https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Z dalekiej Islandii
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=65963
Strona 1 z 1

Autor:  Zbyszek146 [ poniedziałek, 15 czerwca 2009, 21:01 ]
Tytuł:  Z dalekiej Islandii

Witam
Wczoraj dotarły do mnie te kamyki,pochodzące z różnych obszarów Islandii .cześć pochodzi z plaż w okolicach Reykjaviku,część z okolic gorących gajzerów z środka wyspy


1.[ img ]
2.[ img ]
najciekawszy jest ten który przedstawiam poniżej:/skamielina lub cos innego...../
3[ img ]
4.[ img ]
5.[ img ]
i jeszcze jedna muszla
6.[ img ]
7.[ img ]
8.[ img ]
Są tu tez zgorzele wulkaniczne, w tym jeden podatny magnetycznie
Niektóre z tej kolekcji to otoczaki ,ale pozostałe do id....
w razie potrzeby wrzucę powiększenia poszczególnych kamyków

Autor:  moozg [ wtorek, 16 czerwca 2009, 00:51 ]
Tytuł: 

ten otoczak - niby skamielina, to wspolczesna dzialanosc organizmow, resztki szkieletu zewnetrznego jakiegos zwierzecia, niestety nie siedze w tym wiec zabardzo nie wiem jakiego.

Autor:  Kenny [ wtorek, 16 czerwca 2009, 09:04 ]
Tytuł: 

mi to wygląda na serpule wieloszczetów... :)

Autor:  anonimus [ sobota, 5 września 2009, 23:37 ]
Tytuł: 

Na Islandii ciężko mówić o "skamieniałościach" nie wiem czy występują tam jakieś makro szczątki starsze niż 10000 lat

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/