Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 22:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cóż to takiego
PostNapisane: wtorek, 31 października 2006, 22:46 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 4 października 2006, 20:20
Posty: 41
znalazłem na polu
jakiś kolorowy metal ma różowe przebarwienia co trochę widać na przekroju
jego patyna ma połysk gdy się patrzy pod światło
na pierwszy rzut oka myślałem że to kamionek
co to może być????
Może to zdjęcie będzie pomocne przy ID
[ img ]
[ img ]
[ img ]

pozdrawiam

arekride


Ostatnio edytowano sobota, 12 września 2009, 20:34 przez arekride, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 listopada 2006, 00:19 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:22
Posty: 571
Lokalizacja: Gniezno
Witam!

póki nie zjawi się spec od minerałów:
powiedz gdzie to znalazłeś i daj jakies zdjecie przekroju.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 listopada 2006, 00:28 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:22
Posty: 571
Lokalizacja: Gniezno
jak dla mnie to troche wygląda na antropogen. Moze ktoś inny się jeszcze wypowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 listopada 2006, 23:26 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
jakis zuzel z huty metali kolorowych albo co :) przynajmniej tak wyglonda


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 09:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 09:26
Posty: 1066
Lokalizacja: Sosnowiec
Albo odłamek, fragment po pocisku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 21:46 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
oj odlamek to to na pewno nie jest nie ten ksztalt odlamki sa bardziej poszarpane nie maja oblych krawedzi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 listopada 2006, 00:19 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:22
Posty: 571
Lokalizacja: Gniezno
i nie posiadał by tych dziurek charakterystycznych dla żuzla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 listopada 2006, 01:22 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 07:45
Posty: 245
Bax21 napisał(a):
i nie posiadał by tych dziurek charakterystycznych dla żuzla.

Albo meteorytu! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 listopada 2006, 01:30 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 29 sierpnia 2006, 23:22
Posty: 571
Lokalizacja: Gniezno
hehe! ;)

z tym,że u meteorytów "dziurkowanie" jest bardzo charakterystyczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 września 2009, 20:42 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 4 października 2006, 20:20
Posty: 41
Odświeżam ten post pokazując drugą stronę ponieważ irytuje mnie czy to może być meteoryt jest bardzo twardy i ma dziwny metaliczny połysk magnes na niego nie oddziaływuje


POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 września 2009, 10:16 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
no to sam sobie udzieliłeś odpowiedzi
skoro nie oddziałuje na niego magnes to nie jest to meteoryt
większość meteorytów nawet te kamienne wyraźnie są przyciągane przez magnes
co dopiero mówić o meteorytach żelaznych...:)

jest to któryś z metali kolorowych tych raczej rzadziej spotykanych... te różowe refleksy kojarzą mi się z bizmutem ale... to nie jest jakoś pospolicie spotykany złom...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 września 2009, 10:30 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2004, 01:23
Posty: 1642
Zwykły przetopiony kawałek jakiegoś stopu miedzi , czerwone to to się zrobiło od nawozów w ziemi.

:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 września 2009, 18:03 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 4 października 2006, 20:20
Posty: 41
Dzieki za odpowiedzi !!!

POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 września 2009, 20:30 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
fucktycznie :) jakoś stopów miedziawy nie wziąłem pod uwagę:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL