Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 08:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Z dalekiej Islandii
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 21:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 28 grudnia 2006, 20:15
Posty: 1818
Lokalizacja: STRZELCE OPOLSKIE
Witam
Wczoraj dotarły do mnie te kamyki,pochodzące z różnych obszarów Islandii .cześć pochodzi z plaż w okolicach Reykjaviku,część z okolic gorących gajzerów z środka wyspy


1.[ img ]
2.[ img ]
najciekawszy jest ten który przedstawiam poniżej:/skamielina lub cos innego...../
3[ img ]
4.[ img ]
5.[ img ]
i jeszcze jedna muszla
6.[ img ]
7.[ img ]
8.[ img ]
Są tu tez zgorzele wulkaniczne, w tym jeden podatny magnetycznie
Niektóre z tej kolekcji to otoczaki ,ale pozostałe do id....
w razie potrzeby wrzucę powiększenia poszczególnych kamyków


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2009, 00:51 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 8 lipca 2005, 23:49
Posty: 425
Lokalizacja: Bielawa
ten otoczak - niby skamielina, to wspolczesna dzialanosc organizmow, resztki szkieletu zewnetrznego jakiegos zwierzecia, niestety nie siedze w tym wiec zabardzo nie wiem jakiego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2009, 09:04 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
mi to wygląda na serpule wieloszczetów... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 września 2009, 23:37 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 17:36
Posty: 204
Na Islandii ciężko mówić o "skamieniałościach" nie wiem czy występują tam jakieś makro szczątki starsze niż 10000 lat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL