Teraz jest środa, 1 maja 2024, 05:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 17:06 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3656
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dzisiaj w Święto Chrztu Polski prof. dr hab. Jerzy Rajman z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w der onet o udziale Niemiec w Chrzest Polski:
Cytuj:
Niemcy postawili Mieszkowi warunek, że będzie mógł zawrzeć sojusz z Czechami, jeśli przyjmie chrzest.
Pod względem instytucjonalnym pojęcie "chrztu przyjętego z Czech" nie ma uzasadnienia, gdyż Czechy nie posiadały wówczas własnego biskupstwa. Zgody na działalność misyjną musiał udzielić biskup. Czechy organizacyjnie podlegały biskupstwu w Ratyzbonie, to zaś biskupstwo wchodziło w skład arcybiskupstwa w Moguncji, w Nadrenii. Gdyby zatem przywołać konkretnych dostojników kościelnych, którzy z racji pełnionych urzędów mieli związek z misją chrystianizacyjną w kraju Mieszka, byliby to Wilhelm, ówczesny arcybiskup moguncki i jego sufragan Michał, biskup ratyzboński.
Zaprzeczanie roli Kościoła niemieckiego, co miało miejsce w polskiej historiografii, idzie wbrew istniejącym w X w. stosunkom kościelnym. Zapożyczenia językowe w terminologii kościelnej wskazują jednak na obecność kapłanów mówiących w dialekcie staro-wysoko-niemieckim, co oczywiście nie wyklucza, że nauczanie zasad nowej wiary odbywało się w języku rodzimym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 17:10 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
frank napisał(a):
:roll: Modlisz się do Marksa, a piszesz, że "Jezus Chrystus był pierwszym komunistą" :lol:. Nie da się pojąć tych komuszych bredni.:666

Rozumiem, głowa mała. Ale się nie martw. Jakoś musisz z tym żyć. Pomaga zapach czosnku niedźwiedziego :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 17:18 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 158
ach te Niemcy, wciąż to samo.
Przestań frank tym "żyć", to jest co najmniej dziwne/chore.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 17:25 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 158
zdzicho napisał(a):
frank napisał(a):
:roll: Modlisz się do Marksa, a piszesz, że "Jezus Chrystus był pierwszym komunistą" :lol:. Nie da się pojąć tych komuszych bredni.:666

Rozumiem, głowa mała. Ale się nie martw. Jakoś musisz z tym żyć. Pomaga zapach czosnku niedźwiedziego :D


Zbieraj, mam rzeźnika, który wspaniałą kiełbasę, właśnie z dodatkiem bärlauch robi :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 17:39 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Jarzębina napisał(a):
ach te Niemcy, wciąż to samo.
Przestań frank tym "żyć", to jest co najmniej dziwne/chore.

No właśnie frank daj już spokój tym...
bo już się pogubiłem, mówisz Jarzębina o mordercach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 17:46 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 158
Mordercach? O czym ty piszesz!!!
Pora wrócić do rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 19:45 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Jarzębina napisał(a):
Mordercach? O czym ty piszesz!!!
Pora wrócić do rzeczywistości.

A do jakiej rzeczywistości!?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 20:23 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2015, 08:30
Posty: 75

Ostrzeżenia: 1
stiwen76 napisał(a):
Jarzębina napisał(a):
Mordercach? O czym ty piszesz!!!
Pora wrócić do rzeczywistości.

A do jakiej rzeczywistości!?


Hahaha jeden wart drugiego... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 20:27 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 158
Rzeczywistości takiej jak np. moja.

Nie muszę się chować szukając, mogę pokazywać co znalazłem, i wisi mi to - jak moderator mi konto zablokuje. ;)


Edit. W zasadzie, to powinienem o czymś innym napisać, ale przestawiać waszego " patriotyzmu" nie zamierzam. Nie posiadam cierpliwości zdzicha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 10:55 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 322
Byj twardy, nie poddawaj się :lol:
Mi się bardzo ta narracja podoba, wierzyć do końca w swoją oderwaną surrealistyczną wizję i zarzucać komuś że zmienia historię.
Do niektórych nie dociera realny wygląd wydarzeń i potrzebują wpleść w całość nitkę ułańskiej fantazji i bohaterstwa.
Dla nich był dedykowany podręcznik HiT :8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 18 kwietnia 2024, 09:55 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
Powiedzcie drodzy koledzy skąd u was taka niechęć do gejów? Czy któryś z was został skrzywdzony przez geja? Ja, w przeciwieństwie do kolegi zdzicha, znam kilku gejów i z paroma się koleguję. Kiedyś jak nie miałem gdzie mieszkać przez dwa miesiące para znajomych gejów zaoferowała mi pomoc i dach nad głową. Nigdy nie spotkał mnie z ich strony żaden afront. To byli normalni ludzie, nosili się jak my w jeansach, t-shirtach, adidasach, prowadzili interes, płacili podatki. Odpowiedzcie mi proszę na te pytania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 18 kwietnia 2024, 11:32 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
zdzicho napisał, że nie zna żadnego geja, bo się preferencjami seksualnymi innych ludzi nie interesuje. Być może w gronie znajomych są osoby homoseksualne, ale co mi do tego?
Jest jakiś odsetek w naszym narodzie, który nienawidzi odmienności, bo nie ma to jak tradycyjne wartości stąd;
- trzeba dać w pysk osobie mówiącej w tramwaju po niemiecku, bo tu jest Polska i w Polsce należy mówić po polsku
- należy skopać homoseksualistę, bo to zboczeniec, ale ksiądz wsadzający rączki do majtek ministranta, to nic takiego złego przecież
- pary homoseksualne nie mogą wychowywać dzieci, bo dziecko homoseksualizmem się zarazi. Natomiast jak dziecko widzi pijanego tatusia tłukącego mamusię, to nic złego przecież bo zgodnie ze staropolskim przysłowiem "gdy chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije".
-piętnastolatki uprawiają sex bez zgody mamusi i tatusia, ale tabletki "dzień po" kupić nie mogą. Lepiej jak dziewczynka urodzi i wyrzuci noworodka do śmietnika.
-przerywanie ciąży, to grzech, ale jak naszej córeczce się ciąża przytrafi, to po cichutku przerwiemy w Czechach lub w Niemczech, bo panna z brzuchem, to wstyd i co sąsiedzi powiedzą
Ot, taka prawicowo- katolicka moralność.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 18 kwietnia 2024, 11:39 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3189
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Piszesz, że to byli normalni ludzie, czy więc waginosceptycyzm u mężczyzn jest normą? Dopóki wszelkiej maści pederaści siedzieli cicho nikt się ich nie czepiał. Obecnie gdy bardzo nachalnie lansują swoje zboczenie, przepraszam, inność, to napotyka to na sprzeciw ludzi hetero, a także wielu homo uważa, że presja tęczowych robi im złą robotę. Też znałem parę osób homoseksualnych, poza odmiennością upodobań seksualnych w innych aspektach prawie normalni, prócz tego, że facet z mentalnością kobiety przejawiającą się w zachowaniu, gestach, mimice, mowie itp. normalnie nie wygląda, bo to normą nie jest. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 18 kwietnia 2024, 12:45 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3656
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ryjec, według lewactwa i eurokołchozu musimy się przyzwyczajać, bo to ma stać się normą. :666

Plakaty na ulicach Wrocławia promujące wystawę "Iron Man".

Jacek Sutryk na twitterze:
Cytuj:
Sztuka we Wrocławiu opiera się na wolności przekazu. Szanujemy to. Mamy jednak świadomość tego, ze przestrzeń publiczna należy do wszystkich mieszkańców. (...) Nie chcemy ingerować w treści wystaw organizowanych przez NGOsy. Osobiście nie jestem entuzjastą wspomnianej wystawy, ale w jeszcze większym stopniu jestem przeciw cenzurze, która dużej części z nas, kojarzy się ze smutnym okresem w naszej historii.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 18 kwietnia 2024, 15:23 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Ryjec napisał(a):
Piszesz, że to byli normalni ludzie, czy więc waginosceptycyzm u mężczyzn jest normą? Dopóki wszelkiej maści pederaści siedzieli cicho nikt się ich nie czepiał. Obecnie gdy bardzo nachalnie lansują swoje zboczenie, przepraszam, inność, to napotyka to na sprzeciw ludzi hetero, a także wielu homo uważa, że presja tęczowych robi im złą robotę. Też znałem parę osób homoseksualnych, poza odmiennością upodobań seksualnych w innych aspektach prawie normalni, prócz tego, że facet z mentalnością kobiety przejawiającą się w zachowaniu, gestach, mimice, mowie itp. normalnie nie wygląda, bo to normą nie jest. :roll:

Raz na ileś urodzin rodzi się dziecko z 6 palcami, jedne dzieci są prawo, a inne leworęczne. Co jest normą? Czy takie dzieci są nienormalne, gorsze? Nie, są inne i mają takie same prawo do życia jak reszta społeczeństwa. Raz na ileś urodzin rodzi się człowiek o pociągu seksualnym do tej samej płci, rodzą się ludzie posiadający cechy płciowe męskie i żeńskie, rodzą się ludzie o tożsamości płciowej innej niż ta na co wskazuje ich wygląd. Tacy ludzie nie są zboczeńcami, tacy się urodzili, nie maja prawa żyć w społeczeństwie?
Jak żyje nigdy nie spotkałem się z nachalnym lansowaniem swojej inności. Na parady gejowskie nie chodzę, do klubów gejowskich też nie zaglądam, więc gdzie ta nachalność? Przeszkadza Ci widok 2 facetów trzymających się za ręce? To ta nachalność? Odwróć wzrok.
Są kraje, gdzie facet może mieć kilka żon, albo jedna żona kilku mężów. Są kraje, w których kobieta może wyjść z domu tylko w burce, a w innych może opalać się topless. Co jest normą? Jest takie słowo tolerancja. Żyj po swojemu i daj żyć innym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL