Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 21:25 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Wracamy do fundamentów problemu, ich za wielu produkują. A produkować muszą, bo każdy profesor musi mieć hodowlę doktorów, a doktor magistrów. Ta patologia jest praktycznie wszędzie, w sensie w każdej dziedzinie bliskiej "humanistyce". W dziedzinach technicznych też jest kiepsko, ale nie aż tak bardzo.
Siostra matki mojej córki uzyskała tytuł doktora na UJ, nie napiszę co było tematem jej pracy doktorskiej, bo się wstydzę, ale 30 lat temu to by nie przeszło :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 21:29 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
niech zgadne ...gender ? bo jedna pania pedagog po genderze, to ja znam niestety osobiście


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 21:40 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
no wlasnie Filip
dzis mamy utrapienie z niekontrolowanym namnazaniem archeonieudacznikow, swojego czasu byl wysyp nauczycieli.. ito do tego stopnia, ze nawet premierami zostawali juz nie wspomne o etykach poszukiwan skarbow

Cytuj:
...pominąłes jeden istotny aspekt ...... a ci nieudacznicy co teraz tym trzęsą ? ...co z nimi? pomyslałes o tym ? ...oni beda bronili aktualnego modelu jak niepodleglosci, bo to ich być albo nie byc :666

kiedys bym ich na kase do biedry wyslal ale swieta ida i szkoda mi konsumentow


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 22:02 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Nuczycieli juz nie ma, jest deficyt ze głowa mała ...... czekam az tak bedzie z archeo, może wowczas beda zajmowali sie konkretami bo na pierdoły braknie im czasu ..a.co do kasjerek ...jedna po archeologii znam osobiscie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 22:16 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Nie dżender :) Spotkamy się na żywo to powiem.
Ja tak na szybko to znam: taksówkarza, sprzedawce hamburgerów, dzielnicowego, gościa od remontów, wszyscy po warszawskiej archeologii.
Podatnicy zasponsorowali im 5 lat zabawy :) To jest problem całego naszego szkolnictwa wyższego. Naprodukowano profesorów, a oni potrzebują doktorantów. Ja swoje przemyślenia opieram o obserwacje PW. Ci co zostali na uczelni, to w większości jednostki nieodnajdujące się na rynku pracy, ewentualnie bojące się zmian, niesamodzielne życiowo. Problemem jest to, że oni dobierają sobie podobne jednostki do współpracy, a tych wybitnych starają się wyeliminować, bo są dla nich zagrożeniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 22:25 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Filip napisał(a):
W dziedzinach technicznych też jest kiepsko, ale nie aż tak bardzo.

Tez jest kiepsko uwierz mi, przyklad z mojego podworka .... uczelnie lesne w PL wypluwaja co roku tylu lesnikow ze nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić a goscie co koncza technika o tej specjalnosci szanse maja słabe bo sie magistry rozpychają ...a najlepsze jest to ze od kumpla syn studiuje teraz lesnictwo ( albo chwile temu skonczył ) ...gosc przerabia na studiach literalnie to samo co ja 30 lat temu miałem w programie technikum ...jedynie co doszło to informatyka ...reszta praktycznie bez zmian


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 22:39 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Moda na nauczycieli była ponad 20 lat temu, wprowadzili jakiś przepis, że nauczyciele po kursach, aby dalej uczyć muszą mieć "wyższe". W tym czasie powstały takie patologie, jak wyższe szkoły w Pułtusku, czy Łowiczu. Pułtusk stał się eldorado dla wszelkiej maści doktorów z PANu z doktoratami za lata pracy (kiedyś na PANie dostawało się tytuł Dr za ileś tam lat pracy) mieli super fuchę, dobrze płatną i gwarancję że nikt nie zdemaskuje ich ponadprzeciętnej wiedzy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2022, 22:50 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
..... a teraz nie ma nauczycieli ....wiem bo mam takowego w domu ..... i w rodzinie....... moja Goska moze teraz przebierac w ofertach jak ulegałkach podczas gdy 10 lat temu byl kanał...inna sprawa ze pieniadze kiepskie i temu nima dzis chetnych na studia pedagogiczne i brak pedagogów (i stad sie biora na przykład takie wynalazki jak nauczyciele po genderze)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 12:14 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 09:47
Posty: 986
Argo napisał(a):
Nomennescio , nic dodac nic ująć ......i to tłumaczy czemu wszelkie zloty i oficjalne festy omijam szerokim łukiem. nie widze powodu zeby swoja gębą czy nickiem firmowac działania jakichs cwaniaczkow i robic komus dobrze swoim kosztem ( wiedza, lata doświadczen, paliwo do auta i baterie do wykrywki tez kosztuja), a wizja ze wszystko co znajdę, upasie gablote jakiegos lokalnego archeolansera czy innego konserwy, skutecznie zniechęca do jakiejkolwiek współpracy.

Pamiętasz tych "naszywkowców", którzy na jednej znanej, usiłowali dokonać na Twojej osobie "obywatelskiego zatrzymania". Żydowskim kapo tez wydawało się, że są kimś lepszym. Historia lubi się powtarzać, szczególnie, w tym tragikomicznym państwie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 13:16 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Posprzątałem na stole - zniszczyłem bezpowrotnie wielkie stanowisko archeologiczne...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 19:48 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Płaj napisał(a):
Pamiętasz tych "naszywkowców", którzy na jednej znanej, usiłowali dokonać na Twojej osobie "obywatelskiego zatrzymania". Żydowskim kapo tez wydawało się, że są kimś lepszym. Historia lubi się powtarzać, szczególnie, w tym tragikomicznym państwie.

ze szczegolami, kazalem im spie.....ac, odpuscili bo chyba nie spodziewali sie takiego dictum ......od tej pory jestem maksymalnie cięty na wszelkiej masci konfidentow, kolaborantów i reszte tej hołoty co sie ma za lepszych bo ciagną wiadomo co archeologom .....a ci to znana w okolicy ekipa dyletantów, ktorzy przekopuja jedna gore i jedna doline bo poza tymi lokalizacjami guzik maja a nie pojecie gdzie isc :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 20:59 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2249
Lokalizacja: Banditenkreis
Czyżby chodziło o Galicję? ;) Jakiś pierwszowojenny cmentarz sobie teraz tworzą zaburzając prawdziwą historię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 21:06 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5064
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
YES


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 21:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Ich prezes to chyba policjant?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Stan umysłu archelogów UŁ - wykład
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 21:10 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Sporo jest stowarzyszeń gdzie ponad 60% stanu osobowego to miejscowa komenda :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL