https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Z dalekiej Islandii https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=65963 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Zbyszek146 [ poniedziałek, 15 czerwca 2009, 21:01 ] |
| Tytuł: | Z dalekiej Islandii |
Witam Wczoraj dotarły do mnie te kamyki,pochodzące z różnych obszarów Islandii .cześć pochodzi z plaż w okolicach Reykjaviku,część z okolic gorących gajzerów z środka wyspy 1.[ img ] 2.[ img ] najciekawszy jest ten który przedstawiam poniżej:/skamielina lub cos innego...../ 3[ img ] 4.[ img ] 5.[ img ] i jeszcze jedna muszla 6.[ img ] 7.[ img ] 8.[ img ] Są tu tez zgorzele wulkaniczne, w tym jeden podatny magnetycznie Niektóre z tej kolekcji to otoczaki ,ale pozostałe do id.... w razie potrzeby wrzucę powiększenia poszczególnych kamyków |
|
| Autor: | moozg [ wtorek, 16 czerwca 2009, 00:51 ] |
| Tytuł: | |
ten otoczak - niby skamielina, to wspolczesna dzialanosc organizmow, resztki szkieletu zewnetrznego jakiegos zwierzecia, niestety nie siedze w tym wiec zabardzo nie wiem jakiego. |
|
| Autor: | Kenny [ wtorek, 16 czerwca 2009, 09:04 ] |
| Tytuł: | |
mi to wygląda na serpule wieloszczetów... :) |
|
| Autor: | anonimus [ sobota, 5 września 2009, 23:37 ] |
| Tytuł: | |
Na Islandii ciężko mówić o "skamieniałościach" nie wiem czy występują tam jakieś makro szczątki starsze niż 10000 lat |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|