https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Dziwny kamień https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=67762 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | janpiotr7879 [ piątek, 21 sierpnia 2009, 22:55 ] |
| Tytuł: | Dziwny kamień |
Proszę o pomoc czy to naturalny kamień? |
|
| Autor: | pimpek_122 [ sobota, 22 sierpnia 2009, 14:47 ] |
| Tytuł: | |
może rozcieracz? |
|
| Autor: | Kenny [ sobota, 22 sierpnia 2009, 19:58 ] |
| Tytuł: | |
trochę za mały jak na rozcieracz... ale wygląda że ktoś przy nim majstrował chyba że został znaleziony na pustyni wtedy jest to tzw wielograniec. |
|
| Autor: | janpiotr7879 [ sobota, 22 sierpnia 2009, 20:46 ] |
| Tytuł: | |
Kamień znaleziony na Mazurach,(mam go już około 20 lat), miałem wtedy z 10, 12 lat schowałem go do schowka ze swoimi "skarbami" , już kilka razy miałem ochotę go rozłupać, ale jeszcze poczekam bo może jednak to coś fajnego |
|
| Autor: | pimpek_122 [ sobota, 22 sierpnia 2009, 22:37 ] |
| Tytuł: | |
Nie łup go. Może w przyszlości będzie możoliwość sprawdzenia go pod mikroskopwem. Ciekawe znalezisko, na pewno warte uwagi. Rozcieracze tez były małe. Pozdrawiam :-). |
|
| Autor: | pimpek_122 [ sobota, 22 sierpnia 2009, 22:38 ] |
| Tytuł: | |
Jak masz możliwość przejdz ten teren może wychodzi jakaś ceramika, krzemienie, inne ciekawe kamyki.......... |
|
| Autor: | janpiotr7879 [ sobota, 22 sierpnia 2009, 22:48 ] |
| Tytuł: | |
Za 2, 3 tygodnie będę tam i na pewno tam pochodzę (pola moich rodziców), nikt tam jeszcze nie chodził. |
|
| Autor: | janpiotr7879 [ poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 06:42 ] |
| Tytuł: | |
Mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość dać go do zbadania, jak jest to gdzie i ile to może kosztować. Najlepiej na terenie Śląska. |
|
| Autor: | Kenny [ poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 11:11 ] |
| Tytuł: | |
o jakie badania Ci chodzi?:) określenie typu skały na oko? czy przeprowadzenie pełnej analizy petrograficznej ?? |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|