https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Czy to sa skamieniliny?
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=65797
Strona 1 z 1

Autor:  Góral [ wtorek, 9 czerwca 2009, 23:47 ]
Tytuł:  Czy to sa skamieniliny?

Witam. Znalazłem w korycie wykonanym z piaskowca chyba odciski muszli a przynajmniej tak mi się wydaje, zresztą oceńcie Sami? [ img ] [ img ] [ img ] [ img ]
Pozdrawiam Góral.

Autor:  moozg [ środa, 10 czerwca 2009, 12:32 ]
Tytuł: 

no raczej wyglada na odciski muszli malzy, mozesz podac lokalizacje?
bedzie mozna cos wiecej powiedziec

Autor:  Góral [ czwartek, 11 czerwca 2009, 16:18 ]
Tytuł: 

Witam. Oczywiście, koryto z tymi odciskami znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, natomiast gdzie je kamieniarz wykonał tego nie wiem. Mam nadzieję że to coś pomoże. Pozdrawiam Góral.

Autor:  Kenny [ piątek, 12 czerwca 2009, 00:12 ]
Tytuł: 

Kreda piaskowce ciosowe.... pospolite w regionie największy kamieniołom znajduje się w Radkowie...
lub karbon całe okolice Nowej Rudy... (na co wskazywała by ziarnistość materiału)
o inne piaskowce i zlepieńce w okolicy ciężko...

Autor:  Góral [ piątek, 12 czerwca 2009, 22:07 ]
Tytuł: 

Dzięki serdeczne Kenny. Twoja i Kolegów wiedza w tym dziele jest powalająca. Pozdrawiam Góral

Autor:  Kenny [ piątek, 12 czerwca 2009, 22:34 ]
Tytuł: 

nie no spoko wiem że nic nie wiem :) przynajmniej zdaje sobie sprawę z luk w moim wykształceniu... :)

Autor:  moozg [ sobota, 13 czerwca 2009, 01:56 ]
Tytuł: 

karbon niebardzo, nie widzialem jeszcze w molasowych zlepiencach malzykow, jedynie w ilasto-mulowcowych wkladach morskich.
To kredowe zlepience/piaskowce, w nich lokalnie znajduja sie nagromadzenia fauny, a wlasciwie tylko odciski po muszlach.

Autor:  anonimus [ sobota, 5 września 2009, 23:43 ]
Tytuł: 

Kreda
Perm noworudzki odpada bo jest czerwony i fauna raczej tam inna

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/