpowiedzi
skoro nie oddziałuje na niego magnes to nie jest to meteoryt
większość meteorytów nawet te kamienne wyraźnie są przyciągane przez magnes
co dopiero mówić o meteorytach żelaznych...:)

jest to któryś z metali kolorowych tych raczej rzadziej spotykanych... te różowe refleksy kojarzą mi się z bizmutem ale... to nie jest jakoś pospolicie spotykany złom...

Autor:  Kuba [ poniedziałek, 14 września 2009, 10:30 ]
Tytuł: 

Zwykły przetopiony kawałek jakiegoś stopu miedzi , czerwone to to się zrobiło od nawozów w ziemi.

:)

Autor:  arekride [ poniedziałek, 14 września 2009, 18:03 ]
Tytuł: 

Dzieki za odpowiedzi !!!

POZDRAWIAM

Autor:  Kenny [ poniedziałek, 14 września 2009, 20:30 ]
Tytuł: 

fucktycznie :) jakoś stopów miedziawy nie wziąłem pod uwagę:)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/