Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 10:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 15:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3649
Lokalizacja: Górny Śląsk
Lipek napisał(a):
Jakoś nie widzę masowego wpisywania rzymków z allegro do rejestru zabytków :) Z punktu widzenia archeologii te monety są bezwartościowe.

My to rozumiemy, ale dociekliwy urzędnik WKZ już nie musi. :)

2008 r. - https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/warszawa;40-latek;oferowal;w;internecie;monety;z;wykopalisk,131,0,313219.html
2008 r. -https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/5-lat-za-70-monet,46401.html
2011 r. - https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/odzyskano-skarb-sprzed-1500-lat,160266.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: wtorek, 19 lutego 2019, 14:29 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 stycznia 2015, 00:22
Posty: 178
Lokalizacja: kuj-pom
Pomyśle jeszcze nad działalnością pod szyldem konserwacji przedmiotów metalowych z nastawieniem na rzeczy z XX - XXI wieku. Ewentualne zlecenia na konserwacje monet mógłbym przyjmować tylko od antykwariatów i zarejestrowanych sprzedawców.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2019, 13:31 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): czwartek, 15 marca 2012, 20:11
Posty: 501
Teoretyk napisał(a):
Mam portfolio w postaci zdjęć kilkunastu zabytków zarówno z mojej kolekcji jak i tych czyszczonych na uczelni. Ponadto odbyłem czteromiesięczny staż w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku na dziale konserwacji skąd również mam zdjęcia czyszczonych przeze mnie zabytków oraz list polecający.


Masakra Panie.. ja bym nie chwalił się czyszczeniem czegokolwiek dla Gdańskiego Muzeum Archeologicznego.. jakiś czas temu któryś raz odwiedziłem placówkę i niestety kolejny raz wyszedłem zagotowany.. powinni dostać za to wytrawione żelastwo :polbie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2019, 20:49 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 10 września 2007, 01:16
Posty: 1773
W branży konserwatorskiej najważniejsza jest marka a tą można wyrobić sobie tylko z czasem przez długoletnią praktykę doskonalenie umiejętności i łapanie kontaktów,słyszałem o typku który nie posiadając żadnych ukończonych kursów ni uprawnień osiągnął mistrzostwo w konserwacji monet robi to w ramach fuchy nie wystawia rachunków a zlecają mu pracę kolekcjonerzy nawet z poza granic PL powierzając monety których wartość ma 4 i więcej zer.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2019, 23:40 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 31 stycznia 2015, 00:22
Posty: 178
Lokalizacja: kuj-pom
asus603 napisał(a):
Teoretyk napisał(a):
Mam portfolio w postaci zdjęć kilkunastu zabytków zarówno z mojej kolekcji jak i tych czyszczonych na uczelni. Ponadto odbyłem czteromiesięczny staż w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku na dziale konserwacji skąd również mam zdjęcia czyszczonych przeze mnie zabytków oraz list polecający.


Masakra Panie.. ja bym nie chwalił się czyszczeniem czegokolwiek dla Gdańskiego Muzeum Archeologicznego.. jakiś czas temu któryś raz odwiedziłem placówkę i niestety kolejny raz wyszedłem zagotowany.. powinni dostać za to wytrawione żelastwo :polbie



Większość eksponatów z wystawy stałej w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku była czyszczona i konserwowana jeszcze za poprzedniego ustroju kilkadziesiąt lat temu....
Obecna pracownia konserwacji MAGu przy ulicy Rycerskiej przeszła gruntowny remont i otrzymała nowe sprzety jakiś rok temu.

Moje dzieło konserwatorskie można zobaczyć na wystawie "Galopem przez wieki" w MAG do czerwca 2019. Zakonserwowałem jakieś 90% zabytków (od średniowiecza po nowożyt) przeznaczonych na tę ekspozycję.

https://archeologia.pl/aktualnosci-stro ... zyrodnikow


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: piątek, 22 lutego 2019, 08:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Teoretyk napisał(a):
Obecna pracownia konserwacji MAGu przy ulicy Rycerskiej przeszła gruntowny remont i otrzymała nowe sprzety jakiś rok temu.



To nie jest kwestia sprzętu, tylko mentalności i podejścia. Możesz mieć najlepszy sprzęt i środki, ale jak masz wbite w głowię że moneta ma się świecić jak nowa to i tak wytrawisz ją kwasem i przepolerujesz, jak to mają w zwyczaju czynić zawodowi konserwatorzy z pewnego muzeum w kujawsko-pomorskim :) Problem w tym, że wielu konserwatorów kończyło konserwację na ASP, a nie jako specjalizację na archeologii. A to są często 2 różne światy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: działalność nierejestrowana - konserwacja antyków
PostNapisane: sobota, 9 marca 2019, 01:13 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Koledzy wyżej wspomnieli, że WKZ będzie sikać ze śmiechu na widok pisma kolegi Teoretyka.
Mi się zbiera na śmiech czytając te rozkminy o wysokościach przychodu i itp.

Urzędasom i pro-reżymowym mediom udało się wmówić tzw. 'zwykłym ludziom', że podstawą prowadzenia jakiejkolwiek własnej działalności,jest spełnienie wszelkich absurdalnych wymogów formalnych.

Też tak zaczynałem na studiach- czyli od dupy strony.

Posłuchaj przedsiębiorcy z kilkunastoletnim stażem w różnych branżach, bo wiem co piszę...
Aby prowadzić taką działalność, o jakiej myślisz nie potrzebujesz żadnych kwitów.
Żadnych dyplomów.
Żadnych zgłoszeń.
Ani kasy fiskalnej.
Ani nic innego.
Potrzebujesz klientów, którzy będą skłonni oddawać Ci przedmioty do konserwacji i tyle. Tylko tyle i aż tyle.
Cały Twój 'biznes' to indywidualna sprawa między Tobą, a klientem; nadawanie temu jakichkolwiek ram formalnych jest głupie i bezsensowne.
Tylko Ty i klient. Twoja praca, jego zaufanie, w efekcie pieniądze.
Zdobycie klientów to Twój jedyny problem. Całkiem spory problem, wiec skup się na jego rozwiązaniu i nie trać czasu na bzdury.
Chyba masz świadomość, że to najpierw będzie wolontariat, potem wolontariat z drobnym kieszonkowym, a potem...
Potem to się zobaczy.
Dopóki będziesz zarabiał kilkadziesiąt czy kilkaset złotych na miesiąc, to nikogo, absolutnie nikogo to nie obejdzie.
A jakbyś zaczął kieeeedyś zarabiać jakieś zauważalne kwoty, to se wynajmiesz biuro rachunkowe za 200 zeta na miesiąc i wszystko zrobią za Ciebie.
Więc jeśli serio chcesz się zająć konserwacją monet, to się zajmij konserwacją monet właśnie, a nie pierdołami i biciem piany z Januszami życia spod znaku ''Ło panie, to nie w Polsce, w Polsce to się nie da, panie...''


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL