https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

odziały pomocnicze HIWI
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=55&t=99831
Strona 1 z 1

Autor:  żaku96 [ piątek, 22 czerwca 2012, 21:48 ]
Tytuł:  odziały pomocnicze HIWI

Witam!
Chciałbym zapytać czy replika bluzy m 36 przeznaczonej dla ( wehrmacht) nada się na rekonstrukcję postaci odziałów pomocniczych ?Chodzi mi głównie o Aserbeidschanische legion ,Turkistanische Legion ,ewentualnie Kozaków Dońskich ;)
pozdrawiam żaku96

Autor:  żaku96 [ sobota, 23 czerwca 2012, 22:57 ]
Tytuł:  Re: odziały pomocnicze HIWI

szkoda że nikt nie odpowiada :?

Autor:  jarok34 [ niedziela, 24 czerwca 2012, 08:28 ]
Tytuł:  Re: odziały pomocnicze HIWI

Pooglądaj odpowiednie foty i sam dojdź do odpowiedniego wniosku... W m36 na pewno by się jeden znalazł. Jednak lepsze byłyby późniejsze modele bluzek.

Autor:  żaku96 [ niedziela, 24 czerwca 2012, 10:56 ]
Tytuł:  Re: odziały pomocnicze HIWI

Wielki dzięki za odpowiedz ;) ,a czy komplet parka zimowa i spodnie zimowe (kammo splinter) ,na te odziały się nadają czy lepiej płaszcz ?

Autor:  Argo [ niedziela, 24 czerwca 2012, 12:55 ]
Tytuł:  Re: odziały pomocnicze HIWI

A wiec po kolei........ hiwisi biegali zazwyczaj w sowieckich mundurach z opaska "Im Dienste der Deutschen Wehrmacht" bo to byli jency pełniacy sluzby pomocnicze przy Niemcach, zazwyczaj jako tragarze, kierowcy itp
Jesli chcesz odtwarzac siły kolaborujace z Niemcami to zastosuj mieszanine wyposazenia niemieckiego i sowieckiego ( zwłaszcza ladownice i inne szpeje do obsługi broni byly sowieckie bo owi delikwkenci uzywali broni sowieckiej czyli zdobycznej) co do mundurow, najwłasciwszy bedzie drelich, wehrmacht nie rozpieszczal kolaborantow z ostlegionow i zazwyczaj wypychal im mundury zdobyczne ( podobne do niemieckich choc niekoniecznie) po lekkim tuningu, mundury drelichowe , ktore pierwotnie byly mundurami roboczymi, a takze mundury sukienne ale późnych wzorow czyli głownie M 43 i M 44.
Bluza M 36 teoretycznie mogla sie trafić, ale głownie u podoficerów ( ci byly głownie Niemcami, przynajmniej w poczatkowym okresie formowania tych jednostek), ale w jednolicie umundurowany w takie sorty jakis ostlegion zwyczajnie nie wierze, bo póki co takich fotek nie widziałem.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/