Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co na depozyty.
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2023, 19:08 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
Witam, co byście polecili na głębokie cele typu depozyty, rama raczej odpada, Raper, Midas, Smętek.? Coś co by pomijało wierzchnie śmieci, nigdy nie miałem sprzętu typowego na militarkę więc pytam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: środa, 24 maja 2023, 17:25 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2016, 19:05
Posty: 203
Witam ogólnie mam znajomych co lubią koparki , polecany przez nich był wykrywacz Pana Nowaka "Ramstar 5" , lub ktorykolwiek z modeli Nowaka . Ogólnie Smetek tez dobry na głębokość ale ten Ramstar ma przewagę ale to trzeba poczytać bo on ma sporo takich funkcji jak np odrzucanie metali drobnych , pomijanie wszystkich metali na głębokość ok 0,5m (szuka tylko głębiej) i parę innych sztuczek. Jeżeli chodzi o typ wykrywacza to tylko PI wdl mnie maja sens bo te VHL nie odrzuca drobnych metali . Trochę napisałem skomplikowanie , ale jak cos to napisz do mnie na PW . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: środa, 24 maja 2023, 18:31 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Kolega ma racje, typowo na depozyty najlepiej PI. Wykrywacze VLF mają problem np. z dużą ilością srebra zalegajacą razem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: środa, 24 maja 2023, 18:47 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 3 sierpnia 2006, 12:50
Posty: 338
Lokalizacja: Brodnica
Witam,

Z takich „klasyków” mogę polecić starego poczciwego Whites’a. Popatrz na two box TM808. Fajny wykrywacz tylko trzeba poczytać bo konstrukcyjnie były jakieś zmiany. Sam przerabiałem mocowanie anten u Proscana lata temu, poprawiało to stabilność pracy. Dobry polecenia jest też model 3900.

Pozdrawiam

MW.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: środa, 24 maja 2023, 22:14 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 21 stycznia 2006, 22:17
Posty: 1130
Lokalizacja: Lublin
Gdybyś miał bliżej to użyczył bym ci do testów ( czyt. poszukiwań ) dwa modele . Leżą w piwnicy i płaczą . Jeden to chyba Midas saper a dugi to może być tzw. ,,janowiak ,, . Janowiak pod cewkę 90 . Sprawne archaiki , kiedyś widziałem filmik że taki model reagował na przelatujący samolot LOT-u :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: sobota, 27 maja 2023, 14:15 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
Witam, ramstar 5 najlepiej by mi chyba odpowiadał, jeszcze deep hunter tylko nie chciał bym wydawać za dużo i w razie nie zadowolenia męczyć się ze sprzedażą. Ramstara jak widzę są różne wersje.
Kiedyś gdzieś czytałem że niektórzy mieli problemy ze sprzedającym te czy podobne detektory, nie pamiętam już o kogo chodziło. Pana Nowaka możecie polecić?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: sobota, 27 maja 2023, 17:55 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1138
Lokalizacja: Podlasie
Nie ma żadneg problemu z kontaktem do Pana Nowaka.
Kiedyś może i był mały problem ale Pan Nowak miał dużą tragedię w swoim życiu i z tad był utrudniony kontakt do niego. Sam nabyłem niedawno detektor ramstar od Pana Nowaka i będę robił małe testy w terenie. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: środa, 25 października 2023, 07:47 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2015, 11:50
Posty: 93
I jak wypadły testy? Noszę się z zamiarem zakupu tego sprzętu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: środa, 25 października 2023, 14:39 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1138
Lokalizacja: Podlasie
No trzeba się nakopać. Niby ma jakieś tam rozróżnianie na kolor ale ciężka sprawa w praktyce, trzeba dużo kopać bo głębokość jest powalająca , zależy też od tego z jaką cewką się chodzi . Początkowo wykrywacz mi się mocno wzbudzał i nie mogłem go ogarnąć ale po odesłaniu go do Pana Nowaka poprawił coś tam w nim ,jakiś kabel dobrze nie łączył czy coś tam podobnego . Teraz jest ok.Kupując taki sprzęt trzeba wiedzieć czego się szuka bo drobnica odpada choć na małej cewce udało mi się znaleźć monetkę ale ciężko jest namierzyć z dokładnością na tak małe obiekty. Sprzęt kupiłem na spółkę z kolegą bo nie jest to wykrywacz na odzień a i samemu to raczej ciężko z nim chodzić 2 szpadle i detektor, i nie chodzi tu o wagę Wyważenie jest ok i nie męczy przy długim chodzeniu z nim. Powiem tak ,detektor kupiliśmy pod konkretne przechodzone miejsce i spełnił on swoje zadanie bardzo zaskoczył .Możliwe że będzie wkrótce do sprzedaży .Najlepiej żeby ktoś mógł ci go pokazać w terenie to sam sobie wyrobisz zdanie, Fajną ma funkcję do wycinania płytko zalegających sygnałów ,nie widzi puszki po piwie pod cewką do kilkudziesięciu centymetrów co pomaga szukać głębokich sygnałów w zaśmieconych miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co na depozyty.
PostNapisane: sobota, 23 grudnia 2023, 16:13 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2011, 22:06
Posty: 15
Lokalizacja: warszawa
Garret ATX
deep hunter pro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL