Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 05:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy to sa skamieniliny?
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 23:47 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:00
Posty: 73
Witam. Znalazłem w korycie wykonanym z piaskowca chyba odciski muszli a przynajmniej tak mi się wydaje, zresztą oceńcie Sami? [ img ] [ img ] [ img ] [ img ]
Pozdrawiam Góral.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 12:32 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 8 lipca 2005, 23:49
Posty: 425
Lokalizacja: Bielawa
no raczej wyglada na odciski muszli malzy, mozesz podac lokalizacje?
bedzie mozna cos wiecej powiedziec


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 czerwca 2009, 16:18 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:00
Posty: 73
Witam. Oczywiście, koryto z tymi odciskami znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, natomiast gdzie je kamieniarz wykonał tego nie wiem. Mam nadzieję że to coś pomoże. Pozdrawiam Góral.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2009, 00:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
Kreda piaskowce ciosowe.... pospolite w regionie największy kamieniołom znajduje się w Radkowie...
lub karbon całe okolice Nowej Rudy... (na co wskazywała by ziarnistość materiału)
o inne piaskowce i zlepieńce w okolicy ciężko...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2009, 22:07 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:00
Posty: 73
Dzięki serdeczne Kenny. Twoja i Kolegów wiedza w tym dziele jest powalająca. Pozdrawiam Góral


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2009, 22:34 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
nie no spoko wiem że nic nie wiem :) przynajmniej zdaje sobie sprawę z luk w moim wykształceniu... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 01:56 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 8 lipca 2005, 23:49
Posty: 425
Lokalizacja: Bielawa
karbon niebardzo, nie widzialem jeszcze w molasowych zlepiencach malzykow, jedynie w ilasto-mulowcowych wkladach morskich.
To kredowe zlepience/piaskowce, w nich lokalnie znajduja sie nagromadzenia fauny, a wlasciwie tylko odciski po muszlach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 września 2009, 23:43 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 17:36
Posty: 204
Kreda
Perm noworudzki odpada bo jest czerwony i fauna raczej tam inna


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL