https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Muszla podniesiona w lesie https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=67567 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | promethidion [ niedziela, 16 sierpnia 2009, 10:19 ] |
| Tytuł: | Muszla podniesiona w lesie |
Witam, Pierwszy raz zaglądam do tego działu, bo i pierwszy raz przytrafiło mi się podnieść coś takiego z ziemi. Czy mógłbym prosić o dwa zdania wytłumaczenia, z czym mam do czynienia? Znalezione w lesie. [ img ] |
|
| Autor: | darkman1948 [ niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:12 ] |
| Tytuł: | |
Odcisk muszli amonita. Nie wiem niestety jaki to gatunek. O tych stworkach możesz poczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Amonity_%2 ... C4%99ta%29 |
|
| Autor: | Onyks5 [ poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 08:33 ] |
| Tytuł: | |
witam, :) Fragment amonita z rodz. Quenstedtoceras sp.,wiek Jura, Dogger, Kelowej 165-161 ml. Miejsce ich występowania to słynna "Kra Łukowska" przytransportowana przez lodowiec. Okazy tych amonitów wydobywane były w Łukowie cegielnia "Łapiguz". Dziś już nie ma śladu po tym miejscu, a okazy (kompletne) są rarytasem kolekcjonerskim :1 pozdro :) |
|
| Autor: | anonimus [ sobota, 5 września 2009, 23:28 ] |
| Tytuł: | |
Te spirytyzowane fanty pochodzą że Żmudzi przywlekł je lodowiec i ta kra łukowska jest jedynie największa. Takie konkrecje można spotkać na terenie całego kraju. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|